Zakończył się proces byłego dyrektora buskiego szpitala. Wyrok zostanie ogłoszony 20 maja (video)

Dodał: Marta Data: 2026-05-07 17:11:33 (czytane: 7651)

Po trzech latach postępowania przed Sądem Rejonowym w Busku-Zdroju zakończył się przewód sądowy w sprawie byłego dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej Grzegorza Lasaka. Proces dotyczył zarzutu niedopełnienia obowiązków służbowych w związku z niepodpisaniem protokołu powypadkowego jednej z pracownic szpitala.

Sprawa miała swój początek w styczniu 2022 roku, kiedy pracownica szpitala Alicja Kopińska doznała urazu podczas wykonywania obowiązków służbowych. Jak wynika z ustaleń przedstawianych w toku postępowania, początkowo zdarzenie nie wskazywało na poważne konsekwencje zdrowotne. Z czasem jednak dolegliwości miały się nasilić, utrudniając codzienne funkcjonowanie. Wówczas pracownica zdecydowała się formalnie zgłosić zdarzenie jako wypadek przy pracy.

Kwestia kwalifikacji zdarzenia oraz sporządzenia dokumentacji powypadkowej stała się przedmiotem sporu pomiędzy pracownicą a ówczesnym dyrektorem placówki. Zawiadomienie do prokuratury złożyła Państwowa Inspekcja Pracy, która prowadziła kontrolę w szpitalu. Na tej podstawie prokurator postawił Grzegorzowi Lasakowi zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych.

Poszkodowana Alicja Kopińska, pełniąca funkcję przewodniczącej Związku Zawodowego Pracowników ZOZ Busko, występowała w procesie jako oskarżyciel posiłkowy. Postępowanie sądowe trwało od 2023 roku.

Rozprawa, która odbyła się w środę, 6 maja, miała charakter końcowy i doprowadziła do zamknięcia przewodu sądowego. Ogłoszenie wyroku zostało wyznaczone na 20 maja 2026r.

Zobacz

Po zakończeniu rozprawy sprawę komentowały adwokat Aleksandra Pałyga, pełnomocnik Alicji Kopińskiej, sama Alicja Kopińska, była specjalistka ds. BHP w buskim szpitalu Monika Kosałka oraz Katarzyna Biała, przewodnicząca Związku Zawodowego Opiekunów Medycznych w Busku-Zdroju. Zapraszamy do obejrzenia materiału video.

Grzegorz Lasak nie chciał komentować sprawy po wyjściu z sali rozpraw.

O sprawie pisaliśmy już w marcu 2025 r. Wówczas otrzymaliśmy komentarz dotyczący sprawy od ówczesnego dyrektora. Link do artykułu: https://busko.com.pl/sprawa-przeciwko-dyrektorowi-zoz-grzegorz-lasak-odpowiada-na-zarzuty-nowe-video,550,3,1,1,1,40629,n.html

/red/ 

REKLAMA

Komentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.14.85

Xxx (2026-05-10 10:15:44)

Ala kompromitujesz się. Przecież sprzedawałaś kosmetyki w szpitalu i to w godzinach pracy. Sama od Ciebie kupowałam. Zasłaniasz się funkcją w związku zawodowym ale pozostałe związki nie popierają tego co robisz. Wstyd

Korsarz (2026-05-08 21:11:41)

Biedne bo ?? głupie kobiety.

Rodowity (2026-05-08 17:07:14)

Żle i dziwnie mi się to jakoś kojarzy.Nie wiem czemu.

Bardzo dobrze (2026-05-08 16:09:07)

Teraz wszyscy się dowiecie czemu pod buskim sądem chodnik jest codziennie zamiatany w zimę odśnieżany i sypany piachem.

Biegły z bhp (2026-05-08 16:04:37)

A co paniusi się stało i gdzie sobie to zrobiła bo z tego opisu wynika że jakieś tam poślizgnięcie na skórce od banana było zgłoszone długo po poślizgu.

Rob (2026-05-08 15:15:24)

Hshs oprócz tego co piszesz to jeszcze niech sprawa trafi do sądu przeciwko dyrektorowi. Złodzieje w powiatowych jednostkach kradli. Dziś siedzą w więzieniu a tu sprawa karna za brak podpisania protokołu. Odszkodowanie wypadkowe pani bez problemu otrzymała. Tak mówią pracownicy szpitala. Śmiech na sali

Hshs (2026-05-08 11:22:01)

Hahaha dobre podejście. Może ja tak zrobię hmmm zadzwonię do szkoły, powiem że przewróciłem się kilka lat temu i to był wypadek przy pracy. Pójdę na zwolnienie i będę brał 100%

Rob (2026-05-08 08:13:21)

Dobry sposób żeby się wylansować kosztem byłego dyrektora. Jedna z lanserek i tak nie została radną w buskim powiecie. Druga została radną w Staszowie. Szybko się przekonają jaki to czarny charakter

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro



Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

Busko-Zdrój, ul. Słoneczna 18

Pensjonat SANATO SPA

Busko-Zdrój, 1-go Maja 29

Konkursy



busko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2026-06-16 14:39:03

Zatrudnimy sprzedawcę

Dodano: 2026-06-16 14:17:26

Duży stół pokojowy

Dodano: 2026-06-16 14:17:13

Duży stół pokojowy

Dodano: 2026-06-16 13:41:19

Karta płatnicza

Dodano: 2026-06-16 13:38:25

Masaż przeciwbólowy

Dodano: 2026-06-16 13:00:18

Płyty ogrodzeniowe z demontażu 2.5m 25cm

Dodano: 2026-06-16 12:06:38

Świadczenie wspierające

Dodano: 2026-06-16 11:52:29

Toyota Avensis Verso

Dodano: 2026-06-16 09:20:03

PSZENŻYTO

Dodano: 2026-06-16 08:23:09

hydraulik

Dodano: 2026-06-16 08:04:48

Montaż anten naprawa komputerów laptopów przegr...

Dodano: 2026-06-15 22:30:47

Lokal do wynajęcia

Dodano: 2026-06-15 21:47:27

Szukam pracy

Dodano: 2026-06-15 21:47:19

Szukam pracy

Dodano: 2026-06-15 21:22:28

Lokal do wynajęcia