Samoopalacz - sposób na zdrowsze opalanie
Dodał: Marta Data: 2024-05-15 09:38:30 (czytane: 2245)
Co to jest samoopalacz?
Samoopalacz to kosmetyk, którego zadaniem jest nadanie skórze ładnego, brązowego odcienia bez udziału słońca i produkcji melaniny. Dostępne na rynku produkty zawierają substancje aktywne, które powodują przyciemnianie skóry. Jest to m.in. dihydroksyaceton oraz erytruloza. Do zabarwienia skóry dochodzi na skutek reakcji chemicznych między DHA a aminokwasami z rogowej warstwy skory. Naturalny wygląd opalenizny pojawia się po kilku godzinach, a wraz ze ścieraniem się naskórka blednie i znika. Nowoczesny produkt barwi, ale także nawilża skórę.
Jakie są rodzaje samoopalaczy?
Oferta samoopalaczy jest bardzo szeroka, dlatego bez trudu można znaleźć środek, który spełni wszystkie oczekiwania w sklepie internetowym: https://www.empik.com/zdrowie-i-uroda/opalanie/samoopalacze-i-bronzery,38431004,s. Należy jednak pamiętać, aby samoopalacz dobrać do rodzaju i kolory skóry. Najlepiej przed pierwszym użyciem przetestować produkt na małym fragmencie ciała i sprawdzić, jaki efekt wywoła. Najczęściej wybierane są kosmetyki, które dają kilkudniowy efekt opalenizny. Inna kategoria to balsamy stopniowo brązujące, które są łagodne, należy ich używać regularnie, aż do uzyskiwania oczekiwanego efektu. Plusem tych produktów jest działanie pielęgnacyjne i nawilżające. W ofercie producentów są także całkowicie zmywalne balsamy brązujące. Samoopalacze różnią się nie tylko efektem, ale i konsystencją. Można wybrać kosmetyki samoopalające w sprayu, w kremie, piance lub mleczku, w trzech poziomach tzn. jasna opalenizna, średnia i mocna opalenizna.
Najlepszy samoopalacz – czy warto stosować?
Samoopalacze to zdrowsza alternatywa opalania. Dzięki nim można uzyskać ładny kolor skóry, bez wystawiania jej na promieniowanie słoneczne. Opalanie na słońcu lub w solarium zwiększa ryzyko uszkodzeń skóry i powstawania zmarszczek, może być również przyczyną rozwoju raka skóry. Produkty brązujące są bezpieczne, choć czasami mogą pojawić się reakcje alergiczne. U ok. 10% osób samoopalacze mogą nie zadziałać, ponieważ u części osób nie dochodzi do reakcji z białkami i aminokwasami. Wiele nowoczesnych preparatów ma składniki oraz substancje nawilżające np. kwas hialuronowy, które dbają o skórę, poprawiają jej kondycję. Bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków zgodnie z instrukcją podaną przez producenta, minimalizując ryzyko powstawania smug. Przed zastosowaniem samoopalacza należy zadbać o gładką skórę, wykonać peeling, usunąć martwy naskórek i zbędne owłosienie. Te czynności mają wpływ na jakość oraz trwałość opalenizny. Po aplikacji samoopalacza należy dokładnie umyć ręce, aby nie pojawiły się nieestetyczne plamy. Należy również poczekać, aż środek całkowicie się wchłonie, dopiero po tym czasie można założyć ubranie.
Samoopalacz to sposób na zdrowe opalanie, o każdej porze roku. Dzięki dostępnym na rynku kosmetykom nie trzeba narażać się na szkodliwe działanie promieni UV, które mogą wywołać groźne choroby. Warto sprawdzić ofertę, poczytać opinie i wybrać najlepszy samoopalacz, który pozwoli uzyskać złocistą opaleniznę.
/Artykuł sponsorowany/