Wiadomości z regionu

Po okresie karnawału, wesołości przychodzi czas zadumy, refleksji i pokuty. Naznaczają nam prochem ziemi znak krzyża, znak Syna Człowieczego. Dziś w Kościele Katolickim obchodzona jest Środa Popielcowa, dziś rozpoczyna się Wielki Post.

Środa Popielcowa: symbolika prochu

Edycja: 2024-02-14 09:10 - Komentarze: (0)  (odsłon: 29548)

Po okresie karnawału, wesołości przychodzi czas zadumy, refleksji i pokuty. Naznaczają nam prochem ziemi znak krzyża, znak Syna Człowieczego. Dziś w Kościele Katolickim obchodzona jest Środa Popielcowa, dziś rozpoczyna się Wielki Post. więcej»

11 lutego Kościół katolicki obchodzi 32. Światowy Dzień Chorego. Ten dzień przypomina o potrzebie troski i wsparcia dla osób dotkniętych chorobą.

Kościół Katolicki obchodzi 32. Światowy Dzień Chorego

Edycja: 2024-02-11 10:09 - Komentarze: (1)  (odsłon: 1931)

11 lutego Kościół katolicki obchodzi 32. Światowy Dzień Chorego. Ten dzień przypomina o potrzebie troski i wsparcia dla osób dotkniętych chorobą. więcej»

Kościół katolicki obchodzi dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dawniej święto to oznaczało koniec wieczorów wypełnionych śpiewem kolęd, nadchodził także ostateczny czas na zebranie i schowanie świątecznych ozdób.

Święto Ofiarowania Pańskiego

Edycja: 2024-02-02 12:03 - Komentarze: (0)  (odsłon: 16472)

Kościół katolicki obchodzi dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dawniej święto to oznaczało koniec wieczorów wypełnionych śpiewem kolęd, nadchodził także ostateczny czas na zebranie i schowanie świątecznych ozdób. więcej»

Zgodnie z wieloletnią tradycją, po uroczystościach Bożego Narodzenia rozpoczyna się coroczna wizyta duszpasterska w naszych parafiach. To szczególne spotkanie, znane jako kolęda, jest czasem, gdy kapłani udają się do domów swoich parafian, niosąc ze sobą radość Bożego Narodzenia i błogosławieństwo.

Terminy Wizyt Duszpasterskich w Busku-Zdroju

Edycja: 2024-01-22 11:00 - Komentarze: (0)  (odsłon: 4673)

Zgodnie z wieloletnią tradycją, po uroczystościach Bożego Narodzenia rozpoczyna się coroczna wizyta duszpasterska w naszych parafiach. To szczególne spotkanie, znane jako 'kolęda', jest czasem, gdy kapłani udają się do domów swoich parafian, niosąc ze sobą radość Bożego Narodzenia i błogosławieństwo. więcej»

REKLAMA
Willa Helena - noclegi, pokoje w lokalizacji parku zdrojowego,Sanatorium Włókniarz,dworca PKS, kościoła, ulica cicha i spokojna. Parking bezpłatny wyłącznie dla gości Pensjonatu. Posesja zamykana na noc.Pokoje 1 osobowe i 2 osobowe, w każdym pokoju łazienka, tapczaniki zdrowot

Willa Helena - Otrębowska Helena - noclegi, kwatery, pokoje

ul. Lipowa 2. 28-100, Busko-Zdrój,

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

Willa Helena - noclegi, pokoje w lokalizacji parku zdrojowego,Sanatorium Włókniarz,dworca PKS, kościoła, ulica cicha i spokojna. Parking bezpłatny wyłącznie dla gości "Pensjonatu". Posesja zamykana na noc.Pokoje 1 osobowe i 2 osobowe, w każdym pokoju łazienka, tapczaniki zdrowot

Kategorie: Kwatery, pokoje gościnne /

Po raz ósmy w Szańcu koło Buska-Zdroju zorganizowano Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Szańcu. Zapraszamy do obejrzenia relacji foto/video.

Uroczystość Objawienia Pańskiego: Orszak Trzech Króli 2024 w Szańcu (nowe foto/video)

Edycja: 2024-01-14 18:51 - Komentarze: (13)  (odsłon: 5698)

Po raz ósmy w Szańcu koło Buska-Zdroju zorganizowano Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Szańcu. Zapraszamy do obejrzenia relacji foto/video. więcej»

6 stycznia Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to, obok Wielkanocy, najstarsze święto chrześcijańskie. W Polsce ten dzień zwany jest Świętem Trzech Króli.

Święto Objawienia Pańskiego w tradycji

Edycja: 2024-01-05 09:08 - Komentarze: (0)  (odsłon: 6890)

6 stycznia Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to, obok Wielkanocy, najstarsze święto chrześcijańskie. W Polsce ten dzień zwany jest Świętem Trzech Króli. więcej»

W wielu miejscach diecezji kieleckiej przejdą barwne orszaki Trzech Króli, organizowane przez parafie, wspólnoty oraz rekonstruktorów. Przykładem jest parafia w Szańcu, gdzie orszak odbywa się już po raz ósmy, ciesząc się dużym zainteresowaniem wiernych.

Święto Trzech Króli: Barwne orszaki i uroczystości w Diecezji Kieleckiej

Edycja: 2024-01-04 09:31 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1813)

W wielu miejscach diecezji kieleckiej przejdą barwne orszaki Trzech Króli, organizowane przez parafie, wspólnoty oraz rekonstruktorów. Przykładem jest parafia w Szańcu, gdzie orszak odbywa się już po raz ósmy, ciesząc się dużym zainteresowaniem wiernych. więcej»

W Kościele katolickim drugiego dnia oktawy świąt Bożego Narodzenia wspominany jest św. Szczepan - pierwszy męczennik. Był jednym z siedmiu diakonów, których Apostołowie wybrali do posługi ubogim. Za odważne głoszenie wiary w Chrystusa został skazany na śmierć przez ukamienowanie.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wspominamy św. Szczepana

Edycja: 2023-12-26 12:57 - Komentarze: (0)  (odsłon: 6249)

W Kościele katolickim drugiego dnia oktawy świąt Bożego Narodzenia wspominany jest św. Szczepan - pierwszy męczennik. Był jednym z siedmiu diakonów, których Apostołowie wybrali do posługi ubogim. Za odważne głoszenie wiary w Chrystusa został skazany na śmierć przez ukamienowanie. więcej»

REKLAMA
Zamieszkaj w komfortowym, słonecznym, kompletnie wyposażonym mieszkaniu, położonym w Centrum Uzdrowiska Busko-Zdrój. Oferujemy Państwu kompletnie wyposażony apartament, znajdujący się w strefie uzdrowiskowej miasta Busko-Zdrój. Apartament położony jest w bliskim sąsiedztwie Pa

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój,

e-mail: apartamentbajkowy@onet.pl

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

Zamieszkaj w komfortowym, słonecznym, kompletnie wyposażonym mieszkaniu, położonym w Centrum Uzdrowiska Busko-Zdrój. Oferujemy Państwu kompletnie wyposażony apartament, znajdujący się w strefie uzdrowiskowej miasta Busko-Zdrój. Apartament położony jest w bliskim sąsiedztwie Pa

Kategorie: Hotele i pensjonaty / Kwatery, pokoje gościnne /

W niedzielę rozpoczyna się w Kościele katolickim szczególny okres adwentu, stanowiący czas przygotowań do uroczystości Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas oczekiwania na przyjście Chrystusa, który niesie ze sobą radość i nadzieję.

Adwent w Kościele Katolickim: Czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie

Edycja: 2023-12-03 09:40 - Komentarze: (0)  (odsłon: 3372)

W niedzielę rozpoczyna się w Kościele katolickim szczególny okres adwentu, stanowiący czas przygotowań do uroczystości Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas oczekiwania na przyjście Chrystusa, który niesie ze sobą radość i nadzieję. więcej»

2 listopada to szczególny dzień w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego. To Dzień Zaduszny, czas, w którym wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, którzy odeszli z tego świata i oczekują na spotkanie z Bogiem w czyśćcu. Jest to dzień, w którym kapłani odprawiają trzy msze św. w intencji poleconej przez wiernych, za wszystkich zmarłych oraz według intencji papieża.

2 listopada: Dzień Zaduszny w polskiej kulturze i wierzeniach

Edycja: 2023-11-02 11:23 - Komentarze: (0)  (odsłon: 9516)

2 listopada to szczególny dzień w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego. To Dzień Zaduszny, czas, w którym wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, którzy odeszli z tego świata i oczekują na spotkanie z Bogiem w czyśćcu. Jest to dzień, w którym kapłani odprawiają trzy msze św. w intencji poleconej przez wiernych, za wszystkich zmarłych oraz według intencji papieża. więcej»

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju informuje, że w dniu 5 listopada, o godz. 16.00, odbędzie się uroczysta Msza Święta w kościele św. Leonarda. Jest to jedyna msza w roku odprawiana w tym pięknym i historycznym kościele.

Wyjątkowa Msza Święta w kościele św. Leonarda w Busku-Zdroju

Edycja: 2023-11-02 10:32 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2846)

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju informuje, że w dniu 5 listopada, o godz. 16.00, odbędzie się uroczysta Msza Święta w kościele św. Leonarda. Jest to jedyna msza w roku odprawiana w tym pięknym i historycznym kościele. więcej»

Refleksja, zaduma i wspomnienia towarzyszą nam 1 listopada, gdy Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień, w którym skupiamy się na wspominaniu bliskich nam osób, odwiedzamy cmentarze, palimy znicze i składamy kwiaty na grobach.

Dzień Wszystkich Świętych w Busku-Zdroju (foto/nowe video)

Edycja: 2023-11-01 19:00 - Komentarze: (0)  (odsłon: 4281)

Refleksja, zaduma i wspomnienia towarzyszą nam 1 listopada, gdy Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień, w którym skupiamy się na wspominaniu bliskich nam osób, odwiedzamy cmentarze, palimy znicze i składamy kwiaty na grobach. więcej»

REKLAMA
POZIOM 3 NOWOŚĆ! W Bristol Art.& Medical Spa Na dachu powstała strefa saun i kąpielisk termalnych z widokiem na Park. Przestrzeń wyposażona w strefę relaksu oraz bar może być wynajmowana na prywatne spotkania towarzyskie i biznesowe.

Bristol Art & Medical SPA

1 Maja 1. 28-100, Busko-Zdrój,

e-mail: recepcja@bristolbusko.pl

www.bristolbusko.pl

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

POZIOM 3 NOWOŚĆ! W Bristol Art.& Medical Spa Na dachu powstała strefa saun i kąpielisk termalnych z widokiem na Park. Przestrzeń wyposażona w strefę relaksu oraz bar może być wynajmowana na prywatne spotkania towarzyskie i biznesowe.

Kategorie: Restauracje / Hotele i pensjonaty /

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Brata Alberta realizuje projekt: Przepis na szczęście, w ramach którego odbywają się: bezpłatne poradnictwo rodzinne oraz bezpłatny kurs przedmałżeński.

Bezpłatny kurs przedmałżeński i poradnictwo rodzinne w Parafii Św. Brata Alberta

Edycja: 2023-09-27 09:34 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1944)

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Brata Alberta realizuje projekt: 'Przepis na szczęście', w ramach którego odbywają się: bezpłatne poradnictwo rodzinne oraz bezpłatny kurs przedmałżeński. więcej»

Wiara we wniebowzięcie Maryi obecna jest od pierwszych wieków chrześcijaństwa, choć stała się ona dogmatem dopiero w 1950 r. i to tylko w Kościele zachodnim.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Edycja: 2023-08-15 09:50 - Komentarze: (0)  (odsłon: 6475)

Wiara we wniebowzięcie Maryi obecna jest od pierwszych wieków chrześcijaństwa, choć stała się ona dogmatem dopiero w 1950 r. i to tylko w Kościele zachodnim. więcej»

Grupa pielgrzymów głównie z okolic Stalowej Woli, Tarnobrzega, Nowej Dęby i Niska utworzyła 41. Pielgrzymkę ze Stalowej Woli na Jasną Górę. W tym roku na dziewięć dni marszu wyruszyło 420 osób.

41. Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Pielgrzymi witani słońcem w gminie Gnojno, pożegnani rzęsistym deszczem (foto)

Edycja: 2023-08-07 17:00 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1819)

Grupa pielgrzymów głównie z okolic Stalowej Woli, Tarnobrzega, Nowej Dęby i Niska utworzyła 41. Pielgrzymkę ze Stalowej Woli na Jasną Górę. W tym roku na dziewięć dni marszu wyruszyło 420 osób. więcej»

W sobotę, 5 sierpnia rozpoczęła się 42. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmi Z Maryją wierzę w kościół Chrystusowy, będącym nawiązaniem do hasła duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Zapraszamy na fotorelację z Wiślicy.

Ruszyła 42. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z hasłem 'Z Maryją wierzę w kościół Chrystusowy' (foto)

Edycja: 2023-08-06 17:35 - Komentarze: (0)  (odsłon: 7790)

W sobotę, 5 sierpnia rozpoczęła się 42. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmi "Z Maryją wierzę w kościół Chrystusowy", będącym nawiązaniem do hasła duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Zapraszamy na fotorelację z Wiślicy. więcej»

REKLAMA
eltraKON Komputery - dyskretny profesjonalizm od 1991. Sprzęt komputerowy oraz klimatyzacje, monitoring (CCTV), alarmy, kontrola dostępu, domofony, automatyka bram/szlabanów, sieci lokalne (LAN), TV zbiorcza – instalacje/wdrożenia/konserwacja/serwis.

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój,

fax (41) 378 20 89

e-mail: eltrakon@eltrakon.pl

eltrakon.pl

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

'eltraKON Komputery' - dyskretny profesjonalizm od 1991. Sprzęt komputerowy oraz klimatyzacje, monitoring (CCTV), alarmy, kontrola dostępu, domofony, automatyka bram/szlabanów, sieci lokalne (LAN), TV zbiorcza – instalacje/wdrożenia/konserwacja/serwis.

Kategorie: Zabezpieczenia i alarmy / Komputery i oprogramowanie /

W czwartek, 8 czerwca w parafii Bożego Ciała w Busku-Zdroju, odbyła się uroczysta suma odpustowa, która była jednocześnie połączona z procesją do czterech ołtarzy. Zapraszamy do obejrzenia relacji foto/video.

Uroczysta procesja w parafii Bożego Ciała w Busku-Zdroju (foto/video)

Edycja: 2023-06-09 20:19 - Komentarze: (0)  (odsłon: 3980)

W czwartek, 8 czerwca w parafii Bożego Ciała w Busku-Zdroju, odbyła się uroczysta suma odpustowa, która była jednocześnie połączona z procesją do czterech ołtarzy. Zapraszamy do obejrzenia relacji foto/video. więcej»

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało jest jednym z głównych świąt w Kościele katolickim. Zapraszamy do obejrzenia relacji foto/video z uroczystej procesji, która przeszła ulicami parafii 8 czerwca 2023r.

Uroczystość Bożego Ciała w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (foto/video)

Edycja: 2023-06-09 09:53 - Komentarze: (2)  (odsłon: 3607)

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało jest jednym z głównych świąt w Kościele katolickim. Zapraszamy do obejrzenia relacji foto/video z uroczystej procesji, która przeszła ulicami parafii 8 czerwca 2023r. więcej»

Przypadające w czwartek Boże Ciało to jedno z głównych i najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. W naszym kraju jest uroczystością obchodzoną w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, jest to zatem święto ruchome. Głównym punktem obchodów jest procesja eucharystyczna ulicami miasta.

Boże Ciało w tradycji

Edycja: 2023-06-08 08:00 - Komentarze: (12)  (odsłon: 5249)

Przypadające w czwartek Boże Ciało to jedno z głównych i najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. W naszym kraju jest uroczystością obchodzoną w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, jest to zatem święto ruchome. Głównym punktem obchodów jest procesja eucharystyczna ulicami miasta. więcej»

16 kwietnia wierni obrządków wschodnich, w tym prawosławni i grekokatolicy, obchodzić będą Wielkanoc. W tym roku wypada ona w Kościołach wschodnich tydzień po świętach katolików. Po raz czternasty delegacja polskiej Cerkwi przywiezie do kraju Święty Ogień z Jerozolimy.

Wielkanoc wiernych obrządków wschodnich - w tym roku tydzień po katolickiej

Edycja: 2023-04-15 09:52 - Komentarze: (1)  (odsłon: 4271)

16 kwietnia wierni obrządków wschodnich, w tym prawosławni i grekokatolicy, obchodzić będą Wielkanoc. W tym roku wypada ona w Kościołach wschodnich tydzień po świętach katolików. Po raz czternasty delegacja polskiej Cerkwi przywiezie do kraju Święty Ogień z Jerozolimy. więcej»

REKLAMA
Klank Optyk to salon optyczny oferujący najwyższej jakości produkty optyczne oraz modne markowe oprawy okularowe. Doświadczenie i kompetencje zawodowe sprawiają, że klienci naszych salonów otrzymują pełny komfort widzenia oraz satysfakcję z noszonych okularów i soczewek kontakto

Klank Optyk salon optyczny

ul. Kościuszki 12, ul. 1 Maja 15A. 28-100, Busko-Zdrój,

e-mail: klank.optyk@op.pl

www.klank-optyk.pl

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

Klank Optyk to salon optyczny oferujący najwyższej jakości produkty optyczne oraz modne markowe oprawy okularowe. Doświadczenie i kompetencje zawodowe sprawiają, że klienci naszych salonów otrzymują pełny komfort widzenia oraz satysfakcję z noszonych okularów i soczewek kontakto

Kategorie: Okulista, gabinet okulistyczny / Opieka medyczna /

Kamień od grobu Chrystusa został odwalony. My już nic nie musimy. Zacznijmy patrzeć na siebie jako na ludzi wolnych, dla których obecność na niedzielnej eucharystii to radość i przywilej - powiedział PAP prymas Polski abp Wojciech Polak.

Prymas Polski: kamień od grobu Chrystusa został odwalony; zacznijmy patrzeć na siebie jako na ludzi wolnych

Edycja: 2023-04-08 09:04 - Komentarze: (0)  (odsłon: 3513)

Kamień od grobu Chrystusa został odwalony. My już nic nie musimy. Zacznijmy patrzeć na siebie jako na ludzi wolnych, dla których obecność na niedzielnej eucharystii to radość i przywilej - powiedział PAP prymas Polski abp Wojciech Polak. więcej»

Triduum Paschalne (z łac. triduum - trzy dni) to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku liturgicznego katolików. Jego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, która rozpoczyna się wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończy się drugimi nieszporami po południu Niedzieli wielkanocnej.

Triduum Paschalne. Zwyczaje i wierzenia

Edycja: 2023-04-07 09:25 - Komentarze: (0)  (odsłon: 4296)

Triduum Paschalne (z łac. triduum - 'trzy dni') to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku liturgicznego katolików. Jego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, która rozpoczyna się wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończy się drugimi nieszporami po południu Niedzieli wielkanocnej. więcej»

Liturgia Wielkiego Czwartku jest niezwykła, gdyż została ustanowiona na pamiątkę niezwykłych wydarzeń. W katedrach biskupi święcą w tym dniu oleje, potrzebne przy udzielaniu sakramentu chrztu, bierzmowania i sakramentu chorych.

Niezwykła liturgia Wielkiego Czwartku

Edycja: 2023-04-06 09:00 - Komentarze: (0)  (odsłon: 21969)

Liturgia Wielkiego Czwartku jest niezwykła, gdyż została ustanowiona na pamiątkę niezwykłych wydarzeń. W katedrach biskupi święcą w tym dniu oleje, potrzebne przy udzielaniu sakramentu chrztu, bierzmowania i sakramentu chorych. więcej»

W niedzielny wieczór, 2 kwietnia w 18. rocznicę śmierci papieża Polaka, ulicami Buska-Zdroju przeszli mieszkańcy w Marszu Wdzięczności za św. Jana Pawła II

'Marsz Wdzięczności za św. Jana Pawła II' przeszedł ulicami Buska-Zdroju (foto/video)

Edycja: 2023-04-03 18:03 - Komentarze: (19)  (odsłon: 4817)

W niedzielny wieczór, 2 kwietnia w 18. rocznicę śmierci papieża Polaka, ulicami Buska-Zdroju przeszli mieszkańcy w 'Marszu Wdzięczności za św. Jana Pawła II' więcej»

REKLAMA

Do dyspozycji gości jest 9 pokoi 2-osobowych z opcją dostawek, apartament dwuosobowy oraz 2 samodzielne apartamenty. Rezydencja Elżbiecin w niedalekiej odległości od uzdrowiska Busko-Zdrój. Obiekt położony na jest na na 4,5 ha ogrodzonej działce, z parkiem, stawem z którego możn

Kategorie: Hotele i pensjonaty / Gospodarstwa agroturystyczne /

2 kwietnia w Szydłowie odbędzie się coroczna inscenizacja Drogi Krzyżowej. Scenariusz inscenizacji przedstawia wszystkie czternaście stacji drogi krzyżowej. Aktorzy ubrani będą w kostiumy stylizowane na stroje z okresu I w. n.e. Dialogi prowadzone będą po łacinie, aby wzmocnić przekaz, który niesie Droga Krzyżowa (będą tłumaczone na język polski przez lektora).

XI Misterium Męki Pańskiej w Szydłowie

Edycja: 2023-03-31 09:34 - Komentarze: (0)  (odsłon: 3902)

2 kwietnia w Szydłowie odbędzie się coroczna inscenizacja Drogi Krzyżowej. Scenariusz inscenizacji przedstawia wszystkie czternaście stacji drogi krzyżowej. Aktorzy ubrani będą w kostiumy stylizowane na stroje z okresu I w. n.e. Dialogi prowadzone będą po łacinie, aby wzmocnić przekaz, który niesie Droga Krzyżowa (będą tłumaczone na język polski przez lektora). więcej»

Zapraszamy na kolejny koncert promujący Mid Europe Early Music Festival / Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej. Tym razem Schola Cantorum Kielcensis pod kierunkiem s. Hanny Szmigielskiej wystąpi 24 marca o godz. 19.00 w Klasztor OO. Franciszkanów w Pińczowie i Sanktuarium Mirowskim w Pińczowie i zaprezentuje Nam Kantatę o Bożym Umęczeniu.

pinczow24.pl: Koncert chóru w pińczowskim Klasztorze

Edycja: 2023-03-22 10:05 - Komentarze: (0)  (odsłon: 4198)

Zapraszamy na kolejny koncert promujący" Mid Europe Early Music Festival / Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej". Tym razem Schola Cantorum Kielcensis pod kierunkiem s. Hanny Szmigielskiej wystąpi 24 marca o godz. 19.00 w Klasztor OO. Franciszkanów w Pińczowie i Sanktuarium Mirowskim w Pińczowie i zaprezentuje Nam "Kantatę o Bożym Umęczeniu". więcej»

Po raz kolejny w Szańcu koło Buska-Zdroju zorganizowano Orszak Trzech Króli, który rozpoczęła Msza św. celebrowana przez proboszcza parafii ks. Marka Tazbira. Zapraszamy do obejrzenia relacji foto/video.

Widowiskowy Orszak Trzech Króli 2023 w Szańcu (foto/video)

Edycja: 2023-01-07 11:30 - Komentarze: (3)  (odsłon: 3849)

Po raz kolejny w Szańcu koło Buska-Zdroju zorganizowano Orszak Trzech Króli, który rozpoczęła Msza św. celebrowana przez proboszcza parafii ks. Marka Tazbira. Zapraszamy do obejrzenia relacji foto/video. więcej»

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało jest jednym z głównych świąt w Kościele katolickim. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystej procesji, która przeszła ulicami parafii 16 czerwca 2022r.

Uroczystość Bożego Ciała w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (foto)

Edycja: 2022-06-21 14:10 - Komentarze: (0)  (odsłon: 9187)

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało jest jednym z głównych świąt w Kościele katolickim. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystej procesji, która przeszła ulicami parafii 16 czerwca 2022r. więcej»

REKLAMA

To kompleks uzdrowiskowy, w którym korzystać można z zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych. Zapraszamy na kuracje i pakiety lecznicze. Wykorzystujemy najsilniejszą na świecie wodę siarczkową, zabiegi z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii. Doświadczeni lekarze i rehabilitacji

Kategorie: Przychodnie i poradnie / Rehabilitacja /

W Wielką Sobotę wierni kościoła rzymskokatolickiego ruszyli do świątyń, gdzie zgodnie z tradycją poświęcili pokarmy. Koszyczek wielkanocny to jeden z symboli świąt i jedna ze świątecznych tradycji. Również w Busku-Zdroju od godziny porannych wierni odwiedzali świątynie, święcili pokarmy oraz modlili się przy Grobie Pańskim.

W Wielką Sobotę święciliśmy pokarmy (foto/nowe video)

Edycja: 2022-04-16 14:10 - Komentarze: (0)  (odsłon: 5963)

W Wielką Sobotę wierni kościoła rzymskokatolickiego ruszyli do świątyń, gdzie zgodnie z tradycją poświęcili pokarmy. Koszyczek wielkanocny to jeden z symboli świąt i jedna ze świątecznych tradycji. Również w Busku-Zdroju od godziny porannych wierni odwiedzali świątynie, święcili pokarmy oraz modlili się przy Grobie Pańskim. więcej»

Początkiem kwietnia, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Strożyskach odbyły się trzydniowe Rekolekcje wielkopostne A.D.2022. Tegoroczna odnowa duchowa w tej niedużej parafii miała szczególny i wyjątkowy wymiar. Szczególny, gdyż rekolekcjonistą był ordynariusz diecezji kieleckiej, ks. bp Jan Piotrowski.

Rekolekcje wielkopostne z ks. bp Janem Piotrowskim w Strożyskach (video)

Edycja: 2022-04-15 11:30 - Komentarze: (1)  (odsłon: 8486)

Początkiem kwietnia, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Strożyskach odbyły się trzydniowe Rekolekcje wielkopostne A.D.2022. Tegoroczna odnowa duchowa w tej niedużej parafii miała szczególny i wyjątkowy wymiar. Szczególny, gdyż rekolekcjonistą był ordynariusz diecezji kieleckiej, ks. bp Jan Piotrowski. więcej»

Już po raz kolejny w Szydłowie odbędzie się inscenizacja Męki Pańskiej. Wydarzenie dedykowane jest wszystkim tym, którzy pragną jeszcze mocniej przeżyć liturgię Drogi Krzyżowej. Modlitwa, skupienie oraz inscenizacja pozwalają jeszcze lepiej zrozumieć sens śmierć Pana Jezusa na krzyżu.

Szydłowska Pasja 2022

Edycja: 2022-04-08 10:24 - Komentarze: (0)  (odsłon: 5666)

Już po raz kolejny w Szydłowie odbędzie się inscenizacja Męki Pańskiej. Wydarzenie dedykowane jest wszystkim tym, którzy pragną jeszcze mocniej przeżyć liturgię Drogi Krzyżowej. Modlitwa, skupienie oraz inscenizacja pozwalają jeszcze lepiej zrozumieć sens śmierć Pana Jezusa na krzyżu. więcej»

Jest to chrześcijańskie święto obchodzone 6 stycznia na cześć trzech wschodnich mędrców przybyłych do Betlejem, aby oddać pokłony Jezusowi.

Święto Trzech Króli w tradycji

Edycja: 2022-01-05 13:44 - Komentarze: (2)  (odsłon: 4791)

Jest to chrześcijańskie święto obchodzone 6 stycznia na cześć trzech wschodnich mędrców przybyłych do Betlejem, aby oddać pokłony Jezusowi. więcej»

REKLAMA
Księgarnia Helios w Busku-Zdroju oferuje:     Beletrystykę, Literaturę popularno - naukową,     Literaturę dla dzieci i młodzieży, Podręczniki szkolne, Artykuły szkolne i biurowe,     Pamiątki, Mapy.

Księgarnia HELIOS - dobra książka

Plac Zwycięstwa 25 ,I piętro. 28-100, Busko-Zdrój,

e-mail: kontakt@ksiegarniabusko.pl

https://www.ksiegarniabusko.pl/

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

Księgarnia Helios w Busku-Zdroju oferuje: Beletrystykę, Literaturę popularno - naukową, Literaturę dla dzieci i młodzieży, Podręczniki szkolne, Artykuły szkolne i biurowe, Pamiątki, Mapy.

Kategorie: Sklepy / Księgarnie /

Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywane Bożym Ciałem to liturgiczna uroczystość, obchodzona zawsze w czwartek, 11 dni po Zielonych Świątkach i 60 dni po Wielkanocy, między 21 maja a 23 czerwca.

Uroczystość Bożego Ciała w Busku-Zdroju (foto)

Edycja: 2021-06-03 13:50 - Komentarze: (7)  (odsłon: 8037)

Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywane Bożym Ciałem to liturgiczna uroczystość, obchodzona zawsze w czwartek, 11 dni po Zielonych Świątkach i 60 dni po Wielkanocy, między 21 maja a 23 czerwca. więcej»

Kuria Diecezjalna w Kielcach podaje komunikat Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego dotyczący organizowania uroczystych I Komunii Świętych dzieci w parafiach w roku 2021 - w czasie pandemii koronawirusa.

Organizacja I Komunii Świętej w diecezji kieleckiej w roku 2021

Edycja: 2021-04-14 13:07 - Komentarze: (4)  (odsłon: 10600)

Kuria Diecezjalna w Kielcach podaje komunikat Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego dotyczący organizowania uroczystych I Komunii Świętych dzieci w parafiach w roku 2021 - w czasie pandemii koronawirusa. więcej»

Bardzo zachęcam i apeluję, byśmy tak jak w roku ubiegłym pokarmy na Wielkanoc poświęcili w naszych domach - powiedział we wtorek prymas Polski abp Wojciech Polak.

Prymas: bardzo zachęcam, byśmy w tym roku poświęcili pokarmy w naszych domach

Edycja: 2021-03-30 11:11 - Komentarze: (0)  (odsłon: 8850)

Bardzo zachęcam i apeluję, byśmy tak jak w roku ubiegłym pokarmy na Wielkanoc poświęcili w naszych domach - powiedział we wtorek prymas Polski abp Wojciech Polak. więcej»

W środę, 6 stycznia wierni przeżywają Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli. Niestety uroczystości nie będą obchodzone jak w latach poprzednich. Dla wszystkich Czytelników mamy niespodziankę i udostępniamy dotąd nieemitowany film z ubiegłorocznego orszaku.

Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli (video)

Edycja: 2021-01-06 08:20 - Komentarze: (8)  (odsłon: 6349)

W środę, 6 stycznia wierni przeżywają Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli. Niestety uroczystości nie będą obchodzone jak w latach poprzednich. Dla wszystkich Czytelników mamy niespodziankę i udostępniamy dotąd nieemitowany film z ubiegłorocznego orszaku. więcej»

REKLAMA
Specjalizujemy się w kompleksowej ochronie osób i mienia. Oferujemy ochronę fizyczną i techniczną obiektów, urządzeń i terenu. Opracowujemy plany ochrony, prowadzimy doradztwo oraz szkolenia specjalistyczne.

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko Zdrój,

fax 41 370 95 10

e-mail: busko@karabela.com.pl

www.karabela.com.pl

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

Specjalizujemy się w kompleksowej ochronie osób i mienia. Oferujemy ochronę fizyczną i techniczną obiektów, urządzeń i terenu. Opracowujemy plany ochrony, prowadzimy doradztwo oraz szkolenia specjalistyczne.

Kategorie: Zabezpieczenia i alarmy / Ochrona osób i mienia /

W niedzielę, 30 sierpnia 2020r. odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w parafii Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Pierwsza Komunia Święta w Busku-Zdroju (Foto)

Edycja: 2020-09-01 14:45 - Komentarze: (0)  (odsłon: 6633)

W niedzielę, 30 sierpnia 2020r. odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w parafii Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. więcej»

Z hasłem Oto wielka tajemnica wiary idzie 39. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W związku z pandemią koronawirusa forma pielgrzymki uległa zmianie.

39. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (foto/video)

Edycja: 2020-08-07 15:40 - Komentarze: (17)  (odsłon: 7521)

Z hasłem 'Oto wielka tajemnica wiary' idzie 39. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W związku z pandemią koronawirusa forma pielgrzymki uległa zmianie. więcej»

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało jest jednym z głównych świąt w Kościele katolickim. Święto upamiętnia ustanowienie Najświętszego Sakramentu i jest obchodzone w czwartek, po uroczystości Trójcy Świętej.

Uroczystość Bożego Ciała w buskich parafiach

Edycja: 2020-06-11 21:09 - Komentarze: (10)  (odsłon: 9548)

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało jest jednym z głównych świąt w Kościele katolickim. Święto upamiętnia ustanowienie Najświętszego Sakramentu i jest obchodzone w czwartek, po uroczystości Trójcy Świętej. więcej»

Dekretem Biskupa ordynariusza diecezji kieleckiej Jana Piotrowskiego wydanego w sprawie Komunii Świętych, uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i jej rocznicy będą mogły się odbyć dopiero w miesiącach powakacyjnych.

Pierwsze Komunie Święte dopiero po wakacjach - dekret Biskupa

Edycja: 2020-04-21 09:40 - Komentarze: (0)  (odsłon: 12709)

Dekretem Biskupa ordynariusza diecezji kieleckiej Jana Piotrowskiego wydanego w sprawie Komunii Świętych, uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i jej rocznicy będą mogły się odbyć dopiero w miesiącach powakacyjnych. więcej»

REKLAMA
Black Line tattoo&piercing wykonuje: tatuaże jednokolorowe, covery, tatuaże wielokolorowe, microdermale, piercing(kolczykowanie). Zapraszamy do salonu tatuażu i pierscingu w Busku-Zdroju, ul Kopernika 8.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój,

e-mail: blackline@o2.pl

www.tatuazebusko.pl

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

Black Line tattoo&piercing wykonuje: tatuaże jednokolorowe, covery, tatuaże wielokolorowe, microdermale, piercing(kolczykowanie). Zapraszamy do salonu tatuażu i pierscingu w Busku-Zdroju, ul Kopernika 8.

Kategorie: Salony mody / Gabinety kosmetyczne /

Tegoroczne święta Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywane są w szczególnym czasie, czasie epidemii i obostrzeń, mających powstrzymać rozprzestrzeniania się koronawirusa. W świątyniach przebywać może jednocześnie do 5 wiernych, a nabożeństwa transmitowane są przez Internet. Zrezygnowano z wielu tradycji.

Groby Pańskie w buskich kościołach

Edycja: 2020-04-11 12:43 - Komentarze: (0)  (odsłon: 8182)

Tegoroczne święta Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywane są w szczególnym czasie, czasie epidemii i obostrzeń, mających powstrzymać rozprzestrzeniania się koronawirusa. W świątyniach przebywać może jednocześnie do 5 wiernych, a nabożeństwa transmitowane są przez Internet. Zrezygnowano z wielu tradycji. więcej»

W poniedziałek, 6 stycznia 2020r. ulicami Buska-Zdroju przemaszerował Orszak Trzech Króli. To wyjątkowe święto połączyło wiernych z trzech buskich parafii na wspólnym kolędowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Tegorocznemu orszakowi w całym kraju towarzyszyło hasło: Cuda, cuda ogłaszają!

Orszak Trzech Króli w Busku-Zdroju (foto/wkrótce video)

Edycja: 2020-01-06 16:22 - Komentarze: (21)  (odsłon: 8844)

W poniedziałek, 6 stycznia 2020r. ulicami Buska-Zdroju przemaszerował Orszak Trzech Króli. To wyjątkowe święto połączyło wiernych z trzech buskich parafii na wspólnym kolędowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Tegorocznemu orszakowi w całym kraju towarzyszyło hasło: "Cuda, cuda ogłaszają!" więcej»

W sobotę, 5 października, w Busku-Zdroju miało miejsce wydarzenie zorganizowane przez Akcję Katolicką w ramach cyklu Dni Kultury Chrześcijańskiej, nawiązujące do ogłoszonego przez papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego

Edycja: 2019-10-10 13:05 - Komentarze: (0)  (odsłon: 4217)

W sobotę, 5 października, w Busku-Zdroju miało miejsce wydarzenie zorganizowane przez Akcję Katolicką w ramach cyklu Dni Kultury Chrześcijańskiej, nawiązujące do ogłoszonego przez papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. więcej»

Odpust parafialny – w święto „Podwyższenia Krzyża Świętego” w sanktuarium Pana Jezusa Konającego – to od lat bogate w oprawie spotkanie modlitewne, na które przychodzą piesze zorganizowane i liczne pielgrzymki (nazywane kompaniami).

Odpust w parafii Św. Marcina w Pacanowie

Edycja: 2019-09-15 21:24 - Komentarze: (0)  (odsłon: 7388)

Odpust parafialny – w święto „Podwyższenia Krzyża Świętego” w sanktuarium Pana Jezusa Konającego – to od lat bogate w oprawie spotkanie modlitewne, na które przychodzą piesze zorganizowane i liczne pielgrzymki (nazywane kompaniami). więcej»

REKLAMA

Nowo otwarta Kopalnia Młyny II oferuje wysokiej jakości rumosz szaniecki / piach / ziemię w promocyjnych cenach. Dobrej jakości, różnej gramatury materiał, drobniejszy lub grubszy w zależności od zapotrzebowania. Rumosz / piasek trzeciorzędowy to kruszywo służące do: zagęszcz

Kategorie: Dom i budownictwo / Materiały budowlane i wykończeniowe /

Szkoła Języków Obcych Europa College

Busko-Zdrój, ul. Batorego 3

Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

Busko-Zdrój, ul. Bohaterów Warszawy 7

Konkursybusko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2024-03-03 11:18:39

Kultywator

Dodano: 2024-03-03 11:01:03

Daszek-oslona od słońca do Toyoty RAW strona lew...

Dodano: 2024-03-03 10:55:37

Samsung galaxy a53

Dodano: 2024-03-03 10:25:46

Garaż blaszany 9x5 PREMIUM* PRODUCENT*inne wymiar...

Dodano: 2024-03-03 10:13:08

Dom

Dodano: 2024-03-03 09:32:42

Kupię maszynę roniczą

Dodano: 2024-03-03 08:04:14

sprzedam kosiarko rozdrabniacz

Dodano: 2024-03-03 07:34:28

Podkaszarka

Dodano: 2024-03-03 06:28:39

Układanie Kostki Brukowej

Dodano: 2024-03-02 22:22:03

do warszawy

Dodano: 2024-03-02 20:50:52

Ziemniaki Bellarosa

Dodano: 2024-03-02 20:46:19

Poznam fajną panią

Dodano: 2024-03-02 17:04:59

Docieplenia budynków

Dodano: 2024-03-02 15:51:36

Rower dziecięcy, koła 16 cali

Dodano: 2024-03-02 13:35:55

Działka na sprzedaż