Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zderzenie trzech osobówek w Busku-Zdroju

Dodał: Milena Data: 2018-10-10 12:33:42 (czytane: 3557)

We wtorek, 9 października 2018 roku w godzinach porannych na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Leszka Marcińca w miejscowości Busko-Zdrój, doszło do wypadku z udziałem trzech osobówek.

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-ZdrójWypadkowi uległy trzy samochody osobowe: Ford Focus, Opel Astra oraz Audi A4. Samochodami uczestniczącymi w zdarzeniu podróżowały cztery osoby w tym jedno dziecko. Trzy osoby poszkodowane, w chwili dojazdu zastępów Państwowej Straży Pożarnej znajdowały się pod opieką będącego na miejscu zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego, natomiast kierująca pojazdem Ford Focus znajdowała się w uszkodzonym pojeździe. Działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu KPP poszkodowanej w wypadku kobiecie.

wypadek.JPG

wypadek1.JPG

wypadek2.JPG

Dalsze czynności jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, zakręceniu zaworu butli LPG zasilającej samochód osobowy Opel Astra oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Z miejsca zdarzenia do szpitala przez ZRM zostały zabrane dwie osoby.

Opracował: kpt. Jarosław Baran
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

Zobacz także

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Lekkiej Atletyce

Dodane: 2019-05-21 17:15 - Komentarze  (0)  czytane (58)

TAGI:Komentarze (22)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 107.23.129.77

mieszkaniec Buska (2018-10-15 12:37:43)

Drodzy kierujący i włodarze Buska, tam zawsze będą wypadki doputy, dopuki nie usunie się krzaków z prywatnych posesji, oraz parkanów ograniczających widoczność kierującym. Największym zagrożeniem są zarośla przed "Domem Harcerza" jedna wielka haszcza i zarośla. Przecież tam pracują ludzie, którzy biorą pieniądze za coś(pracę) i wiedzą jaki mają bajzel na placu przed "harcówką". Czy władze Buska i policja są ślepi i nie widzą tego? A od czego jest tak zwana Straż Miejska żeby monitorować te miejsca przed skrzyżowaniem. Nikomu nie życzę żadnego nieszczęścia, ale może pójdzie ktoś po rozum do głowy, jak rozwali się jakiś włodarz, lub policjant. Mógłby to być Sikora, lub Kolarz. Może wtedy????....

(2018-10-14 22:47:18)

Tylko rondo może rozwiązać tu problem wypadków

Do Jarosław Kruk (2018-10-13 14:53:56)

Ewentualnie skrzyżowanie równorzędne. Każdy dojeżdżając musi wyhamować i ustąpić pierwszeństwa jadącemu z prawej strony lub jadącemu na wprost, jeśli zamierza się skręcić w lewo. Dodatkowo jeszcze próg zwalniający przed każdym wlotem na skrzyżowanie.

Jarosław Kruk (2018-10-11 23:46:46)

Najprostszym, najskuteczniejszym i jednoczesnie najtańszym rozwiązaniem problemu, które stosują na zachodzie, jest mini rondo. w środku kółeczko o metrowej średnicy, lekko wyniesione, które powoduje, że wszyscy zwalniają i nikt nie ma pierwszeństwa. A w razie potrzeby Duże auto moze przejechać na wprost też.

(2018-10-11 21:03:28)

Właśnie dla Policji to jest to idealne skrzyżowanie które im zapełnia statystki i podnosi wyniki tak jak powiedziałeś. Czekajcie dalej aż Wam podadzą na tacy ;-)

(2018-10-11 20:58:47)

Policja to ma na to wyj***ane , im to pasuje, bo przyjadą i manadacik napiszą prawko zabiorą a na dodatek mają blisko bo niecałe 100 metrów. Jak mieszkańcy nie będą zgłaszać problemu i nie weźmiecie tej sprawy w swoje ręce to dalej tak będzie jak jest do tej pory, czy w Busku nie ma radnych którzy mogą wystąpić w Waszym imieniu ?Ironią zakrawa wybudowanie siłowni za sto tysi z której nikt nie skorzysta. Pomysł projektu przebudowy tego skrzyżowania z Budżetu Obywatelskiego był dobry ale niestety nie przeszedł. Dobranoc

do poprzednika: (2018-10-11 19:59:07)

od pisania wniosków w sprawie bezpierczeństwa jest Policja, która prowadzi statystyki wypadków i kolizji. Włączenie przebudowy skrzyżowania do budżetu obywatelskiego zakrawa na ironię.

do kierowcy (2018-10-11 18:55:59)

Kolego kierowco ;-) gdyby co roku nie zmieniano tam organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu to nie dochodziło by na tej krzyżówce do wypadków teraz , Tam co roku kręcono znakami jak diabeł dobrą duszą , raz ta droga była z pierszeństwem za miesiąc ta druga , kierowcy nie patrzą na znaki, jadą za szybko, gadają przez telefony, przeglądają fejsa itd. Burmistrz i jeden z Radnych bodajże Pan Ozgowicz dał Wam wędkę żeby złowić sobie rybkę w postaci pieniążków z budżetu obywatelskiego na przebudowę tego skrzyżowania, ale nie chciało wam się podnieś tłustych tyłków i zagłosować na ten projekt i wygrał np projekt budowy zewnętrznej siłowni na jednej z wiosek, która to siłownia lub inaczej mówiąc żelastwo jak znam życie będzie stała zarośnięta w trwie po pas, bo nik z niej nie będzie korzystał ,bo takie niestety są realia siłowni na wsiach. Wiem bo dużo jeżdżę po wioskach z racji wykonywanego zawodu.Tu Pan i inni kierowcy zaprzepaściliście szansę przebudowy tego skrzyżowania olewając temat głosowania, bo Wy z miasta jesteście wygodni chcecie mieć wszystko podane na tacy. Jeśli chodzi o to ile pochłania organizacja święta jabłka czosnku śliwki czy innego festynu na wsiach to już Panu mówię, Takie np. święto ogórka kosztuje Urząd Gminy 1000 w porywach do 2000 tysięcy PLN , na ogół jest to koszt opłacenia zespołu muzycznego który gra na wieczornej zabawie tanecznej, resztę mieszkańcy organizują sami. A teraz Panu odpowiem ile kosztuje organizacja np Dni Buska , tu kwota jest dokładnie 100 razy większa 100 razy !!! czyli nie tysiąc a 100tyś PLN. można by oczywiście zbudować skrzyżowanie ale coś oprócz asfaltu betonu i kamieni też się ludzią należy jak np. Dni Buska. Po prostu zaprzepaściliście szansę na nowe bezpieczne skrzyżowanie i tyle. Jeśli będziecie skałdać na piśmie do Gminy potrzebę przebudowy tego skrzyżowania to będzie ono napewno prędzej czy później przebudowane, ale trzeba działać , pisać podania do Gminy a nie wypisywać tu farmazony w komentarzach.

BOB (2018-10-11 12:52:19)

Na skutek jednego niemoty 3 auta uszkodzone.

mieszkanka (2018-10-11 11:12:19)

niestety ludzie jeżdżą zbyt brawurowo i bardzo bezmyślnie. dziś sama miałabym wypadek na skrzyżowaniu Grotta z Batorego gdzie kierowca czarnego Citroena jadąc od części zdrojowej wymusił na mnie pierwszeństwa skręcając w Batorego a na dodatek rozmwiał jeszcze przez telefon a chwile później wysadził dzieci pod szkołą. swoją bezmyślnością naraził życie swoje swoich dzieci a także moje i mojego dziecka... niestety takich sytuacji jest bardzo dużo.

(2018-10-11 07:58:39)

Skrzyżowanie Młyńskiej z Kusocińskiego też nadaje się do przebudowy chociaż nowe. Znaki ustawione beznadzijnie i bez głowy. Jak zatrzymasz się przed znakiem STOP to kompletnie nic nie widać.

kierowca do władz miasta: (2018-10-11 07:29:45)

miałem wątpliwą przyjemność wylądowania na boku nie ze swojej winy na tym skrzyżowaniu. Aż dziw bierze, że nikt jeszcze nie zginął ale jest to kwestia czasu bo może ktoś będzie przechodził i wtedy dojdzie do tragedii. Wrzucanie przebudowy skrzyżowania do tzw. Budżetu Obywatelskiego jest nieporozumieniem bo zadaniem władzy publicznej /gminy/ jest zapewnienie bezpieczeństwa. Macie pieniądze na święta ogórka, czosnku, jablka, na dni miasta, Okrasę, a nie ma na skrzyżowanie? Waldek ocknij się, patrzcie jakim gospodarzem był burmistrz śp. Stefan Komenda, który zlecił zamontowanie swiateł na skrzyżowaniu Kościuszki/Kopernika, czy zrobił to zeby było ładniej, nie bo na skrzyżowaniu dochodziło rocznie do kilku wypadków i około 20-30 kolizji. I wtedy nie było środków unijnych.

busko (2018-10-10 22:48:26)

dokładnie projekt obywatelski a nie pierdoły przegłosowane

:) (2018-10-10 22:39:02)

wrócic chamy do furmanek. konie są mądrzejsze.

(2018-10-10 21:45:00)

Każdy tylko umie krytykować i narzekać! przecież projekt przebudowy tego skrzyżowania był zgłoszony do budżetu obywatelskiego! Ale przegrał bo nie chciało wam się ruszyć d**y i zagłosować, czy tak ciężko było uzbierać 300 głosów??? na 15.000 mieszkańców??? mielibyście zrobine to skrzywanie ale Wasze lenistwo wygrało z rozsądkiem

RYSZARD (2018-10-10 20:45:09)

Świetnie to określiłeś "gówniane skrzyżowanie" tylko pytanie kto wyraził zgodę na to skrzyżowanie jak burmistrz to niech to szybko poprawią , bo ktoś w końcu tam zginie .

marzena (2018-10-10 18:35:08)

Amoże ludzie zaczeli by patrzeć na znaki i ich przestrzegać a burmistrz nie rozwiąże problemu każdego gównianego skrzyżowania w busku jak ludzie jadą to myślą- ktoś w konicu dał im prawo jazdy'''''''''''''''''''''''''''

marzena (2018-10-10 18:33:46)

Amoże ludzie zaczeli by patrzeć na znaki i ich przestrzegać a burmistrz nie rozwiąże problemu każdego gównianego skrzyżowania w busku jak ludzie jadą to myślą- ktoś w konicu dał im prawo jazdy'''''''''''''''''''''''''''

(2018-10-10 18:04:51)

Myślę ,że trzeba iść do starosty to niedaleko jego podwórka . I nie na rękę mu tam wypadki

do poniżej (2018-10-10 16:12:42)

A tak pięknie tam kwitły drzewa owocowe.

Czytelnik (2018-10-10 14:56:17)

To chyba jest jeszcze skrzyżowanie z Westerplatte oprócz Marcińca i Armii Krajowej. Czy musi ktoś tam zginąć, żeby "Władze" coś zrobiły z tym skrzyżowaniem ?

mieszkaniec (2018-10-10 12:52:38)

Chyba jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Busku, a nasz cudowny burmistrz nie potrafi rozwiązać problemu?? a w kampanii wyborczej makaron ludziom nawija na uszy perfekcyjnie!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych 2019

Briefing prasowy Konrada Berkowicza i Dawida Lewickiego

Wicepremier Piotr Gliński honorowym obywatelem Wiślicy

VII Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju

Wicepremier Piotr Gliński honorowym obywatelem Wiślicy

VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - Część 2

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Nowy dom 130m2, 2 garaże, budynek gospodarczy, Busko-Zdrój, Skotniki Duże Na sprzedaż
Cena: 549000zl

Oferujemy Państwu wybudowany w 2016r. dom jednorodzinny parterowy o powierzchni 100m2 + 26m2 garaż, w miejscowości Skotniki Duże, 8 km od Buska-Zdroju.

Mieszkanie 59m2, 3 pokoje Busko-Zdrój os. Orła Białego Na sprzedaż
Cena: 219000zl

Działki Busko-Zdrój, ponad 7000m2, ul. Partyzantów Na sprzedaż
Cena: 119000zl

Na sprzedaż działki rolno-budowlane o łącznej powierzchni ponad 7000m2, półtora kilometra od centrum Buska-Zdroju. Nowo powstająca dzielnica domów jednorodzinnych

Działka budowlana 1300m2 Busko-Zdrój, Skotniki Duże Na sprzedaż
Cena: 59000zl

Do sprzedania działka nr 438/2 o pow. 1300m2, w miejscowości Skotniki Duże 8km od Buska-Zdroju. Działka posiada wydane warunki zabudowy. W sąsiedztwie nowe budynki

Działka budowlana 2990m2, Owczary 3km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 49900zl

Działka o pow. 2990m2 w miejscowości Owczary ul. Brzozowa, 4km od Buska-Zdroju. Bardzo ładne miejsce, wspaniałe widoki, cicha i spokojna okolica. W pobliżu nowe

Dom - pensjonat Busko-Zdrój ul. Kusocińskiego, strefa Zdrojowa Na sprzedaż
Cena: 950000zl

Dom-pensjonat w miejscowości uzdrowiskowej Busko-Zdrój o powierzchni użytkowej 411m2 na działce o powierzchni 910m2. Doskonała lokalizacja, blisko centrum i uzdrowiska.

Działka, dom, przy Drodze Krajowej 73, Busko-Zdrój, ul.Ogrodowa Na sprzedaż
Cena: 449000zl

Działka budowlana 800m2, Solec-Zdrój ul. Kopernika Na sprzedaż
Cena: 59000zl

Dom 178m2 na pięknej działce, Busko-Zdrój, Włodarka, przy ścieżce rowerowej! Na sprzedaż
Cena: 279000zl

Działka budowlana 30a, 2km od centrum Buska-Zdrój, Bronina Na sprzedaż
Cena: 99000zl

Działka rolno-budowlana o powierzchni 3031m2. Dwa kilometry od centrum Buska-Zdroju. Nowo powstająca dzielnica domów jednorodzinnych na peryferiach Buska-Zdroju,

Przeczytaj kolejną wiadomość:

2 maja Dzień Flagi

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...