Oszukana dwa razy. Seniorka z powiatu buskiego straciła ponad 130 tysięcy złotych
Dodał: Marta Data: 2026-03-16 10:55:59 (czytane: 14081)
Kobieta skontaktowała się z osobami podającymi się za pracowników kancelarii i poprosiła o pomoc. W trakcie rozmów została przekonana, że istnieje realna szansa na odzyskanie utraconych pieniędzy. Pod wpływem manipulacji oraz obietnic szybkiego działania przekazała rzekomym prawnikom kolejne środki - w sumie blisko 92 tysiące złotych.
Dopiero w ubiegłym tygodniu seniorka zaczęła podejrzewać, że mogła ponownie paść ofiarą przestępstwa. Postanowiła skonsultować się z prawnikiem, tym razem osobiście. Wówczas usłyszała, że sytuacja może wskazywać na kolejne oszustwo. Wczoraj zgłosiła sprawę funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.
Policja przypomina, że oszuści często wykorzystują emocje i presję czasu, aby skłonić swoje ofiary do szybkiego przekazywania pieniędzy. Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami, których nie znamy.
Pamiętaj o kilku podstawowych zasadach, by uniknąć kłopotów i utraty oszczędności naszego życia:
- Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych, policjantów, prokuratorów, prawników itp.
- Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
- Nigdy nie ulegaj presji czasu, którą wywierają oszuści.
- W sytuacjach wzbudzających podejrzenia, że ktoś chce nas oszukać należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 112 przekazując jak najwięcej zapamiętanych szczegółów.
Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat.
Źródło: KPP w Busku-Zdroju
REKLAMA
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.14.81





















