Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego mieszkańca Wełcza

Dodał: admin Data: 2025-11-03 22:50:14 (czytane: 22068)

1 listopada, w Dzień Wszystkich Świętych, buscy policjanci prowadzili intensywne poszukiwania 53-letniego mieszkańca miejscowości Wełecz. Mężczyzna przed południem wyjechał wraz z synem na cmentarz w Busku-Zdroju. Po dotarciu na miejsce wysiadł z pojazdu, natomiast kierujący odjechał w poszukiwaniu miejsca parkingowego.
Krótko później obaj stracili ze sobą kontakt. Gdy mężczyzna nie powrócił do domu do godzin wieczornych, rodzina zgłosiła jego zaginięcie. 

Zobacz

Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, w których zaginiony mógł przebywać lub był wcześniej widziany, a także skontaktowali się z pobliskimi szpitalami. W buskiej komendzie ogłoszono alarm, w wyniku którego do działań dołączali kolejni funkcjonariusze. W akcję włączył się przewodnik z psem służbowym z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej oraz operator drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, prowadząc obserwacje z powietrza. Na miejscu pracowali także policjanci wyposażeni w kamerę termowizyjną.

W poszukiwaniach pomagali strażacy zawodowi i ochotnicy dysponujący quadem, a także mieszkańcy Wełcza, którzy zgłosili się jako wolontariusze. Główne działania koncentrowały się w rejonie drogi wyjazdowej z Buska-Zdroju w kierunku Pińczowa.

Zobacz

Zobacz


Po północy poszukiwania zakończyły się sukcesem. Zaginiony 53-latek został odnaleziony i przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który przewiózł go do szpitala na dalszą obserwację.

Dzięki szybkiej reakcji służb oraz zaangażowaniu mieszkańców akcja poszukiwawcza znalazła szczęśliwy finał.

Źródło: KPP w Busku-Zdroju 

Reklama

Reklama

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.9.174

(2025-11-04 10:35:44)

Jaja jak berety.....

(2025-11-04 10:16:53)

53 lata bez oznak sekwencyjnych pobladził?Pewnie ma jakieś schorzenie niezdiagnozowane bo w tym wieku wstyd się przyznać a zdarza się.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro



Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

Busko-Zdrój, ul. Słoneczna 18

Pensjonat SANATO SPA

Busko-Zdrój, 1-go Maja 29

Konkursy



busko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2026-06-10 20:47:21

Wykonanie ogrodzenia

Dodano: 2026-06-10 20:43:33

Zatrudnię brukarza

Dodano: 2026-06-10 19:34:27

Ocieplenia budynkow ,elewacje

Dodano: 2026-06-10 19:00:57

Silnik ZIP,Romet,itp

Dodano: 2026-06-10 17:45:39

2005 Opel Zafira

Dodano: 2026-06-10 15:48:20

Zrywanie czereśni

Dodano: 2026-06-10 15:08:02

Działka gmina busko

Dodano: 2026-06-10 12:25:41

Zatrudnię

Dodano: 2026-06-10 12:21:45

Stół wiejski

Dodano: 2026-06-10 11:59:47

Wynajem działki na imprezę - Szaniec

Dodano: 2026-06-10 11:16:44

Wynajmę dwupoziomowe studio przy ul. Piłsudskieg...

Dodano: 2026-06-10 11:15:29

wynajmę mieszkanie przy ul. Piłsudskiego 20

Dodano: 2026-06-10 10:20:05

Zatrudnię fizjoterapeutę

Dodano: 2026-06-10 09:57:32

Praca w sklepie spożywczym

Dodano: 2026-06-10 08:57:40

Sprzedam siewnik zbożowy