Biała Sobota w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie (foto)

Dodał: Marta Data: 2024-04-10 12:27:22 (czytane: 1808)

W trosce o zdrowie uczniów oraz ich rodzin w dniu 6 kwietnia 2024 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie już po raz kolejny odbyła się akcja 'BIAŁA SOBOTA' zorganizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem 'Daj Dziecku Nadzieję'.

Dziś zadbaj o zdrowie, byś nie musiał o nim marzyć, gdy będziesz w niemocy”.
Pliniusz Starszy

Podobnie jak w ubiegłym roku “BIAŁA SOBOTA” rozpoczęła się niezwykle interesującą prezentacją połączoną z krótkim wykładem fizjoterapeuty - pana Jakuba Jamioła z Centrum Terapii Mięśniowo-Powięziowej HOLISTIC Solec-Zdrój. Pan Jakub przeprowadził  pogadankę na temat: „Holistycznego podejścia do wad postawy u dzieci”.

Zobacz

Po części wstępnej rodzice udali się wraz ze swoimi pociechami do sal lekcyjnych zaaranżowanych odpowiednio na potrzeby ,,BIAŁEJ SOBOTY” na profesjonalne badania, porady i konsultacje, których nieodpłatnie udzielali zaproszeni specjaliści:

 • lek. med. Agata Horecka-Lewitowicz – psychiatra dzieci i młodzieży,
 • lek. med. Bożena Wojniak-Fiutowska- endokrynolog- internista,
 • dr n.med. Adam Bandyra – ortopeda-traumatolog,
 • lek. dent. Agnieszka Korczak – stomatolog,
 • lek. med. Aneta Śledzik – neurolog,
 • lek. med. Czesław Trybuch – kardiolog,
 • mgr Jakub Jamioł – fizjoterapeuta,
 • mgr Monika Wesołowska – dietetyk,
 • mgr Wojciech Socha – farmaceuta,
 • mgr Dagmara Szcześniak -  psycholog,
 • Dorota Chanas-Kępska masażystka-kosmetyczka,       

Tak jak w ubiegłym roku wizyty u wszystkich specjalistów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zarówno dzieci jak i rodzice mogli skorzystać nie tylko z cennych porad i konsultacji naszych specjalistów, ale również mieli możliwość wykonania badań między innymi takich jak usg tarczycy, ekg itp.

Zobacz

W tym roku niespodzianką dla naszych mam a zarazem nowością były niezwykle ciekawe konsultacje połączone jednocześnie z masażem relaksacyjnym twarzy, uszu,  które wykonywała  pani Dorota Chanas-Kępska, masażystka-kosmetyczka z Centrum Terapii Mięśniowo-Powięziowej „Holistic”. Pani Dorota  udzielała również informacji dotyczących tematyki potrzeb skóry, ćwiczeń oddechowych i drenażowych. Mamy oraz uczennice wychodziły z zabiegów od pani Doroty niezwykle zrelaksowane, promienne i szczęśliwe. Na zakończenie każda z mam otrzymała miły, drobny podarunek od firm: „PODOPHARM”,  „Colway”.

Zobacz

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się niezwykle pomocne konsultacje ukierunkowane na diagnozę oraz rozwój motoryczny zarówno dzieci jak i dorosłych, które prowadzone były przez fizjoterapeutę - Pana Jakuba Jamioła z Holistic Solec-Zdrój.

Ponownie swoją obecnością zaszczycił nas Pan Wojciech Socha. Pan magister prowadził warsztaty farmaceutyczne na których  każdy uczestnik mógł samodzielnie wykonać kremy pielęgnacyjne do dłoni, twarzy i ciała. Oprócz warsztatów mogliśmy usłyszeć wiele ciekawych porad związanych z dbaniem zarówno o zdrowie jak i urodę. Jak w ubiegłym roku warsztaty te sprawiły  uczniom i ich mamom wiele radości.

Zobacz

Jest nam niezmiernie miło, że i w tym roku podczas „Białej Soboty” mogliśmy ponownie gościć nasze stałe grono wybitnych specjalistów, którzy wspierają Nas od samego początku naszych działań. Jesteśmy również ogromnie wdzięczni wszystkim specjalistom, którzy zawitali do naszego Ośrodka po raz pierwszy. Mamy świadomość że wszyscy Ci wspaniali ludzie poświęcili bezinteresownie swój cenny czas i uwagę naszym uczniom i ich rodzinom za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Składamy najszczersze podziękowania i mamy nadzieję na dalszą współpracę podczas kolejnych edycji.

Składamy serdeczne podziękowania naszemu dyrektorowi SOSW w Broninie - panu Konradowi Ładowskiemu, pani wicedyrektor Jolancie Żurek, pani wicedyrektor Iwonie Bąk za zaufanie i wsparcie podczas organizacji kolejnej edycji ,,BIAŁEJ SOBOTY”.  Na podziękowanie za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla naszych gości zasługuje Przewodniczący Rada Rodziców pan Rafał Boroń.

Zobacz

Ogromne podziękowania należą się naszym koleżankom i kolegom na których wsparcie podczas akcji  zawsze możemy liczyć: Pani  Ilonie Pyrz, Pani Annie Jabłońskiej, Pani Agnieszce Śmiech, Pani Edycie Solarskiej, Pani Agnieszce Ćwiertni, Pani Irminie Szymczyk, Pani Ilonie Durnaś, Pani Arlecie Sadło-Paterek, Pani Irminie Mrożek, Panu Hubertowi Gracy. Dziękujemy nauczycielom i wychowawcom z Ośrodka SOSW w Broninie, którzy uczestniczyli w ,,BIAŁEJ SOBOCIE”. Dziękujemy naszym paniom ze szkolnej stołówki - Pani Annie Ładowskiej, Pani Annie Lis, Pani Dorocie Saneckiej.
Pragniemy również bardzo serdecznie podziękować Pani Julii Sternak z HOLISTIC Solec-Zdrój Centrum Terapii Mięśniowo - Powięziowej za przychylność wobec naszej inicjatywy.

Pamiętajmy że zdrowie to najcenniejszy dar jaki mogliśmy otrzymać. Dbajmy o nie każdego dnia. A my serdecznie zapraszamy na kolejną edycję.

Organizatorzy akcji: Justyna Smulczyńska, Aneta Łukasik, Iwona Sobik, Małgorzata Władna, Anna Karpińska, Aleksandra Sękiewicz, Arleta Stępień.

Autor: Małgorzata Władna, Arleta Stępień.

Zdjęcia: SOSW Bronina

Reklama


Galeria

Zdjęć w galerii: 46

REKLAMA

Szkoła Języków Obcych Europa College

Busko-Zdrój, ul. Batorego 3

Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

Busko-Zdrój, ul. Bohaterów Warszawy 7Konkursybusko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2024-05-21 15:37:51

ZATRUDNIMY ARCHITEKTA BUDOWLANEGO

Dodano: 2024-05-21 15:36:49

ZATRUDNIMY KSIĘGOWĄ praca zdalna

Dodano: 2024-05-21 15:36:13

Pracownik biurowy z orzeczeniem, praca zdalna

Dodano: 2024-05-21 15:35:22

PROGRAMISTA POSZUKIWANY OD ZARAZ, praca zdalna

Dodano: 2024-05-21 15:09:17

Zbiór truskawek

Dodano: 2024-05-21 14:54:55

Poznam Realnego Pana

Dodano: 2024-05-21 14:11:03

Truskawki

Dodano: 2024-05-21 13:55:06

Szukam Luźnej Relacji Z Mężczyzną

Dodano: 2024-05-21 13:52:05

Truskawka 10 zł/kg

Dodano: 2024-05-21 11:23:11

Pisz, jeśli chcesz być moim przyjacielem.

Dodano: 2024-05-21 11:11:44

Szukam pracy

Dodano: 2024-05-21 10:30:06

Praca

Dodano: 2024-05-21 09:45:42

Robotnik ziemny z komunikatywnym j. niemieckim i ...

Dodano: 2024-05-21 09:45:10

Cieśla, zbrojarz, betoniarz do prac na terenie Ni...

Dodano: 2024-05-21 09:42:03

Lokale do wynajęcia..