Mecz AKS 1947 Busko-Zdrój vs Moravia Morawica
Dodał: Marta Data: 2026-05-22 09:07:36 (czytane: 2389)
Mecz będzie miał szczególny wymiar dla całego środowiska sportowego w Busku-Zdroju. Klub oficjalnie świętować będzie historyczny awans do Betclic 3. Ligi, na który kibice i działacze czekali od dwóch dekad. Dla AKS 1947 Busko-Zdrój to jeden z najważniejszych momentów w blisko 80-letniej historii klubu.
Niedzielne spotkanie zapowiada się jako prawdziwy hit sezonu. Naprzeciw siebie staną dwa najlepsze zespoły ligi, a Moravia Morawica nadal walczy o miejsce w barażach o awans do III ligi.
Organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje dla kibiców. W przerwie meczu odbędzie się losowanie nagród, a podczas całego wydarzenia dostępny będzie punkt gastronomiczny z grillem.
Klub zaprasza mieszkańców Buska-Zdroju, sympatyków piłki nożnej oraz wszystkich kibiców do wspólnego świętowania sukcesu drużyny.
Zespół z Buska-Zdroju przewodzi tabeli z dorobkiem 72 punktów i wyraźną przewagą nad rywalami. Moravia Morawica zajmuje drugie miejsce i traci do lidera 14 punktów, jednak bezpośrednie starcie dwóch najlepszych drużyn sezonu zawsze budzi dodatkowe emocje.
Bilans AKS-u robi wrażenie. Drużyna zdobyła już 81 bramek, tracąc zaledwie 35, co czyni ją najskuteczniejszym zespołem ligi.
Moravia również ma za sobą bardzo udany sezon i długo utrzymywała kontakt z liderem. Zespół z Morawicy należy do najgroźniejszych ekip ligi, dlatego niedzielne spotkanie może być wymagającym sprawdzianem dla gospodarzy.
Kibice mogą spodziewać się dużych emocji, wysokiego poziomu sportowego i atmosfery godnej meczu na szczycie IV ligi.
Przed AKS-em pozostało jeszcze trzy spotkania:
/red/
REKLAMA
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.9.171














