Prawie 1,5 kilograma narkotyków w aucie pod Buskiem. 24-latkowi grozi do 15 lat więzienia

Dodał: Marta Data: 2026-05-12 14:08:11 (czytane: 5675)

Blisko półtora kilograma substancji psychotropowej znaleźli buscy kryminalni podczas kontroli samochodu pod Buskiem-Zdrojem. Narkotyki ukryte były w plecaku znajdującym się w bagażniku auta. Do ich posiadania przyznał się 24-letni pasażer pojazdu. Mężczyzna, działający w warunkach recydywy, może spędzić w więzieniu nawet 15 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju od pewnego czasu posiadali informacje, że 24-letni mieszkaniec gminy Busko-Zdrój może być związany z narkotykowym procederem. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może przewozić niedozwolone substancje samochodem.

W poniedziałek kryminalni namierzyli wskazany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą siedziała 29-letnia kobieta, a wraz z nią podróżowali dwaj pasażerowie: 24-latek oraz 18-latek.

- W plecaku znajdującym się w bagażniku samochodu kryminalni znaleźli prawie 1,5 kilograma skrystalizowanej substancji zidentyfikowanej jako 3-CMC - poinformował aspirant sztabowy Tomasz Piwowarski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Zobacz

Zobacz

24-letni pasażer przyznał, że plecak wraz z zawartością należy do niego. Policjanci zabezpieczyli również blisko 3,5 tysiąca złotych w gotówce oraz dwa telefony komórkowe, które miał przy sobie.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli dodatkowo trzy gramy marihuany. 24-latek usłyszy zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Z uwagi na działanie w warunkach recydywy grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Przed sądem stanie również drugi z pasażerów. Przy 18-latku policjanci znaleźli trzy gramy substancji 3-CMC. Kobieta kierująca samochodem została przesłuchana w charakterze świadka, po czym zwolniono ją do domu.

Źródło: KPP w Busku-Zdroju 

REKLAMA

Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.14.81

Dobra robota! (2026-05-13 14:07:06)

Tylko czekać, kiedy zaczną się strzelać, kopyto już jest jak widać.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...



Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro



Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

Busko-Zdrój, ul. Słoneczna 18

Pensjonat SANATO SPA

Busko-Zdrój, 1-go Maja 29

Konkursy



busko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2026-06-13 16:15:55

Szukam

Dodano: 2026-06-13 15:00:29

Rower

Dodano: 2026-06-13 14:43:53

Kupię zwierzęta do dalszego howu w gospodarstwie

Dodano: 2026-06-13 13:45:46

Działka budowlana z warunkami zabudowy

Dodano: 2026-06-13 10:41:57

Szukam pracy

Dodano: 2026-06-13 10:01:39

KIEROWCA KATEGORIA C+E

Dodano: 2026-06-13 09:03:42

Sprzedam Toyota Avensis t25 kombi

Dodano: 2026-06-13 07:03:17

Rwanie czereśni

Dodano: 2026-06-12 22:59:14

Szukam pracy sezonowej

Dodano: 2026-06-12 20:50:59

usługi remontowe

Dodano: 2026-06-12 18:35:20

Kelner/kelnerka

Dodano: 2026-06-12 17:03:01

Wynajmę

Dodano: 2026-06-12 16:49:56

Przyczepa rolnicza D732

Dodano: 2026-06-12 13:08:48

zatrudnimy pracownika produkcji - praca sezonowa

Dodano: 2026-06-12 12:51:53

Dodatkowa osoba