Podpisano umowę na budowę magazynu Obrony Cywilnej w Busku-Zdroju

Dodał: Marta Data: 2025-10-15 09:10:37 (czytane: 6819)

9 października 2025 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju podpisano umowę dotyczącą realizacji inwestycji polegającej na budowie magazynu Obrony Cywilnej w Busku-Zdroju.
Podczas podpisania obecni byli przedstawiciele Zarządu Powiatu w Busku-Zdroju w osobach: Jerzy Kolarz Starosta Buski, Stanisław Klimczak Wicestarosta Buski oraz Wiesław Marzec Członek Zarządu.

Zobacz

Zobacz

Stronami umowy byli Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju mł. bryg. mgr inż. Piotr Dziedzic oraz przedstawiciele generalnego Wykonawcy firmy TOPIMA Sp. z o.o.

Środki finansowe na realizację przedsięwzięcia pochodzą z dotacji celowej przyznanej Powiatowi Buskiemu przez Wojewodę Świętokrzyskiego w ramach realizacji w 2025 roku zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej.

Realizacja inwestycji stanowi kolejny krok w kierunku podnoszenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu buskiego oraz usprawnienia systemu reagowania na zagrożenia.

 starostwo_logo_podpis.jpg

Reklama

Reklama

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.14.84

(2025-10-18 19:27:29)

naszemu rządowi najlepiej wychodzi szczucie i wprowadzanie atmosfery strachu, dotyczy to zarówno poprzedniego jak i obecnego rządu. Jak patrzę na te gęby czołowych polityków podnoszących głos i wydymających dolną wargę to chce mi się rzygać. I Polacy bądźcie pewni, że w razie wojny rządzący tym katolibanem spieprzą samolotami z kraju za Atlantyk i będą żyć na najwyższym poziomie korzystając z 400 ton złota kupionego za ciężką pracę Polaków i zdeponowanego w Nowym Jorku i Londynie. Zapomniałem dodać: przed ucieczką podpiszą dekrety nakazujące walkę z wrogiem, jak w 1939 roku.

Janek (2025-10-18 16:51:22)

Jeżeli dobrze pamiętam, to taki magazyn był na dworcu kolejowym towarowym. Jako kierowca PKS dobrze to pamiętam. Mieścił się taki magazyn w tych niskich budyneczkach, dlaczego zostało to zlikwidowane, nie wiem. Jest takie stare przysłowie "Jak trwoga, to do Boga". Po co wydawać nową kasę z buskich zasobów, skoro można przywrócić stary magazyn do życia. Czyżby wykonawca nowego magazynu ma już przetarg wygrany? Czy wiadomo z kim się "zarobioną" (ewentualnie)kasą podzieli? Podejrzewam że ta inwestycja " nowego magazunu" będzie spartaczona jak al. Mickiewicza, rynek, złomowe przejście na Górkę, oraz dawniej przepiękny Park Zdrojowy, dziś patelnia, zakała buskiego zdroju spartolona w stu procentach. Mam nadzieję, że ci, co wcześniejsze decyzje podejmowali w partoleniu w/w obiektów nie mają spokojnych snów, czego im serdecznie i szczerze życzę.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro



Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

Busko-Zdrój, ul. Słoneczna 18

Pensjonat SANATO SPA

Busko-Zdrój, 1-go Maja 29

Konkursy



busko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2026-06-10 15:48:20

Zrywanie czereśni

Dodano: 2026-06-10 15:08:02

Działka gmina busko

Dodano: 2026-06-10 12:25:41

Zatrudnię

Dodano: 2026-06-10 12:21:45

Stół wiejski

Dodano: 2026-06-10 11:59:47

Wynajem działki na imprezę - Szaniec

Dodano: 2026-06-10 11:16:44

Wynajmę dwupoziomowe studio przy ul. Piłsudskieg...

Dodano: 2026-06-10 11:15:29

wynajmę mieszkanie przy ul. Piłsudskiego 20

Dodano: 2026-06-10 10:20:05

Zatrudnię fizjoterapeutę

Dodano: 2026-06-10 09:57:32

Praca w sklepie spożywczym

Dodano: 2026-06-10 08:57:40

Sprzedam siewnik zbożowy

Dodano: 2026-06-10 07:54:25

Zatrudnie kierowce Kat. B

Dodano: 2026-06-10 07:49:19

Zatrudnię kierowcę Kat. B

Dodano: 2026-06-10 07:38:27

Montaż anten naprawa komputerów laptopów przegr...

Dodano: 2026-06-10 06:13:36

Sprzedam działkę w Owczarach

Dodano: 2026-06-10 05:44:42

Pellet Olczyk Ekogroszek Królewski