Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zmiany nazw buskich ulic - z czym sie to wiąże?

Dodał: Milena Data: 2017-07-31 14:09:21 (czytane: 8041)

Ze względu na wejście w życie ustawy o zakazie propagowania komunizmu, radni Rady Miejskiej zdecydowali o nadaniu nowych nazw dla ulic w Busku-Zdroju. Z czym się to wiąże?

Biuro Nieruchomości MODERN s.c. - mieszkania, domy, działki
www.modernbroker.pl,nieruchomości, mieszkania, domy działki,na sprzedaż, do wynajęcia, mieszkanie, dom działka,sprzedam, kupię, zamienię, wynajmę, Busko,Pińczów, Jędrzejów, Staszów, Kazimierza, powiat buski,pińczowski, jędrzejowski,staszowski,kazimierski,włoszczowski

ul. Partyzantów 112. 28-100, Busko-Zdrój

Grupa COBRA - Agencja Ochrony
www.grupacobra.pl,ochrona obiektów, ochrona osób, elektroniczne systemy antywłamaniowe, przeciwpożarowe, systemy powiadamiające przywołujące Grupy Interwencyjne, systemy telewizji przemysłowej, kontroli dostępu, wideofony, radiofonizacja,  nagłośnienie, ochrona mienia

ul. Bohaterów Warszawy 114. 28-100, Busko-ZdrójUrząd Miasta i Gminy na swojej stronie internetowej informuje, że postępowania dotyczące wpisu do ksiąg wieczystych i postępowania administracyjne związane ze zmianą nazw ulic i osiedla dokonaną na podstawie w/w ustawy są wolne od opłat.

Na podstawie art. 5 ust. 2 tej ustawy zmiana nazwy dokonana na podstawie niniejszej ustawy nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową (prawo jazdy, dowód rejestracyjny itp.)

Natomiast takie instytucje jak banki, dostawcy energii, wody, usług telekomunikacyjnych, KRUS, ZUS, Urząd Skarbowy itp. mogą dokonywać zmiany adresu w swoich bazach danych, jeżeli zainteresowany tym mieszkaniec wystąpi do tych instytucji ze stosownym wnioskiem.

 sesja.jpg

Przypomnijmy:
W kwietniu 2017r. mieszkańcy wypowiedzieli się w ankiecie, co do nowych nazw dla buskich ulic, które zgodnie z ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego powinny być zmienione. Z propozycji przedstawionych przez komisję ds. nazewnictwa ulic mieszkańcy zdecydowali:
- ulicy Armii Ludowej nadać nazwę ul. Lawendowa,
- ul. Gwardii Ludowej – ul. Wesoła,
- ul. 12 Stycznia – ul. Parkowa,
- nazwę osiedle Karola Świerczewskiego zmienić na osiedle Orła Białego.

Wymienione nazwy uzyskały najwięcej głosów i zostały poddane w projekcie uchwał pod obrady Rady Miejskiej podczas majowej sesji. Buscy rajcowie przychylili się do wyboru mieszkańców.


Reklama.

Zobacz także

Zwiedzali buską komendę

Dodane: 2018-05-25 12:37 - Komentarze  (0)  czytane (26)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.183.100

do :) (2017-08-10 00:55:34)

normalnie " Heil Fuhrer "

:) (2017-08-10 00:53:55)

przykro patrzeć na zdjęcie z sesji. te buźki. k...a

onid (2017-08-06 21:26:21)

Skoro jest to urzędowa zmiana na podstawie ustawy o dekomunizacji nazw - to wszystkie urzędy i instytucje powinny same zaktualizować adresy Mieszkańców a nie czekać na stosowny wniosek o zmianę danych. Już widzę długie kolejki w firmach jak PGE czy PGNiG i MGZK .
Jak listonosz będzie miał list adresowany z Urzędu Skarbowego to go nie dostarczy bo juz nie ma osiedla Świerczewskiego.

ADRIAN (2017-08-02 13:11:08)

A tam Orła Białego zaraz się okaże że i Orzeł komunista bo u Ruskich jest i bogatszy o jeden łeb. NAJLEPIEJ TO :
ulicy Armii Ludowej nadać nazwę MARII I LECHA
- ul. Gwardii Ludowej - POLEGŁYCH W SMOLEŃSKU
- ul. 12 Stycznia ALTERNATYWY TRYBUNAŁU I SĄDÓW

kierowca (2017-08-02 12:20:59)

Kiedy zostanie zmieniona nazwa ulicy partyjnego koryciarza i kłamcy ze złodziejskiej partii PO,
czyli miodowicza. To hańba dla Buska, że nazwała ulicę im. takiego oszusta-kolesia.

ulica pomiędzy Grotta a Witosa w całości powinna nazywać się Waryńskiego: (2017-08-02 11:59:41)

nie był żadnym komunistą, a jedynie uświadamiał robotników o tym, że nie muszą żyć jak bydlęta i przysługują im wszelkie prawa do godnego życia i wynagrodzenia. Prześladowany i katowany zginął w wieku chyba 33 lat w twierdzy w Szlisserburgu. Ciekawe czy któregoś z "komentatorów" stać by było na poświęcenie życia. Dodam na koniec, że dla kuracjuszy którzy widzą nazwę ulicy z nazwiskiem Waryńskiego jest to spora atrakcja, niektórzy przecierają oczy ze zdumienia. Najlepiej zapytajcie mieszkańców tej ulicy czy chcą zmiany nazwy.

Rodowity (2017-08-02 10:15:50)

1-go maja też jest w tym ciągu.Bo nie kumam.Przy 1-go maja ostatni jest Orsmund, w jedną 12-go,a w drugą Waryńskiego.Pytam z pełną powagą,jak widać nawet takie gulony jak ja nie wiedzą.

mikki (2017-08-02 10:08:56)

A może by tak nazwać jakąś ulicę na cześć obecnego burmistrza za zasługi dla miasta.

do Leszka (2017-08-01 21:36:43)

Stowarzyszenie ZDRÓJ ( mieszkańcy ulic w strefie uzdrowiskowej) już od lat składają wnioski na ręce naszych Rajców o ujednolicenie nazwy trzech ulic pomiędzy obwodnicą zachodnią ( ulica Witosa ) i obwodnicą wschodnią ) ulica Grota. Ten prosty-dwukilometrowy odcinek drogi powiatowej najpierw powinien być przejęty przez gminę, aby można było np. zainstalować miejskie oświetlenie. Drugim etapem jest nazwanie całego odcinka ulicą Parkową.
Obecne potrójne nazewnictwo (Parkowa, 1 Maja, Waryńskiego) jednej ulicy wprowadza turystów i kuracjuszy w błąd. Do dzieła panie Burmistrzu !!!!. Krajan

a może ul Janka Muzykanta ????? (2017-08-01 14:37:53)

tej nazwy to żaden ustrój nie zmieni. Bo Janek może grać na LEWO i PRAWO

olo (2017-08-01 10:52:52)

12 Stycznia to z tego co wiem dzień w którym wyzwolono Busko od okupacji niemieckiej.. Jaki to komunizm?? Może tego faktu już nie uczyć na lekcjach historii??

(2017-08-01 01:09:23)

Teraz będziemy odkomunizować, a jak Jarek oczy przewróci to odpisowiać. Tylko szkoda że za to my płacimy. Dokumenty, tabliczki, pieczątki. Zróbmy numery ulic jak w Nowym Jorku. Prezes chyba nie zarzuci że to komunistyczne liczby.

Leszek (2017-07-31 23:13:40)

Komuchy to komuchy, trzeba zmienić te nazwy ulic i tyle. Tylko,że ulica np. Waryńskiego powinna być pierwsza do zmiany a nie 12-stycznia. Z resztą dlaczego ulicy 12- stycznia plus Waryńskiego nie można było nazwać jednolicie skoro to jeden ciąg?

Nadchodzi era nowych bohaterów: (2017-07-31 20:57:11)

dziś są hołubieni ci którzy wycofali się na zachód z Wehrmachtem mając za przewodników dwóch oficerów Gestapo i ci którzy po wojnie mordowali geodetów, chłopów, którzy ośmielili wziąć pańską ziemię. Jak to możliwe w demokratycznym ponoć kraju, że partyzant który poległ w walce z hitlerowcami jest pozbawiony czci. Może ktoś zwrócił uwagę, że nie dalej jak w kwietniu Pan Prezydent RP chyba w Siekierkach oddał hołd dwóm tysiącom poległych przy forsowaniu Odry w 1945 roku żołnierzom I Armii Wojska Polskiego, a IPN uznał I Armię WP za symbol komunizmu. Przecież w I Armii WP służyli Polacy, którzy przeżyli piekło łagrów, jak również żołnierze z poboru z wyzwalanych ziem w tym wielu Ak-owców i między innymi 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.

nigdy nie było osiedla Karola Świerczewskiego !!!!! (2017-07-31 16:39:02)

zawsze było Świerczewskiego.
Najpierw władza Pietr i Adam zmienili na Gen Karola, a teraz strasznie IPN-rząd dekomunizuje. Po co to komu?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Otwarcie boisk sportowych w Busku-Zdroju

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych Szaniec 2018

III Świętokrzyskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego

155. rocznica Bitwy pod Grochowiskami

Wizyta polityków Platformy Obywatelskiej w Busku-Zdroju

Most na Wiśle połączy Świętokrzyskie z Małopolskim

Konkursy

Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwy w dostawie energii

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Skarżysko-Kamienna, PGE informuje o przerwach w dostawie energii w naszym regionie....