Zaduszki z Markiem Piekarczykiem w Busku-Zdroju

Data: 14 11 2024
godz. 19:00
Miejsce: BSCK, Al. Mickiewicza 22, 28-100 Busko-Zdrój

Wokalista, który zagrał przeszło 2600 koncertów w Polsce i za granicą, był główną gwiazdą rock-opery „Jesus Christ Superstar”, a także wieloletnim trenerem muzycznego show „The Voice of Poland” oraz „The Voice Senior”. Obecnie współprowadzi audycję „Rock&Roll’owa Historia Świata” w RMF FM, angażując się w liczne projekty artystyczne i charytatywne.

Zobacz

 


W programie koncertu „Marek Piekarczyk Akustycznie” znajdą się ballady rockowe, utwory autorskie oraz aranżacje piosenek zespołów Skaldowie, Klan, Test i TSA. Piekarczyk, jak zawsze, nie tylko zaśpiewa, ale także podzieli się swoimi barwnymi anegdotami i komentarzami.

Podczas zaduszkowego koncertu Marekowi Piekarczykowi towarzyszyć będą wybitni muzycy:

Basia Kąkol – wokal
Paweł Mazur – wokal/gitara
Rafał Huszno – wokal
Jarek Tucki – wokal/gitara
Jerzy Drobot – gitara basowa
Kamil Patulski – perkusja

Zapraszamy do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, 14 listopada o godz. 19:00. Będzie to niepowtarzalna okazja, by przeżyć magiczny koncert w towarzystwie jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego rocka.

Bilety do nabycia na stronie biletyna.pl

Imprezy

W Pińczowie zapowiada się wydarzenie, które z pewnością przyciągnie miłośników sztuki, historii i rzemiosła artystycznego. Muzeum Regionalne przygotowuje wyjątkową ekspozycję poświęconą porcelanie ćmielowskiej - symbolowi elegancji, precyzji i wielowiekowej tradycji.
W Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni można oglądać nową wystawę tkanin artystycznych autorstwa Tamary Maj zatytułowaną 'Z pozytywnym przesłaniem'. To kolejna indywidualna prezentacja twórczości znanej buskiej artystki, której prace od lat wzbudzają zainteresowanie i uznanie miłośników sztuki.
2026-05-14 - 2026-08-31

Wystawa Tamary Maj

Buska Galeria Sztuki Willa Polonia zaprasza na nową wystawę poświęconą Markowi Sikorze - wybitnemu artyście urodzonemu w Busku-Zdroju. Ekspozycja zatytułowana 'Marek Sikora w roli głównej' przypomni postać aktora, reżysera i choreografa. W 2026 roku przypada 30. rocznica jego śmierci.
2026-05-16 - 2026-07-31

Wystawa: Marek Sikora w roli głównej

Sztuka, emocje i odważne spojrzenie na jeden z najbardziej inspirujących tematów w historii sztuki. Już w sobotę, 4 lipca o godzinie 17.00, Galeria Sztuki Gromada w Busku-Zdroju zaprasza na wernisaż trzeciej edycji wystawy 'Gorące Lato - Erotyka 2026'. Tegoroczna odsłona zgromadzi 38 artystów, którzy zaprezentują 50 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych.
Wakacje w mieście nie muszą oznaczać nudy. Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury przygotowało bogatą ofertę letnich zajęć dla dzieci i młodzieży. W programie znalazły się zarówno warsztaty artystyczne, jak i nowoczesne zajęcia rozwijające kreatywność oraz nowe umiejętności. Liczba miejsc jest ograniczona.
2026-07-09 - 2026-07-31

Coolturalne Lato na fali w Pińczowie

Busko-Zdrój przez dwa lipcowe dni stanie się miejscem spotkania miłośników fotografii z jednym z najbardziej cenionych polskich portrecistów. W Buskiej Galerii Sztuki Willa Polonia odbędzie się wernisaż wystawy Zbigniewa Furmana 'Męskie rozmowy - fotografowie', a dzień później autor poprowadzi praktyczne warsztaty fotograficzne.
Busko-Zdrój po raz kolejny stanie się letnią stolicą muzyki fortepianowej. Już od 19 do 25 lipca odbędzie się XXXI Międzynarodowy Festiwal 'Lato z Chopinem im. Barbary Hesse-Bukowskiej' - wydarzenie, które od ponad trzech dekad przyciąga wybitnych pianistów i miłośników muzyki klasycznej.
Zapraszamy na wydarzenia zorganizowane w Kompleksie Tężnia w Busku-Zdroju. A programie między innymi:
2026-07-20 - 2026-07-31

Wydarzenia w Kompleksie Tężnia Busko

Zapraszamy na seanse do Kina Solec-Zdrój! A w repertuarze między innymi:
2026-07-24 - 2026-08-02

Kino w Solcu-Zdroju zaprasza na seanse

Przed parafią pw. św. Jakuba Apostoła w Szczaworyżu wyjątkowe dni. W dniach 24-26 lipca odbędą się centralne uroczystości jubileuszowe z okazji 900-lecia parafii. W programie znalazły się nabożeństwa, odpust, rodzinny festyn z licznymi atrakcjami oraz uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego.
Latem 2026 roku Jędrzejów po raz trzydziesty drugi stanie się muzyczną stolicą regionu. W lipcu i sierpniu, w każdą sobotę o godzinie 19:00, w Archiopactwie Cystersów przy ul. Klasztornej 20 rozbrzmiewać będą dzieła największych kompozytorów w mistrzowskich wykonaniach.
Kompleks #TężniaBusko zaprasza odwiedzających do wyjątkowej kapsuły multimedialnej.
Świętokrzyska Kolejka Wąskotorowa Ciuchcia Ponidzie ponownie zaprosi na malownicze przejażdżki przez urokliwe tereny województwa świętokrzyskiego. Sezon turystyczny 2026 rozpocznie się już 1 maja i potrwa do końca września.
2026-07-26 - 2026-09-27

Ciuchcia Ponidzie zaprasza