Moravia wygrała mecz, ale to AKS 1947 Busko-Zdrój świętował awans (foto)
Dodał: Marta Data: 2026-05-25 14:17:22 (czytane: 1700)
Mimo porażki w niedzielnym spotkaniu, na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju panowała świąteczna atmosfera. AKS 1947 Busko-Zdrój uległ Moravii Morawica 2:4, jednak wypracowana wcześniej przewaga w tabeli zapewniła drużynie awans do Betclic 3. Ligi.
Mecz rozegrany w niedzielę, 24 maja, miał wyjątkowy charakter. Kibice zgromadzeni na stadionie świętowali historyczny sukces zespołu, który zapewnił sobie promocję do 3. ligi jeszcze przed zakończeniem rozgrywek RS Active 4 Ligi.
Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla gospodarzy. W 57. minucie prowadzenie AKS-owi dał Kacper Rogoziński. Goście szybko odpowiedzieli, a do wyrównania w 63. minucie doprowadził Jakub Rybus. Chwilę później ponownie prowadzenie miejscowym zapewnił Patryk Pikul, który wpisał się na listę strzelców w 64. minucie. Końcówka należała jednak do Moravii. Bramki Macieja Rożka, ponownie Jakuba Rybusa oraz Adama Zawieruchy sprawiły, że trzy punkty pojechały do Morawicy.
Mimo porażki buski zespół utrzymał pozycję lidera tabeli. Po 31 kolejkach AKS 1947 Busko-Zdrój ma na koncie 72 punkty i wyprzedza Moravię Morawica o 11 punktów. Przewaga wypracowana w trakcie sezonu gwarantuje drużynie awans do Betclic 3. Ligi.
Niedzielny mecz był więc przede wszystkim okazją do wspólnego świętowania sukcesu. Po końcowym gwizdku nie zabrakło gratulacji, podziękowań dla kibiców i radości z historycznej promocji.
31 maja, godz. 17:00 - Orlęta Kielce – AKS 1947 Busko-Zdrój 7 czerwca, godz. 17:00 - AKS 1947 Busko-Zdrój – GKS Nowiny 13 czerwca, godz. 17:00 - Spartakus Daleszyce – AKS 1947 Busko-Zdrój
Zdjęcia: Karol Kochańczyk Fotografia Sportowa
Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla gospodarzy. W 57. minucie prowadzenie AKS-owi dał Kacper Rogoziński. Goście szybko odpowiedzieli, a do wyrównania w 63. minucie doprowadził Jakub Rybus. Chwilę później ponownie prowadzenie miejscowym zapewnił Patryk Pikul, który wpisał się na listę strzelców w 64. minucie. Końcówka należała jednak do Moravii. Bramki Macieja Rożka, ponownie Jakuba Rybusa oraz Adama Zawieruchy sprawiły, że trzy punkty pojechały do Morawicy.
W barwach AKS 1947 Busko-Zdrój wystąpili: Bartosz Kundera, Olaf Grad, Kacper Rogoziński, Patryk Pikul, Filip Rogoziński, Maciej Pokora, Adam Szlązak, Kasper Czajkowski, Paweł Ślefarski, Arkadiusz Morąg oraz Marcel Łukawski. Z ławki rezerwowych pojawili się Igor Ból i Alan Mazur.
Mimo porażki buski zespół utrzymał pozycję lidera tabeli. Po 31 kolejkach AKS 1947 Busko-Zdrój ma na koncie 72 punkty i wyprzedza Moravię Morawica o 11 punktów. Przewaga wypracowana w trakcie sezonu gwarantuje drużynie awans do Betclic 3. Ligi.
Niedzielny mecz był więc przede wszystkim okazją do wspólnego świętowania sukcesu. Po końcowym gwizdku nie zabrakło gratulacji, podziękowań dla kibiców i radości z historycznej promocji.
Przed AKS-em pozostało jeszcze trzy spotkania:
Zdjęcia: Karol Kochańczyk Fotografia Sportowa
REKLAMA
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.9.171







































