Wiślica - drużynowym mistrzem Świętokrzyskiej Ligi Bilardowej!

Dodał: Marta Data: 2023-12-18 09:48:44 (czytane: 1082)

11 grudnia 2023 r. odbyła się ostatnia kolejka Świętokrzyskiej Ligi Bilardowej. Ze względu na równoczesny start Mistrzostw Polski Seniorów w Bilardzie, w których uczestniczyła nasza zawodniczka, Dominika Pawełczyk, liczba uczestników finałowego turnieju została ograniczona.

Na ceremonię otwarcia i pierwsze pojedynki mistrzostw, zostały zaproszone zespoły biorące udział w lidze młodzieżowej. Drużyna z Wiślicy startowała w składzie: Adam Drechnowicz, Amelia Majczak, Benedykt Zuchowicz, Dawid Wojciechowski, Daniel Pszczoła i Gabriela Gaweł.

Zawody były rozgrywane w odmianę 9 bil do trzech wygranych partii. Dawid Wojciechowski zdobył po raz pierwszy miejsce na podium w Świętokrzyskiej Lidze Bilardowej. Dzięki systematycznej pracy na treningach i wysokim miejscom zajmowanym na poprzednich zawodach, Benedykt Zuchowicz zajął trzecie miejsce w klasyfikacji turnieju. Daniel Pszczoła uplasował się na drugim miejscu podium, a wicemistrzem Świętokrzyskiej Ligi Bilardowej został Adam Drechnowicz.

Amelia Majczak sprawiła niespodziankę, zdobywając pierwsze miejsce w ostatniej kolejce, pokonując wszystkie wyżej notowane zawodniczki swojej grupy i zajmując trzecie miejsce w ogólnym rankingu.

- Zespół UKS Miłek Wiślica triumfował jako drużynowy mistrz Świętokrzyskiej Ligi Bilardowej. Radość z podopiecznych, grających w finale zawodów, sprawiła, że dla takich chwil warto żyć - podsumował start zawodników Prezes UKS 'Miłek Wiślica' Szczepan Sekuła.

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zawodnicy, rodzice i zarząd klubu serdecznie dziękują Radzie Miasta i Gminy oraz Burmistrzowi Wiślicy, panu Jarosławowi Jaworskiemu, za umożliwienie udziału w zawodach.