Janusz Leon Wiśniewski w Bibliotece: Rozmowy o literaturze, życiu i inspiracjach
Dodał: Marta Data: 2024-03-12 09:15:51 (czytane: 2848)
Janusz Leon Wiśniewski, urodzony 18 sierpnia 1954 roku w Toruniu, nie tylko zdobył uznanie jako pisarz, ale także ma imponujące osiągnięcia naukowe. Posiada tytuł magistra fizyki i ekonomii uzyskane na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, a także stopnie doktora informatyki (Politechnika Warszawska) oraz doktora habilitowanego chemii (Politechnika Łódzka). Przez trzydzieści jeden lat pracował we Frankfurcie nad Menem w międzynarodowej firmie informatycznej, gdzie był projektantem i autorem pierwszego na świecie programu do automatycznej translacji struktur chemicznych na nomenklaturę chemiczną.
Jego debiutancka powieść "Samotność w Sieci", wydana w 2001 roku, zdobyła ogromną popularność, inspirując nawet film i serial telewizyjny produkowany przez TVP. Teatr „Baltijskij Dom” w St. Petersburgu z sukcesem zaadaptował ją na scenę. To jednak tylko jedno z wielu dzieł, wśród których znajdują się takie tytuły jak "Los powtórzony", "Bikini", "Grand", czy "Na Fejsie z moim synem". Autor nie ogranicza się tylko do powieści, tworząc również zbiory opowiadań, eseje oraz książki dla dzieci, takie jak "Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa".
Spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim w buskiej bibliotece było wyjątkowym wydarzeniem. Gdy autor wkroczył do sali, przywitały go gromkie brawa. W trakcie spotkania dzielił się nie tylko swoimi doświadczeniami jako pisarz, ale także inspiracjami do tworzenia. Był otwarty na pytania publiczności, odpowiadając z pasją i zaangażowaniem. Opowiadał o procesie pisania, ulubionych tematach i bohaterach, a także o wyzwaniach związanych z życiem pisarza.
Podczas dyskusji autor podzielił się anegdotami ze swojego życia i ciekawostkami związanymi z powstawaniem poszczególnych książek. Jego charyzma i inteligencja sprawiły, że spotkanie nie tylko było inspirujące, ale także bardzo zabawne i interesujące.
Po oficjalnej części spotkania Janusz Leon Wiśniewski poświęcił czas na podpisywanie książek i rozmowy z fanami, co dla wielu uczestników było niezapomnianym przeżyciem.
Spotkanie z tym wybitnym pisarzem nie tylko dostarczyło okazji do bliższego kontaktu z jego twórczością, ale także stało się miejscem wymiany pasji do literatury i poglądów na temat jego dzieł.
Źródło: MGBP w Busku-Zdroju
Reklama
REKLAMA
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.76.211