Uzdrowisko Busko-Zdrój tematem obrad LXIX sesji Sejmiku - zapis Transmisji LIVE

Dodał: Marta Data: 2024-01-16 10:00:43 (czytane: 5518)

W poniedziałek, 15 stycznia br. na sali konferencyjnej Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju odbyła się LXIX nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Na sesji w całości poświęconej sytuacji Uzdrowiska było mnóstwo pytań i emocji. Zapraszamy do obejrzenia zapisu transmisji LIVE.

Radni podczas poniedziałkowej sesji zadawali pytania dotyczące m.in. stanu zatrudnienia w Spółce, pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych, zrealizowanych i zaplanowanych inwestycji, wysokości wynagrodzeń pracowników oraz Rady Nadzorczej a także produkcji wody mineralnej „Buskowianka-Zdrój”.

Zobacz

Informacje dotyczące działalności Uzdrowiska przedstawiali Stanisław Grzesiak, prezes Zarządu „Uzdrowisko Busko- Zdrój” S.A., dyrektor Pionu Lecznictwa prof. dr n. med. Artur Durda oraz dyrektor ds. finansowych Mirosław Jaros. Głos zabierali także pracownicy Uzdrowiska.

Jak poinformował prezes Grzesiak najwięcej osób pracujących w Spółce (784 osoby) było zatrudnionych w roku 2019, najmniej (706 osób) – w roku 2021. W tej chwili Spółka zatrudnia 754 osoby.

Zobacz

W okresie 2019-2023, Spółka odnotowała stratę jedynie w roku 2020, a w pozostałych latach uzyskała wynik dodatni, z czego największy zysk zostanie najprawdopodobniej odnotowany za 2023 r. Do końca października br. wyniósł on blisko 16 mln zł. Jak poinformował prezes Stanisław Grzesiak część ubiegłorocznego zysku zostanie przeznaczona na nagrody dla pracowników.

Wpływ na niższe wyniki Spółki, uzyskane w latach 2020-2022, miała przede wszystkim realizacja zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, wiążąca się z koniecznością wprowadzenia ograniczeń w działalności lub z całkowitym zaniechaniem udzielania szerszego zakresu usług przez Spółkę. Wpłynęło to na wielkości wykonania usług finansowanych przez NFZ i usług komercyjnych, realizowanych w warunkach stacjonarnych oraz ambulatoryjnych. Dodatkowo, w latach 2020-2022 na pogorszenie wyniku w lecznictwie wpłynęło wyłączenie ze sprzedaży 121 łóżek w Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”.

Wśród najważniejszych inwestycji, które w ostatnim czasie zostały zrealizowane lub znalazły się w planach realizacji prezes Stanisław Grzesiak wymienił m.in.: rozbudowę Szpitala Uzdrowiskowego „Krystyna” służąca optymalizacji procesu terapeutyczno-leczniczego w chorobach układu krążenia, wykonanie obudowy otworu “Nowy Nurek”, wykonanie instalacji gazów medycznych dla 120 łóżek w Szpitalu Uzdrowiskowym “Krystyna” – w związku z Covid 19′, przebudowę sieci komputerowej – realizacja projektu InPlaMed, stworzenie rezerwowego źródła zasilania w wodę i energię dla Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego “Górka”.

Zobacz

W zakresie ochrony zdrowia, zarząd Spółki zaplanował realizację 15 zadań, w tym 13 zadań o charakterze inwestycyjnym. Z zaplanowanych zadań: 9 zadań zrealizowano, 5 zadań jest w trakcie realizacji, a jedno zadanie pn. „Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2” zakończono z uwagi na problemy związane z pandemią COVID, uniemożliwiające realizację przewidzianych form wsparcia.

W zakresie produkcji wody mineralnej „Buskowianka-Zdrój” 4 zadania wykonano, a pozostałe 3 są w trakcie realizacji. Rozpoczęcie części z nich zadań została przesunięta do realizacji na rok 2024. Najlepszy wynik w zakresie produkcji i sprzedaży widy mineralnej „Buskowianka-Zdrój” zostanie najprawdopodobniej odnotowany również za 2023 r.

Zgodnie ze Strategią rozwoju Spółki „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. na kolejne lata Spółka planuje zakup i uruchomienie nowej linii rozlewniczej szkła dla zakończenia zadania pn. „Baza gospodarcza „Wełecz” – Budowa nowoczesnego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej “Buskowianka”.

Inwestycja ta ma zwiększyć moc produkcyjną, dając Spółce możliwość rozwoju oraz umocnienia marki „Buskowianka” na rynku. Przeniesienie zakładu produkcji „Buskowianki-Zdrój” do miejscowości Wełecz ma pozwolić na wykorzystanie terenów po obecnie działającej linii produkcyjnej zgodnie z ich leczniczo-uzdrowiskowym przeznaczeniem. Inwestycja zostanie wykonana w formule zaprojektuj, wybuduj i wyposaż wraz z technologią. We wrześniu 2023 roku została podpisana umowa z firmą budowlaną „Anna-Bud” na wykonanie zadania na kwotę ryczałtową brutto 27 mln 853 tys. zł. W ramach umowy zostanie wykonana rozbudowa istniejącej hali magazynowej o nową halę produkcyjną wraz z zapleczem socjalnym, modernizację przejdzie plac manewrowy, inwestycja obejmie także dostawę, montaż i uruchomienie fabrycznie nowej linii do napełniania butelek PET o wydajności maksymalnej 14 000 butelek na godzinę wraz z urządzeniami pomocniczymi dla linii rozlewniczej. Planowany termin realizacji inwestycji to październik bieżącego roku. Aktualnie opracowywana jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa. Został złożony wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę.

Zobacz

Kolejnym z projektów, zaplanowanych do realizacji w najbliższym czasie jest „Reedukacja chodu u pacjentów neurologicznych i z powikłaniami ortopedycznymi”. Zadanie w całości finansowane jest z budżetu państwa, z dotacji celowej w ramach programu: „Wsparcie rozwoju innowacyjnych rozwiązań służących do udzielania świadczeń opieki zdrowej w zakresie doposażenia podmiotów leczniczych w urządzenia robotyczne do rehabilitacji, ze środków subfunduszu terapeutyczno-innowacyjnego z Funduszu Medycznego”. Projekt zakłada dostawę stacjonarnego robota rehabilitacyjnego kończyn dolnych i polega na wsparciu terapii chodu u pacjentów neurologicznych i z powikłaniami ortopedycznymi poprzez zastosowanie stacjonarnego robota rehabilitacyjnego. Celem terapii z zastosowaniem urządzenia jest przywracanie i rozwój umiejętności chodzenia w sytuacji jej utraty.

Wśród pytań radnych Sejmiku do Stanisława Grzesiaka, prezesa Zarządu „Uzdrowiska Busko- Zdrój” S.A. pojawiło się także dotyczące produkcji środków kosmetycznych. Prezes poinformował, że Spółka zamierza zmienić część asortymentu produkowanych kosmetyków oraz znacząco zwiększyć ich reklamę.

Źródło: swietokrzyskie.pro

Reklama

Galeria

REKLAMA

Komentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.143.213

Grzegorz (2024-01-16 10:41:36)

O ile mnie pamięć nie myli to przecież dyrektor szpitala Krystyna obecny radny G Gałuszka szumnie otwiera oddział dla osób z uszkodzonym kręgosłupem. Byli oficjele wtedy z PSL A.Wyszkoni zaśpiewała biskup poświęcił goście zwiedzili nowy oddział podziwiali sprzęt do rehabilitacji a za parę dni oddział zamknięto a sprzęt zwrócono od kogo pożyczono. Czy to jest gospodarność

Ewa (2024-01-16 10:27:42)

Nie można tak dręczyć ludzi,ten staruszek jest tak skołowany,taki zagubiony.
On nie odróżnia telefonu od mikrofonu.
To starszy emeryt który dodatkowo pracuje.
On nie wie co wkoło niego się dzieje.
Nie odróżnia strategi od tragedii.
Tak rżnąć głupa publicznie to rzadka umiejętność.

Ja (2024-01-15 22:28:16)

Wypowiedź marszałka jest żenująca. Pokazał, jak traktuje przedmiotowo ludzi. Mówił,że niepozytywnie o sytuacji wypowiadali się Ci,którzy zostali zwolnieni.A powiedział,co było powodem zwolnienia?

(2024-01-15 21:13:03)

Uzdrowisko Busko na Wełczu posiada dwa ujęcia ale nimi nie jest ujęta woda mineralna, bedzie to zwykła woda podziemna sprzedawana w Biedronce.

(2024-01-15 18:31:41)

Ten Pan Staruszek Prezes Uzdrowiska- On biedny nie wie co tam w ogóle robi i jak funkcjonuje Uzdrowisko.Nic nie wie nic nie rozumie żeby Wam tylko na zawał albo wylew nie zszedł.Za co on dostawał pensje przez te ostatnie lata? Chyba najwyższy czas dla tego Pana na bardziej lub mniej zasłużony odpoczynek czyli na emeryturę.

Busko (2024-01-15 14:20:06)

Mój Boże. Ale brak wiedzy co się dzieje w firmie zarządzanej

mark (2024-01-15 14:08:32)

Czy ten Prezes wie cokolwiek na temat uzdrowiska ? Jak widać i słychać wie niewiele.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

Busko-Zdrój, ul. Partyzantów 78

Biuro Rachunkowe EFEKT

Busko Zdrój, Langiewicza 39

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Pińczów, ul. 3-go Maja 20A

Biuro Rachunkowe TAXFAIRY Adriana Piotrowicz

Solec-Zdrój, Kolonia Zagajów 2

Imprezy/wydarzenia w regionie

Muzeum Regionalne w Pińczowie serdecznie zaprasza na wystawę "Powstanie Styczniowe na Ponidziu".<br />
Wszystkich miłośników sztuki graficznej i inspirujących 
przekazów pragniemy serdecznie zaprosić do Domu Zdrojowego przy buskiej 
Tężni, gdzie już od 2 kwietnia będzie można podziwiać niezwykłą wystawę 
pt. "V".

Zapraszamy na wydarzenia zorganizowane przy Tężni w Busku-Zdroju.<br />
2024-04-02 - 2024-04-30

Wydarzenia przy buskiej Tężni


Buskie Samorządowe Centrum Kultury serdecznie zaprasza 
wszystkich miłośników sztuki na wernisaż Leszka Wawrzyka, który odbędzie
 się w piątek, 5 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Galerii 
Antresola.
2024-04-18 - 2024-04-30

Terminarz Kina 'Zdrój'

Już w ten czwartek, 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00 w 
Bristol ART & Medical SPA w Busku-Zdroju odbędzie się występ znanego
 komika, Wojtka Pięty.

Spotkanie autorskie z Mariuszem Kurcem obiecuje być fascynującym i inspirującym wydarzeniem. Jego niezwykłe życie jako podróżnika, filmowca i religioznawcy zapewne przyniesie wiele interesujących historii i refleksji.<br />

Zapraszamy na seanse do Kina Solec-Zdrój! A w repertuarze:<br />
2024-04-19 - 2024-04-28

Kino w Solcu-Zdroju zaprasza na seanse


Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki na koncert 
wyjątkowego duetu Indivi-Duo, który odbędzie się w piątek, 19 kwietnia o
 godzinie 18:30 w Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni.

<p>Po raz kolejny Muzeum Regionalne w Pińczowie wspólnie z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Pińczowie bierze udział w Akcji Żonkile.</p><br />

<p>
Hotel Bristol w Busku-Zdroju zaprasza na koncert, które wypełni najbliższy weekend melodią i niepowtarzalnym klimatem muzycznym. W sobotę, 20 kwietnia zapraszamy na Koncert "Kłeczek i przyjaciele".<br /></p><p> </p><p> </p><p><br /></p>

Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Buski Klub Kolekcjonerów zapraszają na GIEŁDĘ KOLEKCJONERSKĄ, która odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia pod BSCK w Busku-Zdroju, al. Mickiewicza 22. <br />

<p>Kwiecień w Pińczowie będzie pełen kulturalnych wydarzeń. Szczegóły w programie.<br /></p>
2024-04-20 - 2024-04-27

Kulturalny Kwiecień w Pińczowie

Ogłoszenia

Dodano: 2024-04-18 17:55:52

Wykonam

Dodano: 2024-04-18 17:43:20

Luźna Ero Znajomość

Dodano: 2024-04-18 17:41:08

Młoda Kobieta Szuka Mężczyzny

Dodano: 2024-04-18 17:31:08

Poznam Realnego Pana

Dodano: 2024-04-18 16:48:58

Poznam Dyskretnego Faceta

Dodano: 2024-04-18 16:25:00

Sprzedam łóżko dla dziecka

Dodano: 2024-04-18 16:05:23

Przewóz rzeczy przeprowadzki transport Polska His...

Dodano: 2024-04-18 15:45:51

tralki drewniane

Dodano: 2024-04-18 14:55:42

Działka budowlana

Dodano: 2024-04-18 13:48:58

Poznam Pana na spotkania

Dodano: 2024-04-18 11:57:32

Praca

Dodano: 2024-04-18 11:10:49

Montaż anten satelitarnych i naziemnych

Dodano: 2024-04-18 11:09:05

Naprawa komputerów, laptopów

Dodano: 2024-04-18 10:53:07

Lokal do wynajęcia

Dodano: 2024-04-18 10:22:51

Naprawa