Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Rummikub w Busku-Zdroju za nami

Dodał: Marta Data: 2026-05-11 13:54:04 (czytane: 3713)

W Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju odbył się Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Rummikub o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół podstawowych i spotkało się z dużym zainteresowaniem młodzieży.

W konkursie udział wzięło 29 uczniów reprezentujących szkoły z terenu gminy. Zawodnicy przez kilka godzin rywalizowali przy planszach, wykazując się nie tylko znajomością zasad gry, ale także sprytem, koncentracją i umiejętnością logicznego myślenia.

Zobacz

Celem konkursu była przede wszystkim integracja uczniów, promowanie właściwej formy spędzania wolnego czasu oraz rozwijanie kompetencji matematycznych i społecznych. Rummikub od lat cieszy się popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Gra uczy strategicznego myślenia, planowania kolejnych ruchów, cierpliwości oraz zdrowej rywalizacji. Gracze musieli wykazać się refleksem, spostrzegawczością i umiejętnością przewidywania działań przeciwnika, dlatego rozgrywki dostarczyły wielu emocji.

Konkurs przebiegał w serdecznej i sportowej atmosferze. Uczniowie mieli okazję nie tylko walczyć o wysokie miejsca, ale również poznawać rówieśników z innych szkół i wymieniać się doświadczeniami. Organizatorzy zadbali o sprawny przebieg zawodów oraz przyjazną atmosferę, dzięki czemu wydarzenie stało się prawdziwym świętem miłośników gry Rummikub.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe koszulki z logo miasta. Były one miłym upominkiem i jednocześnie podkreślały rangę wydarzenia. Na najlepszych zawodników czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe, a zwycięzca otrzymał okazały puchar z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - Jacka Wacha. Emocje sięgały zenitu, a o końcowym sukcesie często decydowały pojedyncze punkty i odrobina szczęścia.

Zobacz

Zwyciężczynią konkursu została Zofia Zabielska - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Busku-Zdroju, której serdecznie gratulujemy.

Słowa uznania należą się jednak wszystkim uczestnikom konkursu - za cierpliwość, umiejętność logicznego myślenia oraz grę w duchu fair play. Każdy z graczy wykazał się skupieniem i zaangażowaniem, dzięki czemu turniej był nie tylko rywalizacją, ale również okazją do dobrej zabawy i integracji.

Organizatorzy podkreślają, że pierwsza edycja konkursu okazała się dużym sukcesem i już dziś pojawiają się plany organizacji kolejnych turniejów. Takie inicjatywy dowodzą, że gry planszowe mogą być nie tylko ciekawą formą rozrywki, ale także doskonałym sposobem rozwijania umiejętności intelektualnych i budowania relacji między młodymi ludźmi.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się stworzyć wyjątkowe spotkanie pełne pozytywnych emocji, dobrej zabawy i sportowej rywalizacji.

/PSP Nr 2 w Busku-Zdroju/ 

REKLAMA

Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro



Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

Busko-Zdrój, ul. Słoneczna 18

Pensjonat SANATO SPA

Busko-Zdrój, 1-go Maja 29

Konkursy



busko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2026-06-11 19:49:53

Zatrudnię osobę do prac drogowych.

Dodano: 2026-06-11 18:37:00

Praca Czosnek

Dodano: 2026-06-11 17:34:52

Wynajmę ładne, 3 - pokojowe mieszkanie w Busku -...

Dodano: 2026-06-11 14:50:37

Naprawa przedsionki camping szycie parasole altany...

Dodano: 2026-06-11 12:01:56

Rower Dziecięcy BTWIN

Dodano: 2026-06-11 11:57:54

Szukam garażu do wynajęcia

Dodano: 2026-06-11 11:49:52

Opiekun Handlowy

Dodano: 2026-06-11 09:54:31

stanowisko Masażysta/ka

Dodano: 2026-06-11 09:50:10

stanowisko Fizjoterapeuta

Dodano: 2026-06-11 09:30:17

WRÓŻKA.....

Dodano: 2026-06-11 09:10:34

Rower Dziecięcy BTWIN

Dodano: 2026-06-11 08:19:44

Praca

Dodano: 2026-06-11 08:17:37

Działka budowlana

Dodano: 2026-06-11 07:48:24

Mieszkanie 50 m?, 3 pokoje, I piętro ? Al. Mickie...

Dodano: 2026-06-11 06:38:50

Pranie dywanów oraz tapicerki meblowej (kanapy, n...