Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicami Solca-Zdroju
Dodał: Marta Data: 2025-12-29 12:25:22 (czytane: 4699)
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:30 zbiórką uczestników przed Urzędem Gminy w Solcu-Zdroju. Stamtąd Orszak Trzech Króli wyruszy w przemarsz do kościoła. Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie uroczysta Msza Święta, która rozpocznie się o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Mikołaja.
Orszak Trzech Króli to nie tylko przemarsz i modlitwa, ale również żywa tradycja, w której szczególne miejsce zajmują kolędy, symboliczne korony oraz barwne stroje. Organizatorzy zachęcają do aktywnego udziału całe rodziny - dzieci, młodzież i dorosłych - podkreślając, że wspólne śpiewanie i obecność najmłodszych nadają temu wydarzeniu wyjątkowy, świąteczny charakter.
Coroczny orszak w Solec-Zdrój jest okazją do integracji lokalnej społeczności oraz pielęgnowania tradycji, która z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Organizatorzy liczą, że także tym razem wspólne kolędowanie i przemarsz ulicami miasta staną się pięknym świadectwem wiary i jedności mieszkańców.
Reklama
REKLAMA
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.9.169





















