Klaudia Duda i Michał Jewiarz wystąpią z Buską Orkiestrą Zdrojową
Dodał: Marta Data: 2026-05-29 10:54:46 (czytane: 1819)
Na scenie wystąpią cenieni soliści - Klaudia Duda (sopran) oraz Michał Jewiarz (baryton), którym towarzyszyć będzie Buska Orkiestra Zdrojowa pod kierownictwem artystycznym Pawła Korepty.
W programie koncertu znajdą się arcydzieła muzyki klasycznej, operetkowej i musicalowej. Organizatorzy zapowiadają repertuar pełen znanych i lubianych utworów, które od lat cieszą się uznaniem publiczności.
Buska Orkiestra Zdrojowa od wielu lat stanowi ważny element życia kulturalnego uzdrowiska. Jej koncerty przyciągają zarówno mieszkańców, jak i kuracjuszy oraz gości odwiedzających Busko-Zdrój. Występy zespołu, realizowane na wysokim poziomie artystycznym, na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta.
Orkiestrę tworzą doświadczeni muzycy, a za jej kierownictwo artystyczne odpowiada Paweł Korepta. W skład orkiestry wchodzą m.in. Emilia Kopeć (skrzypce, koncertmistrz), Mariusz Połomka (skrzypce), Julia Anna Korepta (skrzypce), Anna Czarnoska (wiolonczela), Andrzej Nowak (kontrabas), Bogusław Kawula (flet), Marcin Trzebiński (klarnet) oraz Wojciech Wojciechowski (trąbka).
Koncert realizowany jest w ramach zadania publicznego dofinansowanego z budżetu Województwa Świętokrzyskiego pod nazwą „Zdrój Kultury z Buską Orkiestrą Zdrojową” i odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Renaty Janik.
Wstęp na wydarzenie jest wolny. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników muzyki do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia przy dźwiękach najpiękniejszych utworów klasycznych, operetkowych i musicalowych.
REKLAMA
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.14.85



















