Młodzież z Buska-Zdroju z grantem na rozwój. Powstanie konferencja o nauce języków obcych
Dodał: Marta Data: 2026-05-13 13:01:46 (czytane: 1327)
Uroczysta Gala wręczenia umów grantowych odbyła się 8 maja 2026 roku w sali konferencyjnej „Okrąglak” Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Wydarzenie zorganizowano w związku z realizacją zadania publicznego „Aktywizacja młodzieży województwa świętokrzyskiego”.
W gali uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Jerzy Szydłowski oraz delegacja Młodzieżowej Rady Miasta Busko-Zdrój. Buska rada znalazła się w gronie laureatów programu obok czternastu innych rad młodzieżowych, trzydziestu trzech samorządów uczniowskich oraz czterech studenckich kół naukowych z województwa świętokrzyskiego.
Akty nominacyjne oraz umowy o dofinansowanie wręczyli Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Michał Braun oraz Prezes Zarządu Fundacji Centrum Europy Lokalnej Agnieszka Giemza. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk.
Pozyskane środki zostaną przeznaczone na realizację projektu „Język jako klucz do świata”. W ramach przedsięwzięcia w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się konferencja naukowa pod nazwą „Język jako klucz do świata - dlaczego warto uczyć się języków obcych”.
Projekt stanowi kontynuację aktywnej działalności buskiej młodzieży. W ubiegłym roku młodzi mieszkańcy z powodzeniem zorganizowali Festiwal Latawców.
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój
REKLAMA
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.14.85
























