Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Busko-Zdrój obradowała po raz trzeci
Dodał: Marta Data: 2025-05-21 14:41:19 (czytane: 3720)
Wśród zaproszonych gości obecni byli: Przewodnicząca Rady Miejskiej Justyna Nurek, Inspektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Spraw Uzdrowiskowych Katarzyna Kucharska-Pankiewicz, a także Przewodnicząca Stowarzyszenia „Razem Dzieciom” Bogusława Majcherczak. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele organizacji pozarządowych i osoby wspierające działalność Młodzieżowej Rady.
- w sprawie przyjęcia oficjalnego logotypu Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Busko-Zdrój,
- w sprawie nawiązania współpracy ze Stowarzyszeniem Halo Ponidzie,
- w sprawie nawiązania współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem Dzieciom”,
- w sprawie przystąpienia do realizacji projektu „Festiwal Latawców” w ramach programu „Aktywizacja młodzieży województwa świętokrzyskiego”, finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022–2033.
W części poświęconej sprawom różnym odbyła się konstruktywna dyskusja dotycząca form i zakresu dalszej współpracy z Radą Miejską oraz organizacjami wspierającymi aktywność młodzieży w regionie.
Sesja trwała ponad godzinę i była dowodem na to, że młodzież Buska-Zdroju chce aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i samorządowym gminy. Uchwały i protokoły z posiedzenia dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój.
Źródło: Fb Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Busko-Zdrój
Reklama
REKLAMA
Komentarze (4)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.9.172
Do Belfra (2025-05-25 10:32:08)
Coś mi się zdaje ,że dawno nie dostałeś linijką po łapach albo cyrklem szkolnym.
źródło - Google - AI (2025-05-23 19:58:06)
Pajdokracja to termin opisujący rządy, w których władzę sprawują osoby młode, niedojrzałe i niedoświadczone, często w odniesieniu do dzieci. Może również odnosić się do nadmiernego skupiania się na potrzebach dziecka i zmniejszenia stawianych mu wymagań.
Pochodzenie:
Pajdokracja pochodzi od greckich słów "pa?s" (dziecko) i "-kracja" (władza).
Polityczne znaczenie:
W polityce oznacza rządy młodych i niedojrzałych, co może być postrzegane jako brak rozsądku i doświadczenia w zarządzaniu.
Wychowawcze znaczenie:
W wychowaniu odnosi się do sytuacji, w której rodzice lub opiekunowie nadmiernie skupiają się na potrzebach dziecka i nie wymagają od niego odpowiedniej dojrzałości i odpowiedzialności.
Wikipedia (2025-05-22 22:52:07)
Pajdokracja, pedokracja, infantokracja - dosłownie: władza dzieci, z gr. país (dziecko) oraz kratós (siła, władza).
Powyższe terminy mają pozytywne i negatywne znaczenia.
W polityce: forma rządów, w której władzę sprawują osoby nieletnie, niedojrzałe, niedoświadczone, w oryginalnym znaczeniu - dzieci, szczególnie w myśli Janusza Korczaka czy metafizyce i zarządzaniu.
W mediach: nadmierne skupianie się na młodej kohorcie, co wpływa na infantylizację programów telewizyjnych i sztuk teatralnych.
W pedagogice: przecenianie potrzeb wychowanków, wynikające z dążenia do rozwoju ich indywidualności z uszczerbkiem dla wychowania społecznego, z jednoczesnym zmniejszeniem stawianych im wymagań.
belfer (2025-05-22 16:05:44)
Dzieci się bawią w politykę z której nic nie wynika, a ciekawe jak wyniki w szkole bo koniec roku szkolnego tuż tuż.