Sukces uczniów buskiego 'Informatyka' - II miejsce w wojewódzkim konkursie
Dodał: Marta Data: 2025-02-11 10:33:02 (czytane: 7043)
Konkurs odbył się w ramach 13. edycji Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu, którego organizatorami byli Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Akademia Nauk Stosowanych imienia profesora Edwarda Lipińskiego.
Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce, w poniedziałek, 10 lutego 2025 roku, w Akademii Nauk Stosowanych imienia profesora Edwarda Lipińskiego. Wydarzenie zgromadziło uczniów i nauczycieli z całego województwa, a także ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa, prawa autorskiego i nowych technologii.
Konkurs miał na celu promowanie świadomego, bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję. Organizatorzy zwracali szczególną uwagę na konieczność poszanowania praw autorskich, ochronę danych osobowych i przeciwdziałanie zagrożeniom w sieci. Ważnym aspektem było również rozwijanie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii oraz zachęcanie nauczycieli do wspierania zainteresowań informatycznych uczniów.
Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy na temat „Internet – szanse i zagrożenia dla młodego pokolenia”. W tegorocznej edycji konkursu nadesłano blisko 390 prac, co świadczy o dużym zainteresowaniu tematem i wysokim poziomie rywalizacji.
Praca Macieja Piwowarskiego i Szymona Rasińskiego z ZST-I w Busku-Zdroju została szczególnie doceniona przez Jury za jej wyjątkowy charakter, oryginalność oraz rzetelne podejście do tematu. Dzięki swojej kreatywności i merytorycznemu opracowaniu zagadnienia uczniowie zdobyli II miejsce. Uczniowie ZST-I otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.
Ponadto wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać wykładów, dotyczących m.in. cyberprzestępczości, podstaw cyberbezpieczeństwa oraz ochrony praw autorskich w dobie sztucznej inteligencji. W gronie prelegentów znaleźli się przedstawiciele służb mundurowych, specjaliści z zakresu prawa autorskiego oraz wykładowcy akademiccy.
Serdecznie gratulujemy Maciejowi i Szymonowi oraz ich opiekunce Pani Milenie Bilewskiej za znakomite przygotowanie i sukces! Życzymy kolejnych osiągnięć i dalszego rozwijania pasji!
Reklama
REKLAMA
Komentarze (2)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.9.168
do poprzedniego (2025-02-15 19:49:17)
akurat wiem jak działa buska nowoczesność, wszystko jest po znajomości, jest super jak uczeń jest finalistą olimpiady krajowej z przedmiotów ścisłych. Dostaje 200 punktów na maturze, a potem po skończeniu najtrudniejszych studiów ląduje przy betoniarce bo nie ma dla niego pracy w tym zadupiu. Uciekajcie z tego grajdoła o nazwie Busko Zdrój. Nie ma pracy w edukacji dla młodych nauczycieli bo w Busku belfrzy mają w sumie po dwa etaty + godziny w dwóch, trzech szkołach. Zamiast dopuścić młodych nauczycieli władze starosta i burmistrz zatrudniają albo emerytów albo belfrów którzy uczą na kilka etatów.