Silny występ przed mistrzostwami świata. Sukcesy wędkarzy z Buska-Zdroju
Dodał: Marta Data: 2025-07-03 13:34:13 (czytane: 2207)
W gronie reprezentantów 9 okręgów PZW (Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Legnica, Lublin, Poznań, Toruń, Warszawa), w zawodach wystąpiło 7 zawodników z Koła PZW w Busku-Zdroju i Okręgu Kielce PZW (Renata Kuza i Natalia Kolarz w kat. kobiet, Jacek i Maciej Kuzowie w kat. mężczyzn oraz Filip Wilkus, Antoni Wilkus i Jakub Małek w kategorii juniorów).
Nasi zawodnicy wspierani trójką z koła w Brodach (Jan Kita, Nikola Serafin i Lena Dwojak) spisali się świetnie! Wygrali bowiem wszystkie trzy klasyfikacje drużynowe (t.j. męską, kobiecą i młodzieżową) oraz jedną indywidualną (Natalia Kolarz w kat. kobiet).
Drugie miejsca indywidualnie zajęli Maciej Kuza w mężczyznach, Antoni Wilkus w juniorach i Nikola Serafin w juniorkach. Na najniższych stopniach podium znaleźli się: Renata Kuza w kobietach, Jacek Kuza w mężczyznach, Filip Wilkus w juniorach i Lena Dwojak w juniorkach.
Najdłuższymi rzutami zawodów popisał się Jacek Kuza. Było to 109,82 m w odległości spinningowej oburęcznej ciężarkiem 18 gram oraz 71,62 m w odległości muchowej oburęcznej.
Udany start naszych młodych zawodników zaowocował nominacjami trójki z nich na mistrzostwa świata juniorów, juniorek i młodzieży do 23 lat, które już w dniach 9 – 13 lipca 2025 r. odbędą się w miejscowości Vicenza koło Werony we Włoszech.
W reprezentacji juniorów znaleźli się dwaj bracia Filip i Antoni Wilkusowie z Buska-Zdroju. W kat. juniorek wystartuje Nikola Serafin z Brodów. W podwójnej roli asystenta trenera i zawodniczki w kat. U-23 wystąpi Karolina Kolarz, również z Buska-Zdroju.
Wyjazd trójki naszych młodych zawodników i trenera na Puchar Polski w Śremie został dofinansowany ze środków Gminy Busko-Zdrój w ramach zadania publicznego pn. Popularyzacja sportu oraz szkolenie młodzieży uzdolnionej sportowo w dziedzinie wędkarstwa rzutowego.
Reklama
REKLAMA
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.9.172
Wojciech (2025-07-03 14:08:31)
GRATULACJE