Rajd i koncert przy ognisku zespołu Inula rozpoczęły Festiwal im. Wojtka Belona (foto)
Dodał: Marta Data: 2026-05-23 09:47:38 (czytane: 1907)
Inaugurację festiwalu poprzedził spacer z przewodnikiem, który poprowadził uczestników spod Tężni w Busku-Zdroju do Radzanowa nad zalew.
Kulminacyjnym punktem pierwszego dnia był plenerowy koncert zespołu Inula. Przy blasku ogniska, w malowniczej scenerii i kameralnej atmosferze publiczność wysłuchała utworów utrzymanych w klimacie folku, poezji śpiewanej i piosenki turystycznej. Koncert idealnie wpisał się w charakter festiwalu i ideę wspólnego muzykowania pod gołym niebem.
Zespół Inula tworzy małżeństwo muzyków, którzy inspiracji poszukują w różnych gatunkach muzycznych. Ich twórczość określana jest jako autorska folk-poezja, choć można w niej odnaleźć także elementy muzyki świata, country, bluesa czy alternatywnego indie. Charakterystyczne dla duetu są akustyczne aranżacje oraz wykorzystanie mniej spotykanych instrumentów. Publiczność może kojarzyć muzyków również z występów ostrowieckiej grupy szantowej „Pod Wiatr”.
Festiwal im. Wojtka Belona tradycyjnie łączy muzykę, wspomnienia oraz spotkania ludzi ceniących klimat poezji śpiewanej.
Przypominamy, że przed uczestnikami jeszcze dwa dni wydarzeń w ramach 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona: https://busko.com.pl/18-ogolnopolski-festiwal-piosenki-im-wojtka-belona-video,0,1,14,14,3,42391,n.html
REKLAMA
Komentarze (7)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.14.85
Senior Młodszy (2026-05-25 12:52:04)
Busko i sąsiednie gminy mocno stawiają na kulturę. To dobrze, bo wśród młodzieży to istny ugór a u dorosłych nie lepiej. Bardzo potrzebne są takie chwile przyjemności. Wystawa o Marku Sikorze, spotkanie- piękna sprawa, oby więcej takich realizacji w kulturze! A z tym Markiem niesamowita sprawa, jak parafianin z Służowa stał się gwiazdą srebrnego ekranu! Niesamowite.
Szale stwo Majki Skowron to było dobre kino młodzieżowe, wejście w świat seriali milicyjnych, tylko miał jedna wadę, odcinki były za krótkie!
Nie fan (2026-05-24 12:47:16)
Ja znałam ,prawie rówieśnik.
Rodowity (2026-05-23 22:30:11)
Szału frekwencji ni ma.Ale jakbyście tak przy okazji oddali honorowo krew,byłoby z pożytkiem dla wszystkich.A parę tłuściochów widać.A tak na marginesie znaliście Wojtka?
j.w (2026-05-23 18:39:27)
badania na koszt podatnika
j.w (2026-05-23 18:38:23)
cała prawda, nawet badania markerów tylko dla vipów
Pipipi (2026-05-23 18:23:32)
O to to, wszystko dla vipow
Nie fan (2026-05-23 11:23:30)
Tłumów nie ściągnęło,taka muzyka nie dla młodych.A widać sama elita z wyższego szczebla,sami działacze.

























