Wystawa "Buscy Artyści dla Buska" w Buskiej Galerii Sztuki Willa Polonia

Data: 26 04 2024
godz. 18:00
Miejsce: Galeria Sztuki Willa Polonia Al. Mickiewicza 7, Busko-Zdrój

Zapraszamy na wystawę "Buscy Artyści dla Buska", gdzie prezentowane będą wyjątkowe dzieła stworzone przez artystów związanych z Buskiem. Wystawa odbędzie się od 26 kwietnia do 19 czerwca 2024 roku w Buskiej Galerii Sztuki Willa Polonia. Wernisaż odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 18:00.

 

Zobacz

 

Wystawa "Buscy Artyści dla Buska" z dumą prezentuje wyjątkowe dzieła sztuki stworzone przez artystów związanych z Buskiem oraz jego okolicami. Ta ekspozycja nie tylko prezentuje różnorodność technik, stylów artystycznych czy mediów, ale również odzwierciedla bogactwo talentu, pasji i zaangażowania. Każdy z artystów wnosi do tego wydarzenia nie tylko swoje umiejętności techniczne, ale także osobiste doświadczenia, pasje i wizje, co czyni tę ekspozycję niezwykle różnorodną i inspirującą. Ci utalentowani twórcy, reprezentujący różne pokolenia, środowiska i doświadczenia życiowe, zgromadzeni są tutaj w jednym wspólnym celu - pracy dla społeczeństwa miasta i promowania sztuki jako integralnej części życia kulturalnego Buska-Zdroju.

Ich zróżnicowane doświadczenia i perspektywy dają nam szansę zanurzenia się w niezliczonych wymiarach sztuki i odkrycia fascynujących narracji, które ożywają w ich dziełach. Od tradycyjnego malarstwa po nowoczesne instalacje, od fotoreportażu po ceramikę - każde dzieło na tej wystawie jest wyrazem osobistego doświadczenia, pasji i wyobraźni artysty.
Niektórzy z artystów to doświadczeni twórcy i uczestnicy polskiej sceny artystycznej, których prace zdobią kolekcje państwowe i prywatne zarówno w kraju, jak i za granicą. Inni to młodzi artyści, wnoszący nowe spojrzenie i świeżość do naszej kulturalnej sceny.

Dzieła obecne na wystawie nie tylko inspirują i zachwycają swoją estetyką, ale także angażują się w tematy społeczne, kulturowe i ekologiczne. Jedni artyści dokumentują życie codzienne i krajobrazy z pasją fotograficzno-reporterską, podczas gdy inni eksplorują sfery duchowe i emocjonalne w instalacjach artystycznych. Kolejni zaś, przez swoją pracę jako instruktorzy plastyki, wpływają na rozwój młodych talentów i wzbogacają kulturalny krajobraz miasta.
Wszyscy Ci artyści, każdy na swój sposób, wnosi do życia kulturalnego Buska-Zdroju niezastąpiony wkład, uczestnicząc w wystawach, warsztatach, konkursach i akcjach charytatywnych, które wpływają na rozwój społeczności i budowanie więzi międzyludzkich. Ich prace nie tylko ozdabiają nasze wnętrza, ale także inspirują do refleksji, promują wartości, angażują nas emocjonalnie i intelektualnie.

Dzieła obecne w Galerii Willa Polonia nie są tylko obrazami czy rzeźbami – są odzwierciedleniem serca, duszy i umysłu tej społeczności, która pragnie dzielić się swoją pasją i wizją z każdym, kto otworzy się na doświadczenie sztuki. Wyjątkowa wystawa "Buscy Artyści dla Buska" gości w przepięknej Galerii Willa Polonia, to historyczna przestrzeń, która po remoncie prezentuje swoją nową odsłonę, gotową przyjąć dzieła sztuki znakomitych lokalnych twórców oraz zainspirować i zachwycić wszystkich odwiedzających.

Galeria Willa Polonia jest nie tylko wizytówką miasta, ale także ważnym elementem scalającym środowisko kulturalne, kształtującym dobry gust i podnoszącym wiedzę i erudycję zarówno z zakresu historii sztuki, jak i znajomości nowych trendów w sztuce, ale także różnorodnych i nowatorskich technik artystycznych. To tutaj spotykają się pasjonaci sztuki, uczniowie, zwiedzający, dojrzali artyści oraz ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją życiową przygodę ze sztuką, aby wspólnie czerpać inspirację i wymieniać doświadczenia.

Dzięki wystawie "Buscy Artyści dla Buska" społeczność tego miasta i liczni kuracjusze mają okazję poznać bogactwo, które kryje się w twórczości buskich artystów. Jest to nie tylko prezentacja ich osiągnięć, ale także hołd złożony talentowi i pasji, które są integralną częścią życia kulturalnego miasta.

Ta wystawa nie tylko celebruje indywidualne osiągnięcia artystyczne, ale także pokazuje, jak sztuka może być siłą, która łączy społeczność, inspiruje do refleksji i staje się nośnikiem naszych wspólnych wartości, historii i tradycji. Jest to także doskonała okazja, by docenić wysiłek i zaangażowanie artystów w rozwój kulturalny miasta i regionu.
Zachęcamy Państwa do odkrywania tych niezwykłych dzieł sztuki, do delektowania się ich pięknem i głębią przekazu oraz do refleksji nad rolą sztuki w naszym życiu i społeczności. Dziękujemy wszystkim artystom za ich wkład i za Państwa obecność na tej wyjątkowej wystawie.

Z wyrazami szacunku,
Kurator wystawy
dr Ewa Wiśniewska-Zduniak

Na wystawie "Buscy Artyści dla Buska" swoje prace zaprezentują artyści:

Beata Borek
Barbara Wnuk-Spirowska
Stanisław Przodo
Olga Hnatyszak-Mysliwiec
Michalina Kulpa
Małgorzata Nega
Urszula Marzec
Lidia Sajdak
Joanna Kwiatkowska
Jacek Szostak
Piotr Kaleta
Grzegorz Kielesiński
Konrad Wawro

Kurator wystawy: dr Ewa Wiśniewska-Zduniak

Oprawa muzyczna: Paweł Korepta

Projekt graficzny: Joanna Gawryłowicz-Kostecka

Wystawa odbędzie się w terminie: 26.04-19.06.2024

Wernisaż: 26.04.2024 godz. 18:00

Miejsce: Buska Galeria Sztuki Willa Polonia, al. Mickiewicza 7, 28-100 Busko-Zdrój

Imprezy

Muzeum Regionalne w Pińczowie serdecznie zaprasza na wystawę "Powstanie Styczniowe na Ponidziu".<br />
Wszystkich miłośników sztuki graficznej i inspirujących 
przekazów pragniemy serdecznie zaprosić do Domu Zdrojowego przy buskiej 
Tężni, gdzie już od 2 kwietnia będzie można podziwiać niezwykłą wystawę 
pt. "V".

Zapraszamy na wydarzenia zorganizowane przy Tężni w Busku-Zdroju.<br />
2024-04-02 - 2024-04-30

Wydarzenia przy buskiej Tężni


Buskie Samorządowe Centrum Kultury serdecznie zaprasza 
wszystkich miłośników sztuki na wernisaż Leszka Wawrzyka, który odbędzie
 się w piątek, 5 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Galerii 
Antresola.
2024-04-18 - 2024-04-30

Terminarz Kina 'Zdrój'


Zapraszamy na seanse do Kina Solec-Zdrój! A w repertuarze:<br />
2024-04-19 - 2024-04-28

Kino w Solcu-Zdroju zaprasza na seanse


<p>
Hotel Bristol w Busku-Zdroju zaprasza na koncert, które wypełni najbliższy weekend melodią i niepowtarzalnym klimatem muzycznym. W sobotę, 20 kwietnia zapraszamy na Koncert "Kłeczek i przyjaciele".<br /></p><p> </p><p> </p><p><br /></p>

Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Buski Klub Kolekcjonerów zapraszają na GIEŁDĘ KOLEKCJONERSKĄ, która odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia pod BSCK w Busku-Zdroju, al. Mickiewicza 22. <br />

<p>Kwiecień w Pińczowie będzie pełen kulturalnych wydarzeń. Szczegóły w programie.<br /></p>
2024-04-20 - 2024-04-27

Kulturalny Kwiecień w Pińczowie

W sobotę 20 kwietnia 2024 r. w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się 10. Otwarty Turniej Tańca.<strong>
</strong>

Zapraszamy wszystkich miłośników motocykli i ekstremalnych 
emocji do udziału w zawodach 'I Runda Bejamoto Series Puchar Polski 
Południowej Cross Country, która odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia 
na terenie Kamienicy w Szańcu.
Arte Creatura Teatr Muzyczny zaprasza 21 kwietnia o godz. 19:00 
do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury na spektakl operetkowy 
'Wiedeńska krew' Johanna Straussa.

W środę, 24 kwietnia 2024 r., o godzinie 18:00, na ulicy 
Rzewuskiego obok Sanatorium Krystyna odbędzie się wyjątkowe wydarzenie -
 uroczyste odsłonięcie rzeźby 'Ławeczki Krystyny Jamroz'.