Obchody Święta Niepodległości w Busku-Zdroju (foto/video)

Dodał: Marta Data: 2025-11-12 18:00:06 (czytane: 16511)

We wtorek, 11 listopada 2025 roku, w Busku-Zdroju odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości, upamiętniające 107. Rocznicę Odzyskania przez Polskę wolności. W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe, służby mundurowe, harcerze, uczniowie oraz liczne delegacje instytucji i organizacji społecznych.

Zobacz  

Uroczystości rozpoczęły się w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie odprawiono Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Następnie uczestnicy wyruszyli w uroczystym przemarszu ulicami miasta,  w asyście pocztów sztandarowych, strażaków, harcerzy, młodzieży i delegacji.

Zobacz  

Na placu przy Buskiej Galerii Sztuki „Willa Polonia” złożono wiązanki kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego, pod pomnikiem Męczeństwa oraz pod pomnikiem Żołnierzy Batalionów Chłopskich, oddając hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność Polski.

Oficjalna część uroczystości odbyła się na placu przy pomniku Tadeusza Kościuszki, gdzie wartę honorową pełnili kosynierzy, legioniści i harcerze. Odegrano hymn państwowy, po którym odbyły się wystąpienia okolicznościowe. Głos zabrali posłowie związani z Buskiem-Zdrojem - Czesław Siekierski i Michał Cieślak, a także Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Jerzy Szydłowski, który podkreślił znaczenie pielęgnowania pamięci historycznej oraz wspólnego świętowania w duchu patriotyzmu i jedności.

Zobacz  

Podczas uroczystości odczytano listy skierowane do uczestników przez poseł Annę Krupkę, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, oraz wojewodę świętokrzyskiego Józefa Bryka. Następnie delegacje złożyły kwiaty, oddając hołd bohaterom walk o niepodległość.

W części artystycznej publiczność mogła podziwiać występ mażoretek oraz wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu orkiestry dętej

Zobacz  

Zapraszamy do naszej galerii pod artykułem na pierwszą część relacji. Inne zdjęcia zamieszczamy również na naszym Facebooku.

Reklama

Reklama

Galeria

Zdjęć w galerii: 174

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.14.86

Kowalscy (2025-11-13 09:16:03)

Piękna uroczystość, znakomita organizacja. Brawo!

(2025-11-12 18:59:54)

A nie miało być tańczone Poloneza znaczy?

Szwagier (2025-11-11 20:21:14)


Bardzo dużo mieszkańców! Super sprawa! Dziękuję Wam!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro



Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

Busko-Zdrój, ul. Słoneczna 18

Pensjonat SANATO SPA

Busko-Zdrój, 1-go Maja 29

Konkursy



busko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2026-06-13 07:03:17

Rwanie czereśni

Dodano: 2026-06-13 00:29:44

Kompleksowa Regeneracja Kosisk i Agregatów Tnący...

Dodano: 2026-06-12 22:59:14

Szukam pracy sezonowej

Dodano: 2026-06-12 20:50:59

usługi remontowe

Dodano: 2026-06-12 18:35:20

Kelner/kelnerka

Dodano: 2026-06-12 17:03:01

Wynajmę

Dodano: 2026-06-12 16:49:56

Przyczepa rolnicza D732

Dodano: 2026-06-12 13:08:48

zatrudnimy pracownika produkcji - praca sezonowa

Dodano: 2026-06-12 12:52:08

Mieszkanie do wynajęcia

Dodano: 2026-06-12 12:51:53

Dodatkowa osoba

Dodano: 2026-06-12 12:45:57

zatrudnimy elektryka/ automatyka

Dodano: 2026-06-12 12:40:09

zatrudnimy palacza kotłów

Dodano: 2026-06-12 09:53:29

Praca w gastronomii

Dodano: 2026-06-12 08:43:09

POSZUKUJĘ OSÓB DO RWANIA CZEREŚNI

Dodano: 2026-06-12 06:50:41

Montaż anten naprawa komputerów laptopów przegr...