Pokolenia połączyła ekologia. Uczniowie i seniorzy wspólnie w 'Lekcji Nieśmiecenia' (foto)

Dodał: Marta Data: 2026-06-02 12:11:01 (czytane: 1845)

Uczniowie klasy 2c ze Szkoły Podstawowej w Stopnicy odwiedzili 27 maja 2026 roku Klub Seniora w Stopnicy, gdzie wspólnie z jego członkami uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji 'Lekcja Nieśmiecenia'.

Zobacz  

Podczas spotkania dzieci i seniorzy pokazali, że przedmioty uznawane za odpady mogą otrzymać drugie życie. W ramach zajęć uczestnicy wykonali ekologiczne doniczki z pięciolitrowych plastikowych butelek, a następnie zasiali w nich rośliny. Warsztaty stały się także okazją do rozmów na temat segregacji odpadów, recyklingu oraz odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych.

Część działań skierowano również do mieszkańców Stopnicy. Uczniowie rozdawali torby wielokrotnego użytku oraz materiały informacyjne promujące postawy proekologiczne i zachęcające do codziennej troski o środowisko naturalne.

Zobacz  

Spotkanie miało nie tylko charakter edukacyjny, ale także integracyjny. Wspólna praca dzieci i seniorów pokazała, że działania na rzecz ochrony przyrody mogą skutecznie łączyć pokolenia. Uczestnicy przekonali się, że nawet niewielkie inicjatywy mogą przyczyniać się do budowania świadomości ekologicznej i odpowiedzialnych postaw w lokalnej społeczności.

Organizatorzy podkreślają, że duże znaczenie dla powodzenia przedsięwzięcia miało zaangażowanie członków Klubu Seniora w Stopnicy, którzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach i stworzyli atmosferę sprzyjającą wymianie doświadczeń między najmłodszymi i najstarszymi mieszkańcami gminy.

/SP w Stopnicy/ 

REKLAMA

Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.14.81

??? (2026-06-03 08:23:12)

Jak już zaczynamy taką zabawę w segregacje , to w szkoły należało by chyba wyposażyć w dedykowane do segregacji kosze na śmieci i kontenery???

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


BODYMANIAK Klub sportowy - siłownia

Busko-Zdrój, Wojska Polskiego 2A





BODYMANIAK Klub sportowy - siłownia

Busko-Zdrój, Wojska Polskiego 2A

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

Pińczów, ul. Legionistów 26 A





Ogłoszenia

Dodano: 2026-06-13 16:15:55

Szukam

Dodano: 2026-06-13 15:00:29

Rower

Dodano: 2026-06-13 14:43:53

Kupię zwierzęta do dalszego howu w gospodarstwie

Dodano: 2026-06-13 13:45:46

Działka budowlana z warunkami zabudowy

Dodano: 2026-06-13 10:41:57

Szukam pracy

Dodano: 2026-06-13 10:01:39

KIEROWCA KATEGORIA C+E

Dodano: 2026-06-13 09:03:42

Sprzedam Toyota Avensis t25 kombi

Dodano: 2026-06-13 07:03:17

Rwanie czereśni

Dodano: 2026-06-12 22:59:14

Szukam pracy sezonowej

Dodano: 2026-06-12 20:50:59

usługi remontowe

Dodano: 2026-06-12 18:35:20

Kelner/kelnerka

Dodano: 2026-06-12 17:03:01

Wynajmę

Dodano: 2026-06-12 16:49:56

Przyczepa rolnicza D732

Dodano: 2026-06-12 13:08:48

zatrudnimy pracownika produkcji - praca sezonowa

Dodano: 2026-06-12 12:51:53

Dodatkowa osoba