Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uroczysty Dzień Strażaka w Busku-Zdroju (foto)

Dodał: Milena Data: 2016-06-09 10:04:40 (czytane: 7073)

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2016 w Busku-Zdroju, które odbyły się 3 czerwca br. w Komendzie Powiatowej PSP, zakończyły serię uroczystości w jednostkach straży pożarnej województwa świętokrzyskiego i miesiąc ochrony przeciwpożarowej regionu. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Agroturystyka Wełnianka w Solcu-Zdroju
,agroturystyka, świętokrzyskie, gospodarstwo agroturystyczne, nocleg, noclegi, wypoczynek, busko, solec-zdrój, pokoje do wynajęcia, pokoje gościnne, wełnin, solec,

Wełnin 136B. 28-131, Solec-Zdrój

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-ZdrójZaproszenie na okolicznościowy apel przyjęli i uczestniczyli w strażackiej gali: parlamentarzyści, wojewoda świętokrzyski, zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach, radni sejmiku samorządowego województwa, przedstawiciele lokalnych samorządów, jednostek OSP, firm, zakładów współpracujących na co dzień ze strażakami, młodzież uczestnicząca w organizowanych konkursach związanych z ochroną ppoż. W buskim święcie uczestniczyli też strażacy z innych komend województwa - tu z Kielc, Starachowic, Kazimierzy Wielkiej, Pińczowa, Jędrzejowa, Końskich, Skarżyska-Kamiennej, Włoszczowy, którzy odebrali przyznane im przez Prezydenta RP, Ministra Spraw Wewnętrznych, Komendanta Głównego PSP i Komendanta Wojewódzkiego PSP odznaczenia i awanse służbowe.

dzien_strazaka_001.jpg

dzien_strazaka_002.jpg

Dowódcą uroczystości w Busku-Zdroju był mł. kpt. Marcin Bajur. Po wprowadzeniu sztandaru Komendy Powiatowej PSP, złożeniu raportu wojewodzie o gotowości do rozpoczęcia spotkania przez prowadzącego ją oficera podniesiona została na maszt flaga państwowa. Poczet flagowy tworzyli – sekc. Łukasz Kopacz, ogn. Sebastian Farmas, st. sekc. Marcin Struzik.

Uroczystość otworzył Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju mł. bryg. Artur Brachowicz witając przybyłych gości, kolegów strażaków z komend województwa. Przypomniał on postać patrona strażaków Św. Floriana i rolę straży pożarnej w codziennym życiu środowisk lokalnych oraz znaczenie tej służby dla bezpieczeństwa ludzi oraz ochrony mienia.   

Wojewoda Agata Wojtyszek w asyście zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Roberta Sabata, wręczyła przyznane strażakom odznaki i wyróżnienia:
Brązowy Medal za Długoletnią Służbę przyznany przez Prezydenta RP odebrał mł. ogn. Łukasz Błaszczyk

Srebrne i Brązowe odznaki „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych odebrali – mł. bryg. Paweł Włodarczyk z KW PSP w Kielcach, mł. bryg. Andrzej Pyzik z KP PSP w Starachowicach, kpt. Marcin Bożek z KP PSP w Kazimierzy Wielkiej, mł. kpt. Michał Miarecki z KP PSP w Jędrzejowie, asp. sztab. Andrzej Domagała z KP PSP w Pińczowie, asp. sztab. Jacek Cieloch z KP PSP w Kazimierzy Wielkiej, asp. Henryk Pożoga z KP PSP w Skarżysku-Kamiennej, kpt. Sławomir Gibas z KP PSP w Jędrzejowie, st. kpt. Tomasz Galus z KP PSP w Busku-Zdroju, st.kpt. Piotr Dziedzic z KP PSP w Busku-Zdroju, kpt. Mariusz Fodemski z KP PSP w Pińczowie, st. asp. Piotr Bąk z KW PSP w Kielcach, mł. asp. Mariusz Prosianowski z KP PSP w Busku-Zdroju, st. ogn. Aneta Dudkiewicz z KP PSP we Włoszczowe, mł. ogn. Rafał Ciszek z KP PSP w Końskich, sekc. Krzysztofa Antosik z KP PSP w Końskich.

Medale "Za zasługi dla pożarnictwa” przyznane przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. świętokrzyskiego odebrali: srebrny - mł. bryg. Grzegorz Wilk, brązowe - mł. ogn. Marcin Kita i mł. ogn. Paweł Wójcik.


dzien_strazaka_004.jpg

dzien_strazaka_005.jpg

Awanse z naszej buskiej Komendy PSP odebrali funkcjonariusze:
Rozkazem personalnym Ministra Spraw Wewnętrznych zostali awansowani: st. kpt. Tomasz Skrzypek na stopień młodszego brygadiera, kpt. Tomasz Galus na stopień starszego kapitana, kpt. Piotr Dziedzic na stopień starszego kapitana, kpt. Mariusz Majcher na stopień starszego kapitana.

Komendant Główny PSP rozkazem personalnym awansował: mł. asp. Jacka Piotrowskiego na stopień aspiranta.

Rozkazami personalnymi Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach awansowani zostali: mł. ogn. Sebastian Farmas na stopień ogniomistrza, mł. ogn. Krzysztof Cholewa na stopień ogniomistrza, mł. ogn. Wiesław Francuz na stopień ogniomistrza, st. sekc. Sebastian Baran na stopień młodszego ogniomistrza, st. sekc. Rafał Kobus na stopień młodszego ogniomistrza, st. sekc. Karol Wcisło na stopień młodszego ogniomistrza, sekc. Rafał Podkowa na stopień starszego sekcyjnego, sekc. Marcin Strózik na stopień starszego sekcyjnego, st. str. Michał Grusiecki na stopień sekcyjnego, st. str. Radosław Kałwa na stopień sekcyjnego.

Wyróżnieni zostali też strażacy-emeryci z koła Nr 9 w Busku-Zdroju przez Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP. Odznaki za zasługi dla związku odebrali: Piotr Downarowicz, Waldemar Misztal, Wiesław Stachowicz, Krzysztof Trzeszkowski. Nagrodą specjalną wyróżniony został z podziękowaniem za wkład pracy i zaangażowanie w życie Związku - prezes Koła Nr 9 Grzegorz Jankowski.

dzien_strazaka_006.jpgdzien_strazaka_003.jpg

W gronie zaproszonych na uroczystość gości byli młodzi ludzie wraz z rodzicami, uczniowie ze szkół powiatu buskiego, laureaci konkursów tematycznych związanych z ochroną środowiska, ppoż – organizowanych przez Komendę Powiatową PSP w Busku-Zdroju.

Publiczne podziękowanie wraz z podziękowaniem dla rodziców odebrał uczeń szkoły podstawowej w Dobrowodzie - Kamil Skotnicki, który w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” zajął pierwsze miejsce w finale wojewódzkim w Kielcach. Kamil w asyście rodziców odebrał z rąk Komendantów Wojewódzkiego i Powiatowego okolicznościowy list gratulacyjny wraz z upominkami rzeczowymi. Wśród nich był prezent dla całej jego rodziny ufundowany przez Dyrektora Hotelu „Malinowy Zdrój” w Solcu Zdroju Pawła Patrzałka – specjalne zaproszenie jako goście honorowi do korzystania wraz z wyżywieniem z basenów mineralnych w soleckim kurorcie. Do wyróżnień dołączył poseł na sejm RP Michał Cieślak przekazując w dowód uznania wiedzy i umiejętności młodego człowieka swój upominek.

dzien_strazaka_007.jpg

dzien_strazaka_008.jpg

Wyróżnienia i upominki rzeczowe odebrali laureaci konkursu plastycznego – Oliwia Sadowska ze szkoły w Kikowie, Patrycja Piotrowska i Emilia Banaś, Marta Lesiak ze szkoły w Zborowie (gmina Solec-Zdrój), Bartłomiej Kukiełka, Wiktoria Kukiełka ze szkoły w Nizinach (gmina Tuczępy), Martyna Curyło ze szkoły w Brzostkowie (gmina Nowy Korczyn), Agnieszka Czerw ze szkoły w Siesławicach (gmina Busko). Tu też do wyróżnień przekazanych przez organizatora konkursu dołączył ze swoimi prezentami poseł Cieślak.

Kolejno występujący na podsumowanie uroczystości – wojewoda Agata Wojtyszek, posłowie Krystian Jarubas i Michał Cieślak, Komendant Wojewódzki Robert Sabat, starosta Jerzy Kolarz, Komendant Powiatowy Policji w Busku Marzena Piórkowska, gratulowali  strażakom awansów na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń, podziękowali za współpracę za ich trudną, odpowiedzialną służbę a także złożyli życzenia dla rodzin i najbliższych funkcjonariuszy w mundurach.

tekst i foto Robert Gwóźdź

Wkrótce obszerny fotoreportaż.


Reklama.

Zdjęć w galerii: 99

Tagi: dzień strażak   obchody dnia strażaka   Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2016   Obchody Dnia Strażaka 2016

Zobacz także

Obchody Święta Niepodległości w Busku-Zdroju (foto/wkrótce video)

Dodane: 2019-11-13 11:30 - Komentarze  (6)  czytane (4573)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.21.123

obserwator (2016-06-10 17:33:46)

Nie wiem, czy dobrze widzę ale na jednym ze zdjęć jest osobnik łudząco podobny do posła Krystiana Jarubasa. Proszę o potwierdzenie, bo już krążyły plotki, jakoby On zaginął.

ja (2016-06-09 15:11:29)

Nie było żadnego czarnoksiężnika - brawo , tylko jeszcze wyeliminować chłopca z przypadku (w sejmie) zielonego Krysia o było by pięknie.

bob (2016-06-09 13:45:37)

Mistrzostwa świata w kicie.Widzicie?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Wygraj zabieg w Studio Urody Perfect!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Działka budowlana 980m2, Busko-Zdrój, os. Sikorskiego Na sprzedaż
Cena: 140000zl

Oferujemy Państwu do sprzedania atrakcyjną działkę budowlaną o powierzchni 980 m2, Busko-Zdrój os. Sikorskiego. Doskonała lokalizacja na obrzeżach Buska-Zdroju.

Działka budowlana 1200m2, Skorocice, 4km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 25000zl

Dom 100m2, 4 pokoje, + budynek mieszkalny, działka 1500m2, Pacanów ul. Biechowska Na sprzedaż
Cena: 299000zl

Oferujemy Państwu do sprzedaży nieruchomość składającą się z domu mieszkalnego o powierzchni ok. 100m2 + budynek mieszkalny o pow ok. 50m2 w centrum miasta Pacanów.

Działka budowlana 910m2, Busko-Zdrój, Las Winiarski Na sprzedaż
Cena: 52000zl

Oferujemy Państwu do sprzedania atrakcyjną działkę w malowniczej okolicy; Las Winiarski 3 km od Buska-Zdroju. Działka prosta, równa, w kształcie prostokąta, ogrodzona.

Działka budowlana 1150m2, Busko-Zdrój, ul. Wyszyńskiego Na sprzedaż
Cena: 249000zl

Do sprzedania atrakcyjne działki budowlane w Busku-Zdroju, przy ul. Wyszyńskiego. Nieruchomość składa się z trzech działek o nr 124/5, 124/7, 128/8 o łącznej powierzchni

Dzialka budowlana 1200m2, Busko-Zdrój, Zwierzyniec Na sprzedaż
Cena: 25000zl

Do sprzedania oferujemy Państwu działkę budowlaną o pow. 1200m2 w Zwierzyńcu - 6 km od Buska-Zdroju. Działka prosta, równa, w kształcie prostokąta. W sąsiedztwie

Dom 220m2, działka 8021m2, Żurawniki gm, Złota, powiat pińczowski Na sprzedaż
Cena: 449000zl

Mieszkanie/apartament 57.95 m2, 3pokoje, Busko-Zdrój, przy winnicy Zbrodzice (2B) Na sprzedaż
Cena: 259000zl

Oferowany Apartament 2B położony na piętrze dwukondygnacyjnego budynku składa się z salonu z aneksem kuchennym, 2 pokoi, łazienki, przedpokoju. Pierwszy etap kompleksu

Nowe mieszkanie/apartament 32m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (18) Na sprzedaż
Cena: 192000zl

Nowe Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 32 m2. Przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Nowe mieszkanie/apartament 37,94 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (33) Na sprzedaż
Cena: 222000zl

Mieszkanie bezczynszowe 37,94 m2 w Busku-Zdroju: przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Blisko strefy zdrojowej. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zmiana czasu na zimowy - będziemy spać o godzinę dłużej

W nocy z soboty na niedzielę (26/27 października) przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu, z 3.00 na 2.00 w nocy. Co oznacza, że śpimy...