Przedświąteczne spotkanie PSL w Busku-Zdroju. Rozmowy o inwestycjach i bezpieczeństwie (foto/video)
Dodał: Marta Data: 2026-03-20 16:46:25 (czytane: 4687)
Spotkanie, które odbyło się w piątek 20 marca 2026r. otworzył Andrzej Lasak, prezes PSL w powiecie buskim, który powitał zaproszonych gości oraz uczestników spotkania.
Wśród obecnych znaleźli się m.in. europoseł i wiceprezes PSL Adam Jarubas, poseł Czesław Siekierski, wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki, radny wojewódzki Krystian Jarubas, wicestarosta Stanisław Klimczak, burmistrz Buska-Zdroju Jerzy Szydłowski, wójt gminy Solec-Zdrój Piotr Kalita, burmistrz Nowego Korczyna Paweł Zagaja oraz przedstawiciele struktur powiatowych PSL, członek zarządu Powiatowego PSL Krzysztof Zych.
Adam Jarubas podkreślał rolę PSL jako ugrupowania silnie osadzonego w samorządach i aktywnego na wszystkich poziomach życia publicznego. - „PSL jest aktywne nie tylko w Parlamencie Europejskim, ale również w strukturach lokalnych, gdzie od lat jesteśmy obecni” - zaznaczył.
W swoim wystąpieniu odniósł się do kwestii bezpieczeństwa oraz finansowania inwestycji, wskazując na znaczenie dużych programów wsparcia dla gospodarki. Skrytykował przy tym decyzję prezydenta dotyczącą ustawy SAFE.
- „Jesteśmy bardzo krytycznie ustosunkowani do decyzji prezydenta, który nie podpisał ustawy SAFE. To bardzo zły krok, bo chodziło o możliwość skorzystania z ogromnych środków na bezpieczeństwo” - mówił, podkreślając znaczenie tych funduszy dla rozwoju kraju i regionów.
Europoseł odniósł się również do debaty wokół polityki energetycznej i pojawiających się propozycji zmian.
- „Mamy dziś festiwal różnych pomysłów, jak choćby zapowiedzi demontażu fotowoltaiki przez Przemysława Czarnka” - wskazując na potrzebę racjonalnych rozwiązań zamiast politycznych deklaracji.
W trakcie spotkania poruszono także kwestie związane z inwestycjami lokalnymi i wykorzystaniem środków krajowych oraz europejskich, które mają wspierać rozwój infrastruktury i gospodarki.
Wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki przedstawił konkretne działania podejmowane na rzecz rozwoju regionu, szczególnie w zakresie infrastruktury drogowej. - „Samorządowcy w województwie świętokrzyskim podpisali umowy na realizację zadań drogowych o wartości 149 milionów złotych” - poinformował.
Jak dodał, planowane są kolejne inwestycje. - „Ministerstwo Infrastruktury przeznaczyło 400 milionów złotych na remonty mostów i dróg. Samorządy mogą składać wnioski na te zadania do 10 kwietnia” - podkreślił.
Wicewojewoda zwrócił również uwagę na znaczenie współpracy między mieszkańcami a przedstawicielami władzy oraz rolę biur poselskich jako miejsca zgłaszania lokalnych problemów.
Spotkanie w Busku-Zdroju miało charakter zarówno roboczy, jak i integracyjny. Było okazją do wymiany doświadczeń, omówienia bieżących wyzwań oraz wyznaczenia kierunków dalszych działań na rzecz rozwoju powiatu buskiego i całego regionu.
Więcej informacji w naszym materiale video.
REKLAMA
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.9.170
Do golf (2026-03-21 17:12:21)
Masz rację, w najbliższych wyborach progu nie przekroczą te sprzedawczyki polskiego chłopa, polskiego rolnika i wsi. Sprzedały się jak *** za posady, kasę. Tam Witos się w grobie przewraca jak widzi co wyprawiają
???????????? (2026-03-21 13:20:42)
Jak to jest? Z tego co mi wiadomo, argumentem za likwidacją szkoły w Siesławicach było min. to, że będą oszczędności z tytułu nie utrzymywania tego budynku.
Radny Zwierz zapytał, co będzie z budynkiem tej szkoły?
youtube.com/live/og_MROwtofw?si=fSqZRexd4pguOvn1&t=7105
Burmistrz Szydłowski odpowiedział, że budynek będzie dalej ogrzewany i utrzymywany, gdyż będzie pełnił funkcję świetlicy wiejskiej.
youtube.com/live/og_MROwtofw?si=aFkgCnUVS0uXS5e2&t=7313
W takim razie po co było likwidować tą szkołę, skoro budynek i tak będzie utrzymywany, a nauczyciele też będą mieli pracę? Potrafi ktoś odpowiedzieć na to pytanie?
Stopnicki (2026-03-20 19:54:56)
Dejta spokój nawet wicherek z Konar się przyplątał. Uny myślo że jak konferencje zwołajo i przyjdo same swoje to im słupki skoczo. Chlopoki chlopoki nie skoczo wom Donaldinio wos dawno wchłonął. A burmistrz Buszczy tyż teroz jest arbuzem? Bo wcześni jemu bliży było do PiS. Jak szalony za Gosiewskim lotoł.
Prestidigitator (2026-03-20 19:36:44)
A tfu!









































