Wkrótce nowe rondo i poprawa bezpieczeństwa na ul. Grotta

Dodał: Marta Data: 2024-05-16 17:05:47 (czytane: 5198)

Na skrzyżowaniu ul. Grotta z ulicami Miodowicza i Wyszyńskiego już wkrótce powstanie pięciowlotowe rondo. Dziś burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Jerzy Szydłowski, podpisał umowę na realizację inwestycji.

Zobacz

Zadanie pn. „Przebudowa skrzyżowania ul. Grotta nr 314148T z ulicami Miodowicza i Wyszyńskiego w Busku-Zdroju” to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych, która zwiększy bezpieczeństwo użytkowników dróg w tej części Buska-Zdroju. Realizacja projektu wiąże się nie tylko z wprowadzeniem ruchu okrężnego, ale także z gruntowną przebudową dalszych odcinków ulicy Grotta. Planuje się m.in. kolejny fragment ścieżki rowerowej, obustronne chodniki i nowe zatoki autobusowe. Projekt przewiduje również budowę sieci kanalizacji deszczowej, nowej linii oświetlenia ulicznego oraz przebudowę kolidującej infrastruktury podziemnej.

Koszt zadania wyniesie prawie 5 mln zł, z czego ok. 80% stanowi dofinansowanie z „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”. Wykonawcą inwestycji jest lokalne Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „BAZKAM” s.c.

Prace budowlane, zgodnie z harmonogramem zadania, potrwają do kwietnia 2025 roku.

Zobacz

 Zobacz

Źródło: UMiG Busko-Zdrój

Reklama

REKLAMA

Komentarze (26)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.221.66.130

Łukasz Nowak: audyt (2024-05-21 16:05:59)

Co do audytu: zapytałem p. burmistrza, czy przewiduje takowy w MPGK? Szydłowski nie wykluczył takowego, nie wskazując jednak ewentualnego czasu jego przeprowadzenia.
W ogóle na tematy kadrowe nie chciał się wypowiadać (zapytałem czy p. Kępczyk będzie dyrektorką BSCK), ma to być wiadome po przeprowadzeniu konkursów, jednak na razie p. burmistrz Szydłowski skupia się na przeglądzie wydziałów UMiG i ewentualne działania mają być uzależnione od jego wyników.

Łukasz Nowak: przebieg audiencji u burmistrza Szydłowskiego (2024-05-21 16:00:04)

Wczoraj (20.05) byłem na spotkaniu z p. burmistrzem Szydłowskim. Podczas audiencji zapytałem, czy zamierza odstąpić od rozbudowy Domu Zdrojowego i zaproponowałem, by środki zapisane w budżecie na tę fanaberię przeznaczyć na zakup autobusów niskopodłogowych. Pan burmistrz odpowiedział, iż na razie nie jest ustalone, czy ta rozbudowa będzie anulowana, gdyż jeszcze trwają ustalenia, czy można się bezkarnie wycofać z tej budowy.
Tak samo inne zadania wpisane w strategie międzygminne, np. kuriozalny parking przy Miejskim Dworcu Autobusowym jest już wg. p. Szydłowskiego na etapie zaawansowanych prac projektowych i nie ma pewności, czy wycofanie się z niego nie skutkowałoby dla Stopnicy utratą dotacji na budowę tamtejszego dworca (obie inwestycje są wpisane do MOF Stopnica - Busko). Pan burmistrz nie zamierza na razie deklarować jakichkolwiek przesunięć środków budżetowych, bo to ma być możliwe dopiero w czerwcu po dokończeniu analizy tegorocznego budżetu.
Zaproponowałem utworzenie linii komunikacyjnej z hotelu Słoneczny Zdrój **** do uzdrowiska. Pan Szydłowski wyraził zrozumienie tej potrzeby, ale zaznaczył, że i to nie będzie możliwe do czasu zakończenia wspomnianej analizy budżetu, wspomniał przy tym o projekcie uchwały (dl.umig.busko.pl/projekty_uchwal/2024/2024-05-23/2024_II_17.pdf) w sprawie utworzenia dwóch nowych linii komunikacyjnych która ma być głosowana na sesji Rady Miejskiej w czwartek 23.05.
Ze zrozumieniem przyjęte zostały także moje propozycje ustawienia znaków E-6a w Zdroju oraz tablic z lokalizacją dworca PKP i przystanków autobusowych (przed laty już takie tablice były) co ułatwiłoby kuracjuszom korzystanie z transportu publicznego.

Łukasz Nowak (2024-05-21 15:41:33)

Nurkówna była przed laty w radzie nadzorczej PKS Busko-Zdrój S. A.
Oby pod jej przewodnictwem w radzie miejskiej nasza Gmina nie skończyła, jak ś. p. PKS Busko pod nią w radzie nadzorczej?

Trzeba sprawdzić, ile lat Ciepliński łączy posadę w MGPS (również dla żony) z miejscem w radzie miejskiej? Ten układ mu jest wyjątkowo korzystny, bo nie tylko ma wysoki dodatek do wynagrodzenia w MGOPS w postaci diety radnego, ale też? pozostali radni musieliby się zgodzić na wyrzucenie go z pracy. A więc jest nie do ruszenia. To wyjaśnia, skąd tak nadskakiwał Sikorze. Pamiętajcie: by zapunktować u Sikory i Marońskiego (ergo: dostać miejsce na liście wyborczej) Ciepliński był prowodyrem szczucia na pana Szumilasa i nadal obraża go redukując nazwisko do jednej litery?

Mieszkanka (2024-05-21 07:49:21)

Wyjazd od strony cmentarza przez krzyżówkę do ul.Szanieckiej też by się rondo sprzydało.Duży ruch blokuje wjazd przez krzyżówkę.Wysokie trawy przy rowach zasłaniają kierowcą sprawdzenie bezpieczeństwa wjazdu.


toto je wielkie nic ..........a co jo żem widzioł.......ludziska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2024-05-20 23:18:50)

CHŁOP TRACHTUREM ŁOROŁ NA DACHU BLOKU ........CAŁO POPE ZYRWOŁ PŁUGIEM I LOŁO SIM TEM LUDZISKOM NA TE PUSTE ŁBY MATKO BŁOSKO KOCHONO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(2024-05-20 19:02:36)

A ja widziałem jak baba doiła krowę na balkonie,to dopiero fenomen że umiała wejść na trzecie piętro.

do: Do Oberlejtnant. Dzony nawalony (2024-05-17 22:44:53) (2024-05-20 14:02:21)

oj działo się. U nas w klatce w niedzielny poranek baba z trzeciego piętra posłała do muszli klozetowej pióra i flaki z koguta i zatkała kanalizację, a ścieki wypływały temu mieszkającemu na parterze. Co drugi przywoził mięso ze wsi i trzymali po dwie zamrażalki w piwnicy na koszt wszystkich. A jeden przez całe lato latał w krzaki z dziennikiem PZPR pod pachą żeby się wypróżnić bo nie umiał się załatwić do sedesu.

Wix (2024-05-19 13:41:15)

Mam nadzieję, że za kadencji tego burmistrza wreszcie Busko poszerzy granicę miasta. Ostatnie takie poszerzenie miało miejsce w latach 50 tych....

(2024-05-17 22:46:25)

Do Oberlejtnant. Dzony nawalony (2024-05-17 22:44:53)

Masz rację.Najechało się do Buska przedziwnych prostych ludzi.Najśmieszniej było na Krasickiego jak w pralni w piwnicy świnie chamy bili i robili wyroby. Hodowali nawet kury w piwnicach. Dzicz i tyle w tym temacie.O Sikorskiego i o Piłsudskiego już nie wspomnę co tam chamy wyprawiali.

benek (2024-05-17 21:48:11)

Cały czas piszecie ocenach wody i ścieków,wysikie ceny zostały utanowione za poprzedniej kadencji przewodniczącej p. Nurek, Do czasu podjęcia uchwały przez ówczesną Wysoką Radę, której większość została ponownie wybrana sieć wodno-kanalizacyjna była majątkiem gminy a przy budowie nowych sieci gmina była płatnikiem netto VAT, Burmistrz i jego Wysoce nieomylna Rada przekazała majątek gminy do Spółki MPGK przez co możliwe jest rozliczanie VAT ale spółka płaci dwa podatki po 2 % początkowej wartości inwestycji: podatek od budowli przeznaczonej na działąlność gospodarczą i podatek od umieszczenia budowli w pasie drogowym, Aby zamydlić ludziom oczy do opłaty za wodę i śxieki była dodacja z budżetu gminy ( która po dwógh latach została zlikwidowana) nie plujcie na MPGK tylko na radnych, którzy nie maja pojęcia o zarządzaniu gospoarką,

Lis Witalis: (2024-05-17 19:39:16)

w następnej kadencji zagłosujcie na mnie a daję słowo, że każdy mieszkaniec będzie miał własne, indywidualne przejście dla pieszych tam gdzie zechce (przenośne) i żaden gliniarz nie da pieszemu, mieszkańcowi miasta mandatu. A na drzewach w parku oprócz liści rosnąć będzie schab wędzony i pieczony, szynka, boczki, salcesony, mortadela i serdelki, mięs przeróżnych wybór wielki, nawet prosię w galarecie jeśli tylko zapragniecie.

(2024-05-17 15:52:18)

Ty poniżej nie używam tego określenia bo to brzmi z niemiecka,jak ci nie pasuje teraźniejsze Busko i ich mieszkańcy to won na zachod,tam kraina mlekiem i miodem płynąca tu Polska.

Oberlejtnant (2024-05-17 14:42:56)

Pamietam te piękne czasy zanim pobudowali Sikorskiego i Wolę to było inne miasto inni ludzie , nie było tyle problemów z hardkorami i innymi. Na Świerczewskiego było najgorzej i w blokach gackoskich tam jakieś dziwne te ludzie byli ale raczej panowało prawo i porządek a tak zwany element był nieliczny.

Do do ponizej (2024-05-17 14:00:20)

No ale trafiłeś jak spiskiem o sosnę,właśnie jestem z Buska od dziada pradziada i nic ci do tego że chce mieszkać w bloku,no właśnie mi tu pasuje na os. SIkorskiego bo blisko mam do rodzinnego domu.Jak by przejścia zaprojektowane były dobrze dla mieszkańców jak i bezpieczeństwa tych na kółkach i na nogach to nikt by tu nie prosił o poprawę,dużo osób narzeka na to rozwiązanie co zastosowali.

do poniżej (2024-05-17 12:38:27)

Wy z Sikorskiego zawsze macie problemy i nic Wam nie pasuje.Trzeba było zostać u siebie i ronda by nie było,woda i ścieki za darmo i po problemie.

MOŻE BYĆ I TO RONDO (2024-05-17 12:32:25)

Tylko po pierwsze czemu TAK DROGO jak zykle ,podobnie CENY WODY też trzeba wyjaśnić I ZROBIĆ PORZĄDEK W MPGK .A nazwiemy to rondo im burmistrza nowego JERZEGO SZYDŁOWSKIEGO .Niech Pan zakaże budowy bloków szpecących nasz piękny krajobraz cudownego miasta przez ludzi z układu którzy sami mieszkają w prywatnych domach z dala od tego czegoś i pewnie nigdy by nie kupili tych przewartosciowanych nor .Proszę zniszczyć ten UKŁAD KOLESIOSTWA -DZIADOSTWA .Mam nadzieję ,że nas Pan nie zawiedzie !!!!!!!!!!!!.

mieszkaniec (2024-05-17 11:42:25)

Popieram opinie poprzednika. Aby z Sikorskiego dojść do Uzdrowiska czy Animalsu czy na dół do Centrum trzeba nadrabiać hektary, jakby nie można było zrobić chodnika od strony Osiedla prosto po drugiej stronie drogi Grota. Żenada

(2024-05-17 11:38:57)

do Mieszkańca (2024-05-17 07:38:39)

na wsi jest normą, że kranu z wodociągu używa się do kuchni, a wody ze studni do pralki i kąpieli. Za to ścieki odprowadza się do kanalizacji i wszyscy za to płacimy. A najlepsze jest to, że lud nie uważa tego za grzech kradzieży. Kradnie gminne czyli niczyje.

trzeźwy (2024-05-17 07:14:34)

cena wody i skala podwyżki pokazuje wysokie koszty MPGK. Kto zrobi tam audyt w końcu. Czas obniżyc koszty funkcjonowania spółki

Mieszkaniec os. Sikorskiego (2024-05-17 07:00:36)

Proszę zaprojektować tak ta przebudowę ul . Grotta aby mieszkańcy os.Sikorskiego którzy mieszkają w blokach na samym dole nie musieli iść pod górę nadrobić drogi ażeby iść do uzdrowiska.Te przejścia co powstały po remoncie to chyba jakiś świr zaprojektował,!Ale to nie tylko moja opinia na temat tej przebudowy.

Mieszkaniec (2024-05-16 22:33:46)

Od 21 maja nowe ceny wody i ścieków w Busku!
Dotychczas 1 m3 wody ze ściekami kosztował 12,31 zł, a teraz będzie kosztował 14,99 zł, czyli to wzrost o 22%.

Czekam co Pan Szydłowski zrobi w kwestii MPGK, czy wogóle coś zrobi czy może nic nie zrobi? W MPGK potrzebny jest audyt i to kilka lat wstecz, a następnie trzeba zrobić porządek, bo tam jest dziadostwo, kolesiostwo, członkowie rodzin pozatrudniani, jak na przykład syn prezesa Kryczki, etc. Dość już tego! Tu jest Busko, a nie Warszawa, żeby nam mieszkańcom takie ceny wody fundować. Panie Burmistrzu Szydłowski - czy zrobi Pan wreszcie porządek z tym MPGK?

Powyższe jest moją prywatną opinią.

(2024-05-16 21:46:25)

Bardziej potrzebną inwestycją była by przebudowa ronda koło Orlenu i Biedronki

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Szkoła Języków Obcych Europa College

Busko-Zdrój, ul. Batorego 3

Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

Busko-Zdrój, ul. Bohaterów Warszawy 7Konkursybusko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2024-06-19 23:18:49

Praca przy obróbce metali

Dodano: 2024-06-19 22:48:41

Poszukuję

Dodano: 2024-06-19 22:46:58

Usługi brukarskie

Dodano: 2024-06-19 22:46:07

Roboty ziemne, usługi koparką

Dodano: 2024-06-19 22:43:07

Wyburzenia

Dodano: 2024-06-19 22:42:10

Ziemia,piach,kamień, kruszywo

Dodano: 2024-06-19 22:40:32

Przydomowa oczyszczalnia, zbiornik na deszczówkę

Dodano: 2024-06-19 20:28:16

Działka na sprzedaż

Dodano: 2024-06-19 18:38:57

Traktorek ogrodowy ciągnik

Dodano: 2024-06-19 18:38:41

Traktorek ogrodowy ciągnik

Dodano: 2024-06-19 18:38:15

Traktorek ogrodowy ciągnik

Dodano: 2024-06-19 18:12:15

Nikolka szuka pana

Dodano: 2024-06-19 17:54:05

Dachy

Dodano: 2024-06-19 17:30:46

Pokój w domu z miejscem parkingowym lub garażem ...

Dodano: 2024-06-19 17:17:28

króliki