Wernisaż 'Kalendarz Artystyczny 2025' w Hotelu Bristol ART & Medical SPA (foto)
Dodał: Marta Data: 2025-01-06 17:00:06 (czytane: 5553)
Tegoroczna, szesnasta już edycja Kalendarza Artystycznego przenosi odbiorców w niezwykłą podróż przez epoki, od prehistorii po XXI wiek, łącząc historię i współczesność w malarskich kolażach. Grzegorz Kozera, oddając hołd wielkim mistrzom, stworzył cykl dzieł, w których każdy miesiąc został przypisany unikalnej gamie kolorystycznej – od ciepłych odcieni starożytności po chłodne tonacje modernizmu.
Grzegorz Kozera - (ur. 1983 Warszawa) – doktor sztuki, malarz, autor kolaży. W swojej twórczości często odwołuje się do dziedzictwa kultury, prowadzi dialog z wielkimi mistrzami i stylistyczną grę z przeszłością. Jest m.in dwukrotnym stypendystą Funduszu Popierania Twórczości ZAIKS (2020, 2022) dwukrotnym stypendystą Urzędu m. st. Warszawy (2014, 2016), laureatem programu Młoda Polska (2019) oraz wyróżnionym w konkursie 42. Biennale Malarstwa Bielska Jesień (2015). Od 2020 roku pracuje na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Prace w kolekcjach: Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Literatury w Warszawie, Płockiej Galerii Sztuki, Galerii Sztuki w Legnicy, Galerii Białej w Lublinie, Galerii Bielskiej BWA, Galerii BWA Zielona Góra, Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy, MOCAK-u.
Kalendarzowy cykl – sztuka jako wizualna podróż w czasie
Wystawa „Kalendarz Artystyczny 2025” to cykl kolaży i obrazów inspirowanych różnorodnymi epokami w historii sztuki. Każdy z dwunastu miesięcy poświęcony został wybranemu okresowi, ukazanemu w subiektywnej interpretacji artysty. Kozera łączy motywy i symbole, tworząc nowe konfiguracje, które zachęcają odbiorców do refleksji oraz zgłębiania tajemnic sztuki. Każda praca odwołuje się do innej gamy kolorystycznej, zgodnie z zasadą koła barw, co nadaje cyklowi spójności i wyjątkowego charakteru.
Prace artysty będą dostępne dla zwiedzających przez cały 2025 rok w Hotelu Bristol ART & Medical SPA, zapraszając do refleksji nad wyjątkowym dialogiem sztuki i historii.
Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z wydarzenia.
Zdjęcia: Jarosław Kruk
Reklama
REKLAMA
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.9.174