Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Protest okupacyjny Urzędu Gminy Nowy Korczyn w sprawie mostu na Wiśle w Nowym Korczynie-Borusowej

Dodał: admin Data: 2017-02-06 10:41:17 (czytane: 7664)

Komitet Protestacyjny przeciw obwodnicy Nowego Korczyna w wariancie 3 wschodnim „preferowanym” rozpoczął okupację Urzędu Gminy w Nowym Korczynie w związku z działaniami władz Gminy, zdaniem Komitetu, niezgodnymi z ustawą o "ochronie środowiska" oraz normami współżycia społecznego.

Biuro Nieruchomości MODERN s.c. - mieszkania, domy, działki
www.modernbroker.pl,nieruchomości, mieszkania, domy działki,na sprzedaż, do wynajęcia, mieszkanie, dom działka,sprzedam, kupię, zamienię, wynajmę, Busko,Pińczów, Jędrzejów, Staszów, Kazimierza, powiat buski,pińczowski, jędrzejowski,staszowski,kazimierski,włoszczowski

ul. Partyzantów 112. 28-100, Busko-Zdrój

REALNET - poligrafia, reklama internetowa
www.realnet.pl,wizytówki,klepsydry,zaproszenia,druki,firmowe,przepisywanie,prace,drukowanie,wydruki,skanowanie,strony,internetowe,reklama,internetowa,strony,zaproszenie,klepsydra,wizytówka  www,reklamówki,druk,laserowy,internet,kawiarnia,klub,kafejka,

ul. Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój28 grudnia 2016 roku Rada Gminy Nowy Korczyn podjęła uchwałę o wyborze wschodniego wariantu przebiegu obwodnicy Nowego Korczyna. Od tej decyzji złożyło odwołanie 409 osób, mieszkańcy gminy Nowy Korczyn i gminy Gręboszów, objętych wskazaną wyżej inwestycją oraz pięć stowarzyszeń i organizacji ekologicznych.

Decyzja środowiskowa, została przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Kielcach uchylona w całości, łącznie z "rygorem natychmiastowej wykonalności" i obecnie ŚZDW w Kielcach przygotowuje nowe warianty przebiegu obwodnicy Nowego Korczyna, które jeszcze nie są nam znane.
Komitet Protestacyjny zarzuca Władzom Gminy, że już teraz opowiadają się na wariantem wschodnim nr 3 mimo tego, że ŚZDW opracowuje także wariant 4 - tzw. zachodni "zgody", który został wypracowany podczas konsultacji społecznych 11 maja ubiegłego roku.

 protest_okupacyjny_nowy_korczyn500.jpg

Przewodniczący Komitetu Protestacyjnego Edward Ragan, w piśmie skierowanym do naszej redakcji, zarzuca Władzom Gminy, że na ich polecenie zbierane są podpisy przeciw protestującym mieszkańcom. "Podpisują się tam ludzie nie mający rozeznania w problemie i zamieszkujący kilkanaście kilometrów od tego miejsca, np. Parchocin czy Piasek Wielki, a nawet poza terenem gminy Nowy Korczy. Ten fakt został zgłoszony na Policję, jako podżeganie do konfliktów społecznych i szczucie jednych na drugich" - pisze Edward Ragan.

Dyskusja trwa także w internecie. Na Portalu społecznościowym Wójt Gminy Paweł Zagaja apeluje do mieszkańców: "Powinniśmy budować między sobą "mosty" a nie wysadzać je w powietrze. Zachęcam Komitet Protestacyjny do merytorycznej dyskusji a nie do nienawiści i donosów na swoich mieszkańców, którzy oczekują pozytywnych inicjatyw. Poważny problem nie jest z obwodnicą przebiegającą przez tereny zagrożone powodzią, ale problemem jest brak środków finansowych ze strony budżetu państwa na inwestycje w zakresie ochrony przed powodzią mieszkańców Gminy Nowy Korczyn wzdłuż rzek Wisła oraz Nida !!! Tu musimy działać ponad wszelkimi osobistymi urazami i zachęcam również Komitet Protestacyjny do zaangażowania się w inicjatywę mająca na celu pobudzenie naszych przedstawicieli w parlamencie i Rządzie do działań w zabezpieczeniu przeciwpowodziowym mieszkańców i ich dorobku życia w naszej gminie."

Wkrótce więcej informacji.

Reklama.

Zobacz takżeKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.92.153.90

Keischa (2017-04-29 23:25:53)

Obrigado pela bela hora de Beiunqfismo!! Continua com o Bom Trabalho em Defesa do nosso Glorioso!! Como Benfiquista a viver na Alemanha um muito Obrigado pelo teu Trabalho, a visita diåria ao teu Blog jÊ Ê obrigatória e diåria hå uns anos, continua nao te deixes abater ou calar. Abraco Glorioso!!!

Zofia (2017-02-28 21:29:52)

same pislamskie gemby,nie przeszkadza im obwodnica tylko to że decyzje o jej budowie podieli włodarze nie z pis,pozbierli troche motłochu i udaja przejetych sprawami Gminy,oni przejeci są pomocą pisowcom w prejeciu władzy ale nie wasze doczekanie pislamskie mendy

Zofai (2017-02-28 21:26:39)

Jan (2017-02-27 06:32:21)

Wprowadzić dobrą zmianę i zrobią wszystko!

Walek (2017-02-09 11:18:21)

Pomalu najpierw zróbmy ten most i drogi a później obaczymy. Nowy Korczyn ma wielkie atuty o których niektórym w łepetynach się nie mieści.

do Krzyśka: Ameryki nie odkryłeś (2017-02-08 21:12:19)

Wszyscy są za zrobieniem mostu i drogi do szybkiego dostępu do autostrady A4 i do Tanowa. Będą mieli bliżej do Niecieczy, Tarnowa i do Krynicy na narty. Potrzebny jest tylko ktoś, aby przekonał ŚZDW do przeprowadzenia obwodnicy przez pola nie przez wsie. W Busku jest mądry gospodarz, to i obwodnicę puścił z dala od zabudowań i już startują.

Most jest potrzebny... (2017-02-08 20:09:35)

ale bez przesady, że inwestycja spowoduje jakieś ożywienie gospodarcze na terenie gminy. Do tego są potrzebne tereny uzbrojone w media: prąd, wodę, gaz, sieć kanalizacyjną, zwolnienia podatkowe, np. Niemcy za fabrykę silników do Mercedesa o której było głośno w TV otrzymali zwolnienie z podatku PIT na 10 lat, a państwo wpompowało w tę inwestycję 19 mln euro. Na pewno będzie większy ruch ciężarówek od strony Nowego Sącza na Warszawę, które będą potem jechały przez ul. Witosa w Busku. No, może powstanie jakiś CPN i to wszystko.

Krzysiek (2017-02-08 19:01:57)

Wójt panuje nad wszystkim.
Nigdy wszystkim nie dogodzisz. Ja jestem za zrobieniem mostu i drogi do szybkiego dostępu do autostrady A4 i do Tanowa. Będę miał do Tarnowa 40 km a nie 60 przez Busko.

-grzechotka (2017-02-07 10:37:23)

Wydaje mi się,że nasz Wójt nie panuje nad Gminą .Moim zdaniem ludzie są skonfliktowani bo nie ma jasnego stanowiska i opinie są raz za tą opcją innym razem za inną.Mając takie potężne możliwości w osobie Pana Marszałka a przecież i posła rodem z PSL to on trzyma się z grupą która ma obecnie najmniej do powiedzenia . Konflikty należy wygasić skoro idzie o most o który walczyły pokolenia mądrych mieszkańców tej gminy. To jest do zrobienia tylko trzeba ruszyć du.. i iść do chłopów zarówno w Gminie N Korczyn jak i w Borusowie a nie siedzieć za biurkiem lub na budowie. Gdy teraz tego nie zrobimy i upadnie dzieło Marszałka to następnej takiej okazji nie będzie.

Sesja (2017-02-06 19:24:06)

Dzisiaj uczestnicy Sesji na którą, jak stwierdził zaprosił Pan Wójt dowiedzieli się kilku nowych rzeczy......... 1. Pan Wójt nie wie jeszcze o wariancie 4 "zgody", ale natomiast już jest przeciw i teraz będzie namawiał do protestów....2. Radny Borla, który zbiera popisy za nasypem przez Łękę będzie blokował wariant 4 zachodni, chociaż miałby on przebiegać kilometr od Sępichowa....Na spotkaniu 11 maja Dyrektor ŚZDW Damian Urbanowski wyraźnie powiedział,że konstrukcja mostu jest taka,że nie spowoduje spiętrzeń wody. 3.Radny Pietrowski zgubił gdzieś zebrane w całym powiecie podpisy i nie chciał ujawnić tytułu list, chociaż twierdzi, że zbiera podpisy za mostem gdziekolwiek, a nie przez Podzamcze.......

Z Księgi Przysłów Polskich: (2017-02-06 18:08:01)

chłopu gumno nie zegarek.

wit (2017-02-06 15:14:56)

takiego wojta wy sie nie bojta Dziwie sie bardzo ze tyle ludzie po gmina i nikt nie potrafil przyprowadzic porzadnych taczek.Za takie rzady mozna by runde honorowa wokol zrewitalizowanego rynku zrobic mieliby ludziska ucieche. Wojt gminy w opozycji do mieszkancow ktorzy go wybrali kuriozum.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ognisko na Zjeździe Absolwentów I LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju - okiem drona

Dzień Mamy i Taty u przedszkolaków z Przedszkola Nr 3

Busko-Zdrój: Mini Mundial 2018 - inauguracja

Otwarcie boisk sportowych w Busku-Zdroju

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych Szaniec 2018

III Świętokrzyskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego

Konkursy

Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wielka wyprzedaż w Salonie HOUSE!

Startuje wielka wyprzedaż w SALONIE HOUSE! Na odwiedzających czekają rabaty: do -55% na wszystko. Nie przegap takiej okazji!...