'Śpiewaj. Kochaj' - Wyjątkowy Koncert z Grażyną Brodzińską i Jakubem Milewskim

Dodał: Marta Data: 2023-11-07 08:59:46 (czytane: 2855)

Z dumą pragniemy zaprezentować Państwu nadchodzące wydarzenie muzyczne. Koncert 'Śpiewaj. Kochaj' w wykonaniu utalentowanych artystów Grażyny Brodzińskiej i Jakuba Milewskiego przy akompaniamencie Strauss Ensemble. Zapraszamy 7 listopada 2023 roku o godzinie 19:00 do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

To wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w magiczny świat operetek i musicali oraz delektować się przepięknymi ariami i duetami, które poruszą najgłębsze struny Waszych serc. Ten wieczór obfitować będzie w emocje, muzykę i miłość, które z pewnością zostaną w Państwa sercach na zawsze.

Aby zapewnić sobie miejsce na tym wyjątkowym koncercie, serdecznie zachęcamy do odbioru bezpłatnych biletów - wejściówek, które dostępne są w pokoju 104 (parter) w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Zobacz

STRAUSS ENSEMBLE – Zespół muzyki wiedeńskiej działający od 1999 roku, tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna (np. The Beatles), filmowa, taneczna i musicalowa. Zespół koncertuje na terenie całego kraju, jak i za granicą. Bierze udział w prestiżowych imprezach i okolicznościowych spotkaniach. Strauss Ensemble jest zapraszany do udziału w Międzynarodowym Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, Festiwalu Muzyka w Sandomierzu, Dniach Kielc, Śląskich Godach w Katowicach, Operalia w Ostrołęce. Zespół współpracuje z wybitnymi solistami-śpiewakami, by wymienić Grażynę Brodzińską, Małgorzatę Długosz, Magdalenę Idzik, Bożenę Zawiślak-Dolny, Bogusława Morkę, Adama Zdunikowskiego, Jacka Wójcickiego, Tomasza Kuka oraz Zbigniewa Maciasa. Strauss Ensemble koncertował także z wybitnymi instrumentalistami: Georgijem Agratiną – fletnia Pana, cymbały (Ukraina), Lindsayem Davidsonem – dudy szkockie (Szkocja). Zespół dokonał nagrań dla PR Kielce. Kierownikiem artystycznym Strauss Ensemble jest Artur Jaroń.

GRAŻYNA BRODZIŃSKA – Tancerka i aktorka. Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej. Swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę (opera, operetka), musical, jak i światowe przeboje z gatunku różnych nurtów muzycznych. Współpracuje z orkiestrami operowymi i filharmonicznymi w kraju i za granicą. Koncertowała m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Austrii, Anglii, Belgii, Izraelu, Australii, Holandii i Włoszech.

Dokonała licznych nagrań radiowych i telewizyjnych. Zagrała wiele pierwszoplanowych ról w operetkach, musicalach i komediach muzycznych, m.in.: Hannę Glawari w Wesołej wdówce F. Lehára, Sylwię Varescu w Księżniczce Czardasza E. Kálmána, Hrabinę Zedlau w Wiedeńskiej
krwi J. Straussa, Anninę w Nocy w Wenecji J. Straussa, Dolly Galagher Levi w musicalu Hello Dolly J. Hermana, Elizę Doolitle w musicalu My Fair Lady F. Loewe, Dorothy Brock w musicalu 42nd Street A.L. Webbera. W Kammeroper w Wiedniu zaśpiewała partię Eurydyki w operetce J. Offenbacha Orfeusz w piekle oraz partię Zerliny w operze W.A. Mozarta Don Giovanni. W Teatrze Wielkim w Warszawie śpiewała gościnnie partię Adeli w Zemście nietoperza J. Straussa i partię Kasi w operze Nędza uszczęśliwiona M. Kamieńskiego.

Grażyna Brodzińska króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście, prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej, Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Jak powiedział Bogusław Kaczyński: „Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych". „Grażyna Brodzińska to gwarant jakości. Jej perfekcja, jej mistrzostwo, jej sceniczna nieskazitelność eliminują ryzyko do zera" (Wacław Krupiński). „Piękna ciemnowłosa dziewczyna z iskrzącymi się oczami i perlistym głosem wygląda na kogoś, komu właśnie spełniają się marzenia. Na dodatek śpiewa po polsku, utwierdzając nas w nieśmiałym podejrzeniu, że w Polsce są jeszcze szczęśliwi ludzie" (Tomasz Raczek).

Odznaczenia i nagrody: Srebrny Krzyż Zasługi (1986), Statuetka Ariona, przyznawana przez
Sekcję Teatrów Muzycznych ZASP-u z okazji Dnia Artysty Śpiewaka (2000); Album Z dziejów Polek, część III Nasze współczesne (pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki, 2005); Statuetka Złota Myśl – nagroda dla zasłużonych w dziedzinie kultury i nauki (2006); Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2007); Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2015), Leksykon Polki mają głos (2018).

Poza sceną... Wielbicielka prawdziwej włoskiej kawy, wiedeńskiego strudla i nalewki z pigwy.
Kolekcjonerka przepisów kulinarnych, z których rzadko korzysta. Urokliwa, obowiązkowa, prawdziwa dusza towarzystwa. Nie straszne jest jej pływanie z rekinami, jeżeli jest to rejs transatlantykiem, za to panicznie boi się myszy! Rozważna? Niekoniecznie... Zawsze uśmiechnięta. Kocha ludzi, zwierzęta, dalekie podróże, romantyczne wschody i zachody słońca. Cieszy ją każda drobnostka i jak każda kobieta uwielbia otrzymywać kwiaty oraz chodzić na zakupy. U innych najbardziej ceni szczerość i prostolinijność.

JAKUB MILEWSKI - Z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent projektów muzycznych. Kieruje artystycznie Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie oraz pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Muzycznego Ostrołęckie Operalia.

Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Roberta Cieśli) na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Koncertował w wielu miastach Polski, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec i Norwegii, a także w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Jest autorem muzyki m.in. do koncertu Kantata Przemienienia, a także piosenki promującej film Zerwany kłos. W 2017 r., na zakopiańskich Krzeptówkach, odbyła się premiera dzieła z jego muzyką i librettem Jerzego Binkowskiego, Kantaty Totus Tuus-CałyM Twój... w 20.rocznicę wizyty Jana Pawła II na Podhalu. Koncert zarejestrowany został przez TVP we włocławskiej katedrze (przy współpracy z MKiDN i NCK) w 2020 r., z udziałem wybitnych polskich solistów, chóru i orkiestry symfonicznej pod dyrekcją kompozytora.

Ma na koncie kilka wydawnictw płytowych, w tym wspomnianą Kantatę Przemienienia (CD+DVD), nagraną pod jego dyrekcją, wydaną przez Edycję św. Pawła, a także m.in. Pieśni Powstania Warszawskiego, w nowych aranżacjach Włodzimierza Korcza (jako solista), wydaną przez warszawską Filharmonię im. R. Traugutta, czy Śpiewy historyczne, zarejestrowane w Studiu Koncertowym Polskiego Radia i wydane przez Fundację 1863.pl.

Pracował m.in. nad spektaklami operowymi: Sen nocy letniej B. Brittena i Straszny Dwór S. Moniuszki (Teatr Wielki Opera Narodowa) i Wesele Figara – rola tytułowa (Polska Opera Królewska). Był stypendystą w Conservatorio Statale di Musica G. Rossini w Pesaro (Włochy). W 2018 r. został odznaczony przez marszałka województwa mazowieckiego medalem pamiątkowym PRO MASOVIA, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i promowanie regionu w Polsce i za granicą, a w 2019 r. odebrał odznakę honorową „Za zasługi dla Miasta Ostrołęki".

Zapraszamy 7 listopada 2023 roku o godzinie 19:00 do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Wstęp wolny!

Źródło: BSCK

Reklama

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.145.153

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

Bristol Art & Medical SPA

Busko-Zdrój, 1 Maja 1

Restauracja - Kawiarnia CYNAMONOWA

Busko-Zdrój, al. Mickiewicza 22

Restauracja VICTORIA w Busku-Zdroju

Busko-Zdrój, Park Zdrojowy

Pensjonat SANATO SPA

Busko-Zdrój, 1-go Maja 29

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

KonkursyOferty sponsorowane

Ogłoszenia

Dodano: 2024-03-02 00:42:28

Sara - Szukam Odskoczni

Dodano: 2024-03-01 23:25:28

Sprzedam działkę

Dodano: 2024-03-01 20:18:05

Ziemniaki paszowe

Dodano: 2024-03-01 20:01:57

transport osobowy.

Dodano: 2024-03-01 18:54:25

Wynajmę budynek z parkingiem.

Dodano: 2024-03-01 18:02:09

Sprzedam kultywator

Dodano: 2024-03-01 17:41:46

Mieszkanie 27,8 m2 na parterze - Busko-Zdrój ul. ...

Dodano: 2024-03-01 16:43:02

ORZECHY Włoskie w skorupie

Dodano: 2024-03-01 13:29:28

Działka rolno- budowlana Mikułowice

Dodano: 2024-03-01 12:16:15

Pizzer / Pizzerman / Pizzaiolo

Dodano: 2024-03-01 11:02:38

Mieszkanie do wynajęcia

Dodano: 2024-03-01 10:44:41

Montaż anten satelitarnych i naziemnych

Dodano: 2024-03-01 10:44:16

Sprzedam meble

Dodano: 2024-03-01 10:44:03

Naprawa komputerów, laptopów

Dodano: 2024-03-01 09:38:04

sprzedam kosiarko-rozdrabniacz