Rusza rekrutacja do Niepublicznego Technikum Zawodowego w Busku-Zdroju na rok szkolny 2024/2025 (foto)

Dodał: Marta Data: 2024-06-17 08:30:52 (czytane: 2664)

Nie chcesz zniknąć w anonimowym tłumie młodzieży w wielkomiejskiej szkole? Przyjdź do Niepublicznego Technikum Zawodowego w Busku-Zdroju Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

Chcesz być zauważony, doceniony i pochwalony?

Przyjdź do Niepublicznego Technikum Zawodowego w Busku-Zdroju Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Tu jest bezpiecznie i kameralnie.

U nas możesz realizować swoje pasje i marzenia.

Przyjdź - gwarantujemy Ci, że u nas nie ma czasu na nudę.

Dlaczego My?

W naszej Szkole powstała właśnie jedna z najnowocześniejszych eko-pracowni w regionie. Dzięki wyposażeniu w najnowocześniejsze urządzenia z branży energetyki odnawialnej na rynku oraz prowadzeniu zajęć przez wysoce wyspecjalizowaną kadrę, pracownia będzie służyć jako centrum dydaktyczne dla nowopowstającego w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Busku-Zdroju kierunku kształcenia, który startuje już od 1 września 2024 tj. Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Uzyskany w naszej szkole tytuł Technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej jest skutecznym przygotowaniem do starania się o otrzymanie wysoce specjalistycznych uprawnień w zawodzie, a także mobilizuje do podjęcia dalszego kształcenia na uczelniach wyższych – technicznych. Zdobycie niniejszego wykształcenia daje absolwentom kierunku bardzo szeroki wachlarz specjalizacji zajmujący się m. in. projektowaniem i nadzorowaniem wykonania instalacji wyposażonych w urządzenia i systemy energetyki odnawialnej (kolektory słoneczne, pompy ciepła, kotły na biomasę, systemy fotowoltaiczne, płytkie systemy geotermalne).

Zobacz

Ponadto posiadamy w pełni wyposażoną pracownię gastronomiczną, na której niemal codziennie odbywają się zajęcia praktyczne, a zapachy potraw przygotowanych przez Naszych uczniów kuszą najbardziej wymagające podniebienia. Jesteśmy regularnie zapraszani przez zaprzyjaźnione buskie hotele oraz pensjonaty do zgłębiania wiedzy na temat funkcjonowania pracy takich obiektów, a absolwenci Naszej Szkoły to obecnie znamienici kucharze oraz hotelarze nie tylko buskiej bazy noclegowej oraz gastronomicznej.

Zobacz

Dbamy o dobre przygotowanie uczniów do matury i egzaminów zawodowych. W szkole regularnie odbywają się bezpłatne konsultacje dla maturzystów oraz zajęcia przygotowujące uczniów techników do egzaminów zawodowych. Posiadamy wysoce wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną oraz doskonały personel administracyjny. Uczniowie Naszej szkoły są stypendystami Prezesa Rady Ministrów oraz laureatami olimpiad.

Nasi uczniowie są widoczni również na arenie międzywojewódzkiej. Regularnie uczestniczą w  obozach dla uczniów klas mundurowych, bo co warte podkreślenia jesteśmy jedną szkołą w regionie posiadającą w swoich strukturach klasy o profilu mundurowym. Posiadamy w Naszej szkole dwa typy strzelnic – sportową oraz wirtualną, przyświeca Nam poczucie misji, która mówi, iż edukacja na rzecz bezpieczeństwa jest dla nas priorytetem. Wychowankowie wyjeżdżają na obozy wojskowe, survivalowe, sprawnościowe oraz biorą udział w cyklicznych zbiórkach-apelach prowadzonych przez wykwalifikowanych wojskowych.

Zobacz

Niemal corocznie grupa uczniów bierze udział w zagranicznych praktykach w ramach Programu Erasmus+. W tym roku także nie zabraknie takiego wyjazdu do słonecznej Hiszpanii.

W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, Uczniowie bardzo chętnie angażują się w dodatkowe zajęcia organizowane na rzecz młodszych podopiecznych ze szkół podstawowych, przedszkoli czy osób starszych. Wspólnie celebrujemy święta państwowe, okolicznościowe czy obchodzimy takie uroczystości jak Wigilia czy Mikołajki. Czynnie bierzemy udział w akcjach mających na celu pomoc osobom chorym oraz ubogim, takich jak Szlachetna Paczka, wsparcie dla Hospicjum i wiele innych. Niektóre z akcji przeprowadzanych przez uczniów Naszej szkoły są filmowane, fotografowane, a zdjęcia i filmy można zobaczyć na Naszej stronie Facebook’owej.

 Zobacz

Miłośnicy książek znajdą u nas dobrze wyposażoną bibliotekę. Są w niej nie tylko lektury, ale również powieści kryminalne, romantyczne, z gatunku fantasy, obyczajowe, biografie, liczne książki popularno-naukowe (pomagające poszerzyć swoją wiedzę lub też przygotować się do konkursów i olimpiad) oraz repetytoria dla maturzystów. W szkole są świetne warunki do uprawiania sportu, posiadamy świetnie wyposażoną siłownię oraz pracownie dydaktyczne.


Zapraszamy do podjęcia nauki w Niepublicznym Technikum Zawodowym w Busku-Zdroju Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Dla ułatwienia decyzji podajemy kilka przydatnych informacji o możliwościach nauki na poszczególnych kierunkach.

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej


Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej to nowoczesny i wymagający zawód przyszłości, stawiający ciągle nowe wyzwania i dający możliwości samorealizacji i dużej satysfakcji z wykonywanej pracy. W ostatnich latach obserwuje się dynamiczny rozwój branży odnawialnych źródeł energii (OZE). Polityka energetyczna Unii Europejskiej jednoznacznie wytycza kierunki i obszary zmian w przypadku naszego kraju zmiany te musza zostać w najbliższych latach zintensyfikowane. Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zajmuje się projektowaniem i nadzorowaniem wykonania instalacji sanitarnych i grzewczych wyposażonych w urządzenia i systemy energetyki odnawialnej (kolektory słoneczne, pompy ciepła, kotły na biomasę).

Typowymi miejscami pracy (działalności zarobkowej) dla technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mogą być:

  • firmy zajmujące się budową i utrzymywaniem sprawności sieci energii odnawialnej,
  • zakłady wytwarzające, przetwarzające i przesyłające energię elektryczną (elektrownie i zakłady energetyczne),
  • organizacje, przedsiębiorstwa i instytucje zajmujące się odnawialnymi źródłami energii,
  • własna działalność gospodarcza.

Absolwenci szkoły, którzy ukończyli kształcenie  w zawodzie Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mogą śmiało kontynuować naukę na wyższych uczelniach technicznych, rozwijając wiedzę zdobytą w Naszej szkole.

Technik żywienia i usług gastronomicznych


Technik żywienia i usług gastronomicznych kształtuje umiejętności związane z planowaniem i organizacją żywienia w zakładach żywienia zbiorowego i żywienia rodziny. Uczniowie uczą się urządzać zakłady gastronomiczne, umiejętnie sporządzać potrawy zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia i prawidłowej obsługi konsumenta.

Absolwent szkoły może znaleźć zatrudnienie we wszystkich typach zakładów gastronomicznych: restauracjach, barach, kawiarniach, stołówkach, domach opieki, itp. oraz prowadzić własną działalność gospodarczą.

Technik hotelarstwa

Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez Technika hotelarstwa należą wszystkie czynności związane z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego (recepcja, służba pięter, gastronomia), ponadto zbieranie i gromadzenie informacji, kreowanie rozwoju i planowanie różnego rodzaju usług hotelarskich.

Po ukończeniu technikum absolwenci śmiało mogą aplikować o pracę jako recepcjonista, kelner, barman, animator, steward, pokojowa w różnego typu obiektach bazy noclegowej, tj. hotelach, motelach, pensjonatach, centrach konferencyjnych, zajazdach, gościńcach, sanatoriach czy ośrodkach wczasowych w kraju lub za granicą; jak również we współczesnej bazie ruchomej np. promowej, kolejowej, lotniczej.

Mogą także podjąć pracę w biurach podróży, agencjach turystycznych, firmach cateringowych, w organach administracji samorządowej zajmujących się usługami hotelarskimi, a także w stowarzyszeniach i organizacjach  branżowych. Ponadto mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług noclegowych. Zdobyta wiedza ułatwi podjęcie studiów na kierunkach hotelarskich prowadzonych na wielu uczelniach wyższych.

Technik budownictwa

Technik budownictwa  zajmuje się prowadzeniem prac budowlanych, opracowywaniem dokumentacji budowlanej, sprawowaniem nadzoru budowlanego, sporządzaniem obmiarów i kosztorysów, wykonywaniem inwentaryzacji budowlanych, projektowaniem, wykonywaniem lub sprawowaniem nadzoru nad realizacją małych obiektów inżynierskich.

Technik budownictwa może być zatrudniony w firmach budowlanych budujących budynki oraz budowle inżynierskie, w biurach projektowych projektujących obiekty budowlane, w organach administracji państwowej i samorządowej, w wytwórniach i składach materiałów budowlanych, w laboratoriach badających jakość materiałów budowlanych, w wytwórniach prefabrykatów, w administracjach budynków, w firmach zarządzających nieruchomościami, prowadzenie własnej firmy. Kierunek otwiera także drogę do rozpoczęcia studiów wyższych technicznych.

 

Zobacz

Zobacz


Nie czekaj, zapisz się do Nas już dziś!!!

Niepubliczne Technikum Zawodowe w Busku-Zdroju Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Ul. Wojska Polskiego 31; 28-100 Busko-Zdrój

Tel. 41 378 43 39

/Artykuł sponsorowany/

Galeria

REKLAMA

Szkoła Języków Obcych Europa College

Busko-Zdrój, ul. Batorego 3

Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

Busko-Zdrój, ul. Bohaterów Warszawy 7Konkursybusko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2024-07-24 00:30:15

Namiętne Spotkania - Szukam Pana

Dodano: 2024-07-24 00:28:21

Przelotna Znajomość

Dodano: 2024-07-23 23:34:03

Szukam Seex Przyjaciela

Dodano: 2024-07-23 23:26:01

Pani Szuka Pana - Ogłoszenie Prywatne

Dodano: 2024-07-23 21:34:04

Poznam Dyskretnego Faceta

Dodano: 2024-07-23 21:33:09

Pani Szuka Pana - Ogłoszenie Prywatne

Dodano: 2024-07-23 20:58:29

Praca przy Ociepleniach

Dodano: 2024-07-23 19:03:24

Przygotowywanie śniadań ( pomoc kuchenna)

Dodano: 2024-07-23 18:42:14

Oferta pożyczki bez protokołu

Dodano: 2024-07-23 18:39:50

Oferta pożyczki bez protokołu

Dodano: 2024-07-23 18:02:39

Mieszkanie do wynajęcia

Dodano: 2024-07-23 17:28:59

Sara - Szukam Odskoczni

Dodano: 2024-07-23 16:54:25

Działka na sprzedaż

Dodano: 2024-07-23 16:50:04

hej

Dodano: 2024-07-23 16:11:24

Zatrudnię pomoc kuchenna