'Moje zdrowie, moje prawo' to hasło Światowego Dnia Zdrowia - zapis Transmisji LIVE

Dodał: Marta Data: 2024-04-17 10:14:05 (czytane: 2360)

Tradycyjnie z okazji Światowego Dnia Zdrowia w dniu 10 kwietnia 2024 r. odbyła się konferencja dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu buskiego. Jednocześnie w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się Forum Zdrowia pod hasłem:„Moje zdrowie, moje prawo” w ramach XXII Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby w Busku-Zdroju.

 Zobacz

Strzałem w dziesiątkę było zorganizowanie konferencji w formie panelu dyskusyjnego z niesamowitymi Gośćmi. Byli nimi znakomici zawodnicy reprezentacji Polski w piłce ręcznej: Michał Jurecki, Radosław Wasiak oraz Piotr Grabarczyk, a także Agnieszka Marczak akrobatka sportowa. To sportowcy – pasjonaci sportu. Wśród gości nie zabrakło specjalistów, którymi byli dr n. o zdr. Anna Przenzak konsultantka wojewódzka w dziedzinie psychoterapii uzależnień, kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy, Ewa Ziemkiewicz kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach, Małgorzata Kotwica wykładowca z Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz sierż. szt. Krzysztof Krawczyk profilaktyk Komenda Powiatowa Policji w Busku-Zdroju.

Zobacz

"Pasje w życiu człowieka, a zdrowie"

Panel na wyżej wymieniony temat prowadziła Irena Sobieraj starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, Przewodnicząca Oddziału Regionu Ponidzie Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego, osoba, która jest całym sercem oddana działaniom na rzecz edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia, a także z dużym zaangażowaniem dba o wysoki poziom merytoryczny naszych spotkań.

Gospodarz Forum Starosta Buski Jerzy Kolarz, w imieniu swoim oraz Wicestarosty Buskiego Stanisława Klimczaka, przywitał uczniów, nauczycieli, pedagogów i dyrektorów szkół, współorganizatorów Festiwalu oraz zaproszonych Gości:

To wielki zaszczyt dla nas, że możemy gościć w Busku-Zdroju tak znakomitych sportowców - działaczy sportowych. Ogromne podziękowania, że przyjęliście Państwo zaproszenie do wzięcia udziału w naszych działaniach promujących zdrowie.

Zobacz


Podczas dyskusji sportowcy podzielili się swoimi doświadczeniami w dążeniu do odkrywania i rozwijania swoich pasji związanych ze sportem, a także dbałości o zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Rozmawiano o współczesnych zagrożeniach, negatywnym wpływie używek, czy internetu. W trakcie dyskusji mocno wybrzmiało, że ważnym elementem wspierającym na każdym etapie życia jest rodzina, a także kontakty z rówieśnikami, aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie.

W trakcie dyskusji referat na temat, jak czytać etykiety na produktach kosmetycznych, środkach biobójczych i detergentach przedstawiła Katarzyna Ziajowska starszy asystent Oddziału Nadzoru Środowiska Pracy i Nadzoru nad Chemikaliami z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach.

Spotkanie uświetniły występy uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju, za co młodzi artyści zebrali gromkie brawa. Zarząd Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. dla wszystkich uczestników Forum Zdrowia ufundował naturalną wodę mineralną Buskowianka-Zdrój, za co serdecznie dziękujemy, a Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Busku-Zdroju zadbała o zdrową przekąskę w postaci polskich jabłek.

Dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych w BSCK zorganizowaliśmy warsztaty, które dotyczyły takiej tematyki, jak: „Napoje energetyzujące. Czy potrzebna nam taka moc?” oraz zaburzeń odżywiania.

W auli Buskiego Samorządowego Centrum Kultury zorganizowane było Miasteczko Zdrowia ze stoiskami promocyjno-edukacyjnymi, profilaktyczno-informacyjnymi oraz badaniami, a przed budynkiem Centrum stał CYTOBUS, w którym przeprowadzono badania profilaktyczne.

Zobacz

Dziękujemy wszystkim organizatorom Miasteczka Zdrowia, którymi były: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Busku-Zdroju, Komenda Powiatowa Policji w Busku-Zdroju, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Busku-Zdroju, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach Oddział w Busku-Zdroju, Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach Oddział w Busku-Zdroju, Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach - Koło Naukowe MEDICUS, Świętokrzyski Oddział NFZ w Kielcach.

Dziękujemy także uczniom - wolontariuszom z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju, którzy każdorazowo zabezpieczają pod względem organizacyjnym nasze spotkania.

Tegoroczne Forum Zdrowia zgromadziło ponad 300 uczestników.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, sportowcom i specjalistom i zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach.

starostwo_logo_podpis.jpg

Reklama


Galeria

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.222.104.206

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Szkoła Języków Obcych Europa College

Busko-Zdrój, ul. Batorego 3

Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

Busko-Zdrój, ul. Bohaterów Warszawy 7Konkursybusko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2024-05-18 20:54:45

Samotna Blondynka

Dodano: 2024-05-18 19:54:45

Poznam Fajnego Faceta

Dodano: 2024-05-18 18:54:42

Poznam Mężczyznę

Dodano: 2024-05-18 17:54:43

Spotkanie Bez Zobowiązań

Dodano: 2024-05-18 16:54:42

Młoda Kobieta Szuka Mężczyzny

Dodano: 2024-05-18 15:54:42

Niezobowiązujące Spotkanie

Dodano: 2024-05-18 15:50:44

Sprzedam rower

Dodano: 2024-05-18 15:02:48

Sprzedam

Dodano: 2024-05-18 14:54:43

Samotna Blondynka

Dodano: 2024-05-18 13:54:45

Poznam Mężczyznę

Dodano: 2024-05-18 12:54:42

Niegrzeczna Blondyneczka

Dodano: 2024-05-18 11:59:46

Montaż anten satelitarnych i naziemnych

Dodano: 2024-05-18 11:59:09

Naprawa komputerów, laptopów

Dodano: 2024-05-18 11:56:42

Poderwij moja żonę

Dodano: 2024-05-18 11:56:26

Poderwij moja żonę