XVIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

Dodał: Marta Data: 2025-07-24 13:00:11 (czytane: 13070)

W czwartek, 24 lipca 2025r. o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 10, odbędzie się XVIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej.

Proponowany porządek XVIII nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 24 lipca 2025r. [ pdf ].

1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej:

a) w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko-Zdrój na lata 2025-2040 (druk nr XVIII/212/2025),

b) w sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2025 rok (druk nr XVIII/213/2025),

c) w sprawie poboru podatku rolnego, podatku leśnego, podatku od nieruchomości w drodze inkasa oraz określenia inkasentów i terminów płatności dla inkasentów (druk nr XVIII/214/2025),

d) w sprawie poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa oraz wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso (druk nr XVIII/215/2025),

e) w sprawie wprowadzenia opłaty uzdrowiskowej, określenia inkasentów, wysokości stawek opłaty uzdrowiskowej oraz zasad jej poboru na obszarze gminy uzdrowiskowej Busko-Zdrój (druk nr XVIII/216/2025),

f) w sprawie apelu o podjęcie działań legislacyjnych na rzecz zwiększenia dochodów gmin uzdrowiskowych (druk nr XVIII/217/2025),

g) w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXIII/419/2013 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 14 listopada 2013 r. w sprawie uchwalenia Statutu Miasta i Gminy Busko-Zdrój (druk nr XVIII/218/2025),

h) w sprawie zapewnienia wspólnej obsługi jednostek organizacyjnych Gminy Busko-Zdrój zaliczanych do jednostek sektora publicznego w zakresie obsługi informatycznej i ochrony danych osobowych (druk nr XVIII/219/2025),

i) w sprawie przekazania wniosku Pani T.D. z dnia 08.07.2025 r. według właściwości  (druk nr XVIII/220/2025),

j) w sprawie przekazania wniosku z dnia 16.07.2025 r. (RPW/25628/2025 P) według właściwości (druk nr XVIII/221/2025).

5. Zamknięcie Sesji Rady Miejskiej 

Źródło: UMiG Busko-Zdrój 

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.14.81

(2025-07-28 16:03:41)

A gdzie wrzucić stare łachy jak: majtki,skarpety,pończochy,buty,do jakiego pojemnika bo przecież ja stara babka nie będę to dźwigała pod cmentarz lub do Dobrowody a po za tym place za smieci do SM.

(2025-07-28 16:02:05)

A gdzie wyżu ich stare l Hy jak: majtki,skarpety,pończochy,buty,do jakiego pojemnika bo przecież ja stara babka nie będę to dźwigała pod cmentarz lub do Dobrowody a po za tym place za smieci

do:(2025-07-24 10:17:41) (2025-07-24 21:59:41)

jeżeli ktoś odprowadza ścieki do kanalizacji z przydomowej studni bez opłaty to jest zwykłym oszustem, rozmodlonym złodziejem uczęszczającym w niedzielę do kościółka i żrącym sakramenty jak dropsy. A mendą to jesteś ty i tobie podobni, popańszczyźniany nieuku.

Kazik (2025-07-24 20:03:33)

A cóż to za koleś w granatowej koszuli radny po lewej stronie radnego Burchana.Cały czas ziewa z całej gęby ,fuj i jeszcze mu płaca za udział w sesji

Szwagier (2025-07-24 17:04:57)

Z tężnia serio nie jest dobrze, smierdzi ra woda stęchlizną, a nie orzeźwiajacą solanką. W rynnach u góry gołebie guano i pierze pływa.

(2025-07-24 15:29:20)

Teraz temat z innej beczki. Kto jest odpowiedzialny za organizację imprez w Busku-Zdroju? , poraz kolejny na dniach Buska porażka- artyści wyciągnięci z kapelusza, części społeczeństwa nawet ich nie zna, w poprzednich latach totalne dziadostwo i w tym roku kontynuacja, popatrzcie jak się organizuje imprezy, np.Stopnica, Pińczów...

Muzyk (2025-07-24 14:21:28)

(czas 4:52:05) Czy dobrze rozumiem, że Jurek Szydłowski pochwalił się tutaj rozdawnictwem wejściówek dla prymitywów z rady miejskiej na koncert rozpoczynający festiwal Jaronia im Krystyny Jamroz??? [youtu.be/WQ29m0qwRTU?t=17525]

Bilety dla normalnych mieszkańców na tamten koncert były po 300 / 400 złotych. Jeśli dobrze rozumiem, to to jest absolutny skandal, bo przecież burmistrz był szczodry ale z cudzej, bo naszej kieszeni!!

Do poniżej (2025-07-24 14:18:57)

Otóż nie wyzeruje. Przypomnij sobie 5 warunków spowiedzi. Dwa ostatnie to mocne postanowienie poprawy i zadośćuczynienie. Zatem ten, kto na przykład wpuszcza nieopomiarowane ścieki do kanalizacji powinien się wyspowiadać, zaprzestać tego robić oraz iść do Komunalki, przyznać się do tego, co robił i zapłacić szacunkowo za tą ilość ścieków, którą wpuścił. Ten kto coś ukradł powinien iść się przyznać, oddać właścicielowi to, co ukradł.i więcej nie kraść. W przeciwnym razie nie są spełnione warunki spowiedzi, spowiedź jest nieważna, a Komunia Święta przyjęta świętokradzko, a to jest już grzech śmiertelny. Tak to wygląda wedle zasad, które przedstawia Biblia. Poza wyjątkami oczywiście, Polacy katolicy to obłudnicy, faryzeusze i hipokryci, bo idą do kościoła, udają wierzących, a w życiu codziennym postępują na odwrót.

Do ponizej (2025-07-24 13:20:02)

No i o co Ci chodzi? Sam piszesz ze w niedziele jest w kościele. Pójdzie wyspowiada sie rozgrzeszenie dostanie i licznik grzechów mu sie wyzeruje.

TAKA JEST PRAWDA (2025-07-24 11:18:57)

Odezwał się Polaczek katolik, który innych od mend wyzywa. Co, prawda w oczka kole? Jak jest w Polsce? Ano tak, że typowy Polaczek katolik w niedzielę w kościółku siedzi, a jak wyjdzie to robi swoje. Fałsz, obłuda, kombinowanie, łapówki, złodziejstwo - skąd my to znamy? To przecież takie typowo polskie jest. Szczególnie zaś obłudna i fałszywa jest wieś. Na przykład leją opryski, nie zachowują okresu karencji, a potem na giełde. "Ja tego jod nie bede" powie Polaczek katolik, który truje ludzi. Dla siebie ma oczywiście osobny ogródek na warzywa. Co tam wypompowywanie szamb. Ludzi się truje, to co tam środowisko truć.
Co do szamb, to w jakiejś części są starego typu, a wtedy ścieki wsiąkają w ziemię, a gdy szambo jest nowego typu i jest szczelne, to heja pompa i do rowu. Taka jest prawda.
Wodociągi są wszędzie. Kanalizacji nie ma 2/3 wsi. Wystarczy sprawdzić ile m3 wody łącznie zużyto w tych miejscowościach w danym roku, a ile m3 ścieków wywieziono łącznie szambiarkami. Wywozi się może z 5, góra 10 procent, a reszta idzie w ziemię. Taka jest prawda, ale nikt tego nie rusza, bo to jest elektorat, wyborcy, i dlatego jest przymykane oko na to co się dzieje.

Madzia (2025-07-24 11:10:05)

Do mieszkańca gminy.Przeciez się zakłada liczniki jak jest kanaliza a pobiera się wodę że studni

Do ponizej (2025-07-24 10:25:01)

A z szamba do rowu ?Szambo trzeba przecież co jakiś czas opróżnić i to robi Zakł.Komunalny ,nie za darmo.

(2025-07-24 10:17:41)

Do mieszkańca gminy, załóż sobie szambo to nie będziesz płacił za ścieki, a z drugiej strony to jesteś typowa meda społeczną

mieszkaniec gminy: (2025-07-23 13:42:27)

Panowie Radni, zobowiążcie prezesa Miejsko - Gminnego Zakładu Komunalnego do przeprowadzenia kontroli odprowadzania ścieków. Na wsiach jest normą, że woda do prania i kąpieli jest pobierana ze studni a ścieki są odprowadzane do kanalizacji bez żadnych opłat. Płacimy za to wszyscy. Jeżeli wybuduje się kanalizację w Galowie, Szańcu i Młynach to dojdzie kilka tysięcy metrów sześciennych ścieków za które nie będą pobierane opłaty, a które pójdą do oczyszczalni. W tej chwili jest tam tak, że jeden kran jest w kuchni z wodociągu, a drugi ze studni, podobnie jak łazienka.

Anonim (2025-07-23 11:48:11)

I jeszcze niech ktoś się zainteresuje tymi osranymi ławkami i chodnikami w parku zdrojowym,nie da się przejść spokojnie bo jest obawa że pachnie coś na ciebie z góry.Narobiło się"miłosnikow przeróżnego Gat. zwierzyny ;psy,koty,węże,ptaki,"które zdominowały człowieka ,to człowiek zszedł na drugi plan.Rosszerzaja się różne bakterie,grzyby roznoszone przez tą zwierzynę,cierpi tylko człowiek na tym miłowaniu.W parku powinny być wycięte wszystkie stare ,wysokie drzewostany a zastąpione niskimi wtedy obsrywacze wyniosły by się z parku a i powietrze by się poprawiło bo panuje tam zgniłe stęchłe powietrze od gnijących liści i wilgoci.Kiedys idąc Ale. Mickiewicza szedł przez demona kuracjusz a z tyłu na kurtce miał piekny szlaczek zrobiony przez obecnie nadrzędnych człowieka.

Ursula (2025-07-23 09:42:11)

Może Buski sanepid się zainteresuje tężnią i pobierze próbki wody solankowej jak i materiał z ławek i poręczy pod względem zatrucia epidemiologicznego?.

(2025-07-22 23:20:18)

Miesiąc temu minął termin składania podań na vice-dyrektora BOSIRu. Rozstrzygnięcia nadal brak.

Za to mamy kolejny nabór do BOSIRu. Tym razem na? KIEROWNIKA STADIONU.

umig.busko.pl
zakładka PRACA

Buskowianin (2025-07-22 21:18:00)

"Tymczasem w Polsce nie ma żadnych standardów ani wymagań w zakresie utrzymania i monitoringu tężni miejskich."

Acha, czyli jak ktoś idzie do tężni to raz, że nie wie, jaka jest ta solanka, na ile jest wogóle skuteczna, a dwa, nie wie, czy nie zarazi się jakimś syfem typu bakterie czy grzyby.

To tak, jakby ktoś kupował lekarstwa w aptece, a nie było żadnych standardów ani wymagań co do produkcji leków, a na dodatek po zażyciu preparatu można się czymś zarazić.

Po prostu k.wa pięknie. Polska to kraj nawet nie z dykty, ale z tektury pozlepianej gów.em.

Skoro "nie ma nie ma żadnych standardów ani wymagań w zakresie utrzymania i monitoringu tężni miejskich", to niech mi ktoś udowodni i wykaże, że tak kupa chrustu w Zdroju pomaga w jakikolwiek sposób na zdrowie, bo że jest ryzyko zarażenia się czymś, to chyba nie ulega już wątpliwości...

(2025-07-22 13:39:50)

Ten bardzo fikuśny facio w kraciastej marynarce to kto bo wygląda na brytolsa

Bakterie i grzyby w popularnych tężniach. Nieświadomi ludzie korzystają na potęgę (2025-07-22 12:53:58)

"W polskich miastach i miasteczkach masowo pojawiają się tężnie solankowe. To nowa moda - po muralach, ławeczkach czy żeliwnych figurkach. I choć z pozoru wydają się służyć zdrowiu i relaksowi, to naukowcy przestrzegają - tężnie mogą być bardzo groźne, bo do mgiełki, którą inhalują się ludzie, trafiają bakterie i grzyby."

źródło: portalsamorzadowy.pl

"Tężnie to miejski hit. Naukowcy: w środku bakterie, grzyby i gronkowce"

smoglab.pl/teznie-to-miejski-hit-naukowcy-w-srodku-bakterie-grzyby-i-gronkowce/

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

Busko-Zdrój, ul. Partyzantów 78

Biuro Rachunkowe EFEKT

Busko Zdrój, Langiewicza 39

Biuro Rachunkowe PERFEKTUS

Busko Zdrój, ul. Wyszyńskiego 12

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Pińczów, ul. 3-go Maja 20A

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

Busko-Zdrój, ul. Słoneczna 18

Pensjonat SANATO SPA

Busko-Zdrój, 1-go Maja 29

Imprezy/wydarzenia w regionie

W Pińczowie zapowiada się wydarzenie, które z pewnością przyciągnie miłośników sztuki, historii i rzemiosła artystycznego. Muzeum Regionalne przygotowuje wyjątkową ekspozycję poświęconą porcelanie ćmielowskiej - symbolowi elegancji, precyzji i wielowiekowej tradycji.
W Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni można oglądać nową wystawę tkanin artystycznych autorstwa Tamary Maj zatytułowaną 'Z pozytywnym przesłaniem'. To kolejna indywidualna prezentacja twórczości znanej buskiej artystki, której prace od lat wzbudzają zainteresowanie i uznanie miłośników sztuki.
2026-05-14 - 2026-08-31

Wystawa Tamary Maj

Buska Galeria Sztuki Willa Polonia zaprasza na nową wystawę poświęconą Markowi Sikorze - wybitnemu artyście urodzonemu w Busku-Zdroju. Ekspozycja zatytułowana 'Marek Sikora w roli głównej' przypomni postać aktora, reżysera i choreografa. W 2026 roku przypada 30. rocznica jego śmierci.
2026-05-16 - 2026-07-31

Wystawa: Marek Sikora w roli głównej

Moda, malarstwo, fotografia i świat miniatur spotkają się w jednym miejscu. Już 30 maja 2026 roku w Galerii Sztuki Gromada w Busku-Zdroju odbędzie się wernisaż wystawy 'Lalki nie do zabawy' autorstwa Izabeli Kłos - Lalabella. To niezwykła propozycja z okazji Dnia Dziecka, skierowana nie tylko do najmłodszych, ale do wszystkich, którzy potrafią zachować w sobie dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość na piękno.
2026-06-12 - 2026-06-14

Festiwal Kwiatów w Busku-Zdroju

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina
2026-06-12 - 2026-06-21

Terminarz Kina 'Zdrój'

Zapraszamy na wydarzenia zorganizowane w Kompleksie Tężnia w Busku-Zdroju. A programie między innymi:
2026-06-12 - 2026-06-30

Wydarzenia w Kompleksie Tężnia Busko

Zapraszamy na seanse do Kina Solec-Zdrój! A w repertuarze między innymi: GWIEZDNE WOJNY : MANDALORIAN I GROGU, DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY 2
2026-06-12 - 2026-06-28

Kino w Solcu-Zdroju zaprasza na seanse

W ramach Europejskich Dni Archeologii, Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 12 – 14 czerwca do Muzeum Archeologicznego w Wiślicy na bezpłatne zwiedzanie oraz warsztaty edukacyjne.
Kompleks #TężniaBusko zaprasza odwiedzających do wyjątkowej kapsuły multimedialnej.
V Piknik Patriotyczno-Edukacyjny odbędzie się w piątek, 12 czerwca 2026 roku, od godziny 10:00 na stadionie GLKS „Zorza -Tempo” Pacanów. W wydarzeniu udział wezmą uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z gmin Pacanów, Stopnica, Solec-Zdrój i Nowy Korczyn.
Czerwień - barwa emocji, energii, pasji i siły - stanie się główną bohaterką wyjątkowej wystawy interdyscyplinarnej, która już 12 czerwca zostanie otwarta w Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju.
Od maja można ponownie zwiedzać jeden z najcenniejszych zabytków Pińczowa. Na mocy umowy użyczenia zawartej pomiędzy Muzeum Regionalnym w Pińczowie a parafią pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty, kaplica św. Anny zostanie otwarta dla odwiedzających.
W dniach 13 i 14 czerwca 2026 roku w Busku-Zdroju odbędą się II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne. Wydarzenie zaplanowano w hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego 3 i potrwa dwa dni.
Wieczorna sceneria Parku Zdrojowego stanie się tłem dla kolejnej odsłony wydarzenia 'Busko nocą'. Zapraszamy mieszkańców i kuracjuszy na cykl wieczornych spacerów z przewodnikiem, które odbędą się 14, 28 czerwca 2026 roku. Początek każdego spotkania zaplanowano na godzinę 20.30.
2026-06-14 - 2026-06-28

Busko Nocą - spacer z przewodnikiem

Ogłoszenia

Dodano: 2026-06-14 18:50:09

Praca

Dodano: 2026-06-14 18:36:34

orzechy w łupinach

Dodano: 2026-06-14 16:49:12

Wolnostojący budynek gastronomiczny- bar 150 m?, ...

Dodano: 2026-06-14 16:17:48

Dachy Niemcy

Dodano: 2026-06-14 15:56:10

Szukam pracy na lato

Dodano: 2026-06-14 15:24:02

Kupie lodówkę

Dodano: 2026-06-14 15:07:25

Działka budowlana w Owczarach

Dodano: 2026-06-14 12:58:01

Praca jako kierowca / dostawca

Dodano: 2026-06-14 12:28:17

Sprzedam radio samochodowe

Dodano: 2026-06-14 12:26:37

Sprzedam przyczepę.

Dodano: 2026-06-14 12:24:11

sprzedam doczepka rowerowa dla dziecka

Dodano: 2026-06-14 12:22:16

Sprzedam doczepka rowerowa dla Dziecka.

Dodano: 2026-06-14 12:19:36

Sprzedam działkę budowlaną.

Dodano: 2026-06-14 11:32:05

Piły Stihl

Dodano: 2026-06-14 10:44:48

Do wynajęcia