Przedstawiciele Powiatu Buskiego uczestniczyli w XXV Dożynkach Wojewódzkich
Dodał: Marta Data: 2025-09-09 10:46:12 (czytane: 5468)
W części obrzędowej na scenie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich zwyczajowo ośpiewały wieniec przygotowaną na tą uroczystość przyśpiewką. Skład delegacji powiatowej dopełnili: Stanisław Klimczak Wicestarosta Buski, Tomasz Mierzwa Członek Zarządu oraz Zbigniew Janik Wójt Gminy Gnojno i Radny Gminy Gnojno Andrzej Bartusiak.
Oprócz prezentacji wieńca, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Janowicach Poduszowskich przygotowały stoisko powiatowe z regionalnymi przysmakami. Nie zabrakło swojskich wypieków, potraw i kiszonek, co zachęcało odwiedzających do degustacji. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.
W konkursie wieńców dożynkowych delegacja wieńcowa z miejscowości Janowice Poduszowskie w Gminie Gnojno reprezentująca Powiat Buski otrzymała wyróżnienie. Dla członkiń KGW był to pierwszy udział w tak prestiżowej uroczystości na szczeblu wojewódzkim, co zapewne przyczyniło się do zdobycia nowych doświadczeń.
W imieniu Zarządu Powiatu w Busku-Zdroju, składamy serdeczne podziękowania całej delegacji wieńcowej
z miejscowości Janowice Poduszowskie w Gminie Gnojno za reprezentowanie Powiatu Buskiego podczas tegorocznych dożynek wojewódzkich.
Reklama
Reklama
REKLAMA
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.14.86






















