Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024: Lista kandydatów

Dodał: Marta Data: 2024-06-07 09:14:33 (czytane: 4781)

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 roku, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W okręgu nr 10, obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie, wyborcy będą mieli okazję oddać swoje głosy na kandydatów reprezentujących różne komitety wyborcze. Poniżej przedstawiamy kandydatów z poszczególnych list wyborczych.
Lista nr 1: Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe:
  1. Jarubas Adam Sebastian - nauczyciel akademicki, Błotnowola, PSL
  2. Górnikiewicz Piotr Tadeusz - przedsiębiorca, Tarnów, Polska 2050 Szymona Hołowni
  3. Nowogórska Urszula Teresa - parlamentarzysta, Świdnik, PSL
  4. Motyczyńska Monika Elżbieta - nauczycielka, Prandocin-Wysiołek, Polska 2050 Szymona Hołowni
  5. Raś Ireneusz Jacek - historyk, Książniczki, Centrum dla Polski
  6. Kasprzyk Rafał Marcin - parlamentarzysta, Kielce, Polska 2050 Szymona Hołowni
  7. Tyjas Jolanta Dorota - nauczycielka, Nieznanowice, bezpartyjna
  8. Stolecki Piotr - politolog, Kraków, bezpartyjny
  9. Dąbroś Stella Józefa - nauczyciel, Szczucin, bezpartyjna
  10. Klęczar Krzysztof Jan - psycholog, Kęty, PSL

Lista nr 2: Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość:
  1. Berkowicz Konrad Szczepan - parlamentarzysta, Kraków, Konfederacja Wolność i Niepodległośc
  2. Braun Grzegorz Michał - parlamentarzysta, Rzeszów, Konfederacja Korony Polskiej
  3. Jaskółka Nadzieja - neurologopeda, Kraków, Ruch Narodowy
  4. Konarski Artur Marian - rolnik, Jadwigów, bezpartyjny
  5. Iwan Jasna Gabriela - artysta-rzeźbiarz, Kraków, Nowa Nadzieja
  6. Drwal Aleksandra Urszula - specjalista ds. rekrutacji, Górki Wielkie, Nowa Nadzieja
  7. Nowowiejska Ewa Krystyna - kasjer handlowy, Cholerzyn, bezpartyjna
  8. Krajewski Konrad Krzysztof - fotograf, Kraków, Nowa Nadzieja
  9. Strzelec Marcin Piotr - rolnik, Tychów Stary, Ruch Narodowy
  10. Dziadosz Jagoda - diagnosta laboratoryjny, Kraków, bezpartyjna

Lista nr 3: Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska w Normalnej Europie:
  1. Skuza Stanisław - przedsiębiorca, Brzegi, bezpartyjny
  2. Nowakowska Elżbieta Paula - kierownik projektu, Kraków, bezpartyjna
  3. Wiche Mateusz Andrzej - przedsiębiorca, Kraków, bezpartyjny
  4. Kalisz Beata - pielęgniarka, Gorlice, bezpartyjna
  5. Torkowska Samuela - dziennikarka, Henryków-Urocze, bezpartyjna
  6. Gocał Dariusz Krzysztof - ekonomista, Jędrzejów, bezpartyjny
  7. Sieńko Natalia Izabela - student, Kraków, bezpartyjna
  8. Woch Marcin Grzegorz - informatyk, Kielce, bezpartyjny
  9. Bugajski Marcin Rafał - politolog, Miedziana Góra, bezpartyjny
  10. Peterson Magdalena - przedsiębiorca, Suche, bezpartyjna

Lista nr 4: Komitet Wyborczy PolExit:
  1. Żółtek Stanisław Józef - matematyk, Kraków, Kongres Nowej Prawicy
  2. Hareńczyk Adam Wiesław - radca prawny, Kraków, bezpartyjny
  3. Sajdak Anna Małgorzata - socjolog, Katowice, bezpartyjna
  4. Ślusarczyk Klaudia Dorota - projektant baz danych, Kraków, bezpartyjna
  5. Bigaj Czesław - inżynier mechanik, Dąbrowa Górnicza, bezpartyjny
  6. Zięba Angelika Natalia - sprzedawca, Międzygórze, bezpartyjna
  7. Śmiłek Oskar Wojciech - programista aplikacji, Kraków, bezpartyjny
  8. Mędrek Iwona Marzena - nauczyciel przedszkola, Osiek, bezpartyjna
  9. Szatan Jarosław Kazimierz - technik mechanik, Olkusz, PolExit

Lista nr 5: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska:

  1. Sienkiewicz Bartłomiej Henryk - historyk, Warszawa, Platforma Obywatelska RP
  2. Wilk-Grzywna Małgorzata Beata - menadżer turystyki, Kielce, bezpartyjna
  3. Marczułajtis-Walczak Jagna Kinga - trener sportu, Poronin, Platforma Obywatelska RP
  4. Salwińska Sylwia Kinga - menedżer artystyczny, Kraków, Nowoczesna
  5. Mękal Małgorzata Katarzyna - przedstawiciel władzy samorządowej, Tarnów, bezpartyjna
  6. Majka Magdalena - przedstawiciel władzy samorządowej, Chełmiec, bezpartyjna
  7. Zwierzchowski Wojciech Mieczysław - nauczyciel, Jędrzejów, Platforma Obywatelska RP
  8. Kozioł Artur Stanisław - ekonomista, Wieliczka, bezpartyjny
  9. Witka Jacek Paweł - specjalista ds. pozyskiwania funduszy, Kielce, Zieloni
  10. Sowa Marek Jan - ekonomista, Bobrek, Platforma Obywatelska RP

Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica:
  1. Szejna Andrzej Jan - adwokat, Izabelów, Nowa Lewica
  2. Kolarska Dorota Anna - specjalistka ds. integracji europejskiej, Kraków, Lewica Razem
  3. Lipińska-Piekarska Joanna Olszyna - urzędnik, Kraków, Nowa Lewica
  4. Żak Dominik Piotr - student, Skarżysko-Kamienna, Lewica Razem
  5. Anioł Alina Maria - salowa, Wilczyce, Nowa Lewica
  6. Kobielusz Paweł Bernard - nauczyciel przedmiotów w szkole ponadpodstawowej, Oświęcim, Nowa Lewica
  7. Hańderek Joanna Ewa - nauczyciel akademicki, Kraków, Nowa Lewica
  8. Kukla Robert Łukasz - nauczyciel, Gorlice, bezpartyjny
  9. Tuchowski Daniel - prawnik, Kraków, Nowa Lewica
  10. Dropek Magdalena - redaktor serwisu internetowego, Kraków, Nowa Lewica

Lista nr 7: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:
  1. Szydło Beata Maria - parlamentarzysta, Przecieszyn, PiS
  2. Mularczyk Arkadiusz - parlamentarzysta, Nowy Sącz, PiS
  3. Tarczyński Dominik - parlamentarzysta, Kielce, PiS
  4. Krupka Anna Maria - socjolog, Kielce, PiS
  5. Wójcik Michał Marek - parlamentarzysta, Czeladź, Suwerenna Polska
  6. Skruch Wojciech - prawnik, Tuchów, PiS
  7. Rusecka Urszula Beata - parlamentarzysta, Wieliczka, PiS
  8. Włosowicz Jacek Władysław - ekonomista, Bilcza, bezpartyjny
  9. Tlałka-Długosz Małgorzata - trener i działacz sportowy, Zakopane, bezpartyjna
  10. Pęk Marek - parlamentarzysta, Kraków, PiS

Lista nr 8: Komitet Wyborczy Normalny Kraj:
  1. Kasela Andrzej Jan - przedsiębiorca, Myślenice, bezpartyjny
  2. Klich Dariusz Zbigniew - bioinżynier, Zbylitowska Góra, bezpartyjny
  3. Bilecka Fabiola Katarzyna - logopeda, Kraków, bezpartyjna
  4. Kurleto Renata Janina - pedagog, Kraków, bezpartyjna
  5. Stankiewicz Aneta - politolog, Kraków, bezpartyjna
  6. Janas Mieszko Maria - archeolog, Kraków, bezpartyjny
  7. Mikołajek Maria Dorota - kasjer, Przebieczany, bezpartyjna
  8. Burzyński Zbigniew Józef - inżynier, Kraków, bezpartyjny

Lista nr 9: Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców:

  1. Jagodziński Marcin - przedsiębiorca, Bizoręda, Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
  2. Jagodzińska Monika Ewa - przedsiębiorca, Bizoręda, bezpartyjna
  3. Błachucka Roksana Magdalena - przedsiębiorca, Jędrzejów, bezpartyjna

Wybory do Parlamentu Europejskiego są kluczowym momentem dla przyszłości Polski w Unii Europejskiej. Głosowanie w okręgu nr 10 to okazja dla mieszkańców województw małopolskiego i świętokrzyskiego do wyrażenia swoich poglądów i wyboru przedstawicieli, którzy będą ich reprezentować na arenie europejskiej przez kolejne lata.

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.44.30

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

Busko-Zdrój, ul. Partyzantów 78

Księgowość Podatki Płace Dorota Musialik

Busko-Zdrój, Wojska Polskiego 3

Biuro Rachunkowe EFEKT

Busko Zdrój, Langiewicza 39

Biuro Rachunkowe PERFEKTUS Barbara Pawlik

Busko Zdrój, ul. Wyszyńskiego 12

Imprezy/wydarzenia w regionie


Muzeum Regionalne w Pińczowie serdecznie zaprasza na wystawę "Powstanie Styczniowe na Ponidziu".<br />

Od 26 maja 2024 roku w Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni będzie 
można zapoznać się z fascynującą historią miasta Busko-Zdrój, wydobycia 
soli i solanek. Na stałe zagości wystawa pt. "Buskie Skarby", której 
otwarcie odbędzie się o godzinie 17:30.

Buska Galeria Sztuki Willa Polonia wraz z Muzeum Teatralnym w 
Teatrze Wielkim - Operze Narodowej ma zaszczyt zaprosić na wyjątkową 
wystawę pt. 'Primadonny i szansonistki'. Ekspozycja, będąca częścią 
obchodów jubileuszowego XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. 
Krystyny Jamroz, będzie dostępna dla zwiedzających od 28 czerwca do 8 
sierpnia 2024 roku.

<p>Już od 1 lipca 2024 roku w Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni 
będziemy mogli poznać i podziwiać twórczość Wiesława Służalskiego, 
mieszkańca naszego miasta, urodzonego w Nowym Folwarku w 1944 roku.
</p><p> </p><p> </p><p> </p>

Zapraszamy na wydarzenia zorganizowane przy Tężni w Busku-Zdroju.<br />
2024-07-01 - 2024-07-31

Wydarzenia przy buskiej Tężni


Zapraszamy na seanse do Kina Solec-Zdrój! A w repertuarze:<br />
2024-07-12 - 2024-07-28

Kino w Solcu-Zdroju zaprasza na seanse

Już w najbliższą niedzielę, 14 lipca 2024 r. o godzinie 17:00, 
Galeria Sztuki Gromada serdecznie zaprasza na wernisaż wyjątkowej 
wystawy zatytułowanej 'Gorące lato - EROTYKA'.

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.<br />
2024-07-16 - 2024-08-25

Terminarz Kina 'Zdrój'

2024-07-19 - 2024-08-19

Wystawa 'Twarze ZAiKS-u'


Miasto i Gmina Jędrzejów mają zaszczyt po raz kolejny być 
gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, 
który w tym roku odbędzie się już po raz trzydziesty. W murach 
jędrzejowskiego Archiopactwa Cystersów w Kościele błogosławionego 
Wincentego Kadłubka przy ul. Klasztornej 20 od soboty, 6 lipca, 
rozbrzmiewać będą wyjątkowe dźwięki muzyki organowej.
Już w najbliższy czwartek, 25 lipca 2024 roku, o godzinie 18:00,
 w Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni odbędzie się prelekcja zatytułowana
 'Słowianie - Ludzie Słowa', którą poprowadzi Tomasz J. Kosiński. 
Spotkanie to będzie doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy na temat 
pochodzenia i znaczenia nazw 'Słowianie' i 'Polacy'.
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju zaprasza 
wszystkich miłośników literatury na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu
 Książki, które odbędzie się w piątek, 26 lipca 2024 r. o godz. 13.30. 
Tym razem uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać o fascynującej 
książce 'Obok Julii' autorstwa Eustachego Rylskiego.

Kompleks Tężnia zaprasza na serię koncertów, które odbędą się na
 tarasie widokowym tężni solankowej w ramach cyklu Korona Park Muzyczna 
Tężnia. To idealne miejsce na spędzenie letnich wieczorów przy dźwiękach
 muzyki, relaksując się na leżakach i podziwiając zachód słońca.
W dniach 27 i 28 lipca 2024 roku Kompleks Tężni w Busku-Zdroju 
zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - Targ Solny. To niezwykła okazja, aby 
zgłębić tajemnice soli, poznać jej różnorodne zastosowania oraz cieszyć 
się bogatym programem przygotowanym dla odwiedzających.

Ogłoszenia

Dodano: 2024-07-23 20:58:29

Praca przy Ociepleniach

Dodano: 2024-07-23 19:03:24

Przygotowywanie śniadań ( pomoc kuchenna)

Dodano: 2024-07-23 18:02:39

Mieszkanie do wynajęcia

Dodano: 2024-07-23 16:50:04

hej

Dodano: 2024-07-23 16:11:24

Zatrudnię pomoc kuchenna

Dodano: 2024-07-23 16:10:10

Zatrudnię Recepcjonistkę

Dodano: 2024-07-23 14:44:42

Praca na wywrotce jako kierowca

Dodano: 2024-07-23 14:20:56

ZAGINĘŁA KOTKA, NAGRODA DLA ZNALAZCY

Dodano: 2024-07-23 14:16:24

Zatrudnię osoby do pracy.

Dodano: 2024-07-23 11:51:16

sprzedam tregle

Dodano: 2024-07-23 11:40:59

Sprawny język poszukiwany

Dodano: 2024-07-23 10:09:19

wynajmę kawalerkę

Dodano: 2024-07-23 09:57:43

Poznam sympatyczna dziewczynę

Dodano: 2024-07-23 09:25:32

Montaż anten naprawa komputerów laptopów

Dodano: 2024-07-23 09:19:03

Maszyna do szycia Wifama