Pokolenia połączyła ekologia. Uczniowie i seniorzy wspólnie w 'Lekcji Nieśmiecenia' (foto)

Dodał: Marta Data: 2026-06-02 12:11:01 (czytane: 1046)

Uczniowie klasy 2c ze Szkoły Podstawowej w Stopnicy odwiedzili 27 maja 2026 roku Klub Seniora w Stopnicy, gdzie wspólnie z jego członkami uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji 'Lekcja Nieśmiecenia'.

Zobacz  

Podczas spotkania dzieci i seniorzy pokazali, że przedmioty uznawane za odpady mogą otrzymać drugie życie. W ramach zajęć uczestnicy wykonali ekologiczne doniczki z pięciolitrowych plastikowych butelek, a następnie zasiali w nich rośliny. Warsztaty stały się także okazją do rozmów na temat segregacji odpadów, recyklingu oraz odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych.

Część działań skierowano również do mieszkańców Stopnicy. Uczniowie rozdawali torby wielokrotnego użytku oraz materiały informacyjne promujące postawy proekologiczne i zachęcające do codziennej troski o środowisko naturalne.

Zobacz  

Spotkanie miało nie tylko charakter edukacyjny, ale także integracyjny. Wspólna praca dzieci i seniorów pokazała, że działania na rzecz ochrony przyrody mogą skutecznie łączyć pokolenia. Uczestnicy przekonali się, że nawet niewielkie inicjatywy mogą przyczyniać się do budowania świadomości ekologicznej i odpowiedzialnych postaw w lokalnej społeczności.

Organizatorzy podkreślają, że duże znaczenie dla powodzenia przedsięwzięcia miało zaangażowanie członków Klubu Seniora w Stopnicy, którzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach i stworzyli atmosferę sprzyjającą wymianie doświadczeń między najmłodszymi i najstarszymi mieszkańcami gminy.

/SP w Stopnicy/ 

Galeria

REKLAMA

Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.9.169

??? (2026-06-03 08:23:12)

Jak już zaczynamy taką zabawę w segregacje , to w szkoły należało by chyba wyposażyć w dedykowane do segregacji kosze na śmieci i kontenery???

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro



Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

Busko-Zdrój, ul. Słoneczna 18

Pensjonat SANATO SPA

Busko-Zdrój, 1-go Maja 29

Konkursy



busko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2026-06-08 21:44:51

Lokal do wynajęcia

Dodano: 2026-06-08 20:55:32

Sprzedam zboże

Dodano: 2026-06-08 20:29:31

mieszkanie sprzedam

Dodano: 2026-06-08 18:51:29

Usługi ogrodnicze i porządkowe koszenie

Dodano: 2026-06-08 18:48:40

Usługi ogrodnicze i porządkowe koszenie malowani...

Dodano: 2026-06-08 18:04:01

Sprzedam

Dodano: 2026-06-08 17:47:17

siewnik konny przerobiony do ciągnika

Dodano: 2026-06-08 15:33:18

Pranie

Dodano: 2026-06-08 14:41:31

Lokal do wynajęcia

Dodano: 2026-06-08 14:37:04

Sprzedam Toyotę

Dodano: 2026-06-08 14:24:28

Sprzedam Toyota Avensis t25 kombi

Dodano: 2026-06-08 14:00:46

Praca na kuchni w restauracji

Dodano: 2026-06-08 13:10:19

Praca

Dodano: 2026-06-08 12:44:03

Szukam pracy !

Dodano: 2026-06-08 11:23:02

DO WYNAJĘCIA: 2-pokojowe mieszkanie w Busku-Zdroj...