Dni Patrona Szkoły w PSP nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju
Dodał: Marta Data: 2024-07-04 10:16:48 (czytane: 9764)
Obchody Dni Patrona Szkoły są okazją do wspólnego celebrowania wartości i ideałów, jakie wyznawał Janusz Korczak. Z tej okazji organizowane są różnorodne wydarzenia, konkursy oraz prezentacje, które mają na celu przybliżenie uczniom postaci patrona oraz jego dziedzictwa.
Dwa lata temu z okazji Dni Patrona, korytarz szkoły został przyozdobiony tapetą z wizerunkiem patrona. W zeszłym roku udało się zbudować „Ławeczkę Korczakowską”, na której widnieją prawa dzieci wraz z ogrodem korczakowskim, pełnym różnorodnych roślin i kwiatów. Ten zielony zakątek stał się lubianym i uczęszczanym miejscem przez naszych uczniów i nauczycieli.
Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Patrona szkoły w tym roku, było umieszczenie na szczytowej ścianie napisu z nazwą szkoły - Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka. Przedsięwzięcie to mogło zostać zrealizowane dzięki materialnemu wsparciu lokalnych przedsiębiorców.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych sponsorów oraz firm, które udzieliły nam wsparcia przy realizacji tego pomysłu:
- Pan Leszek Irla – Kopalnia Gipsu Leszcze
- Pan Wojciech Radej - Nida Media S.A.
- Pan Mariusz Kozera – Hydrocomplex Busko-Zdrój
- Państwo Monika i Robert Krawczykowie – INTERCAR Busko-Zdrój
- Państwo Monika i Jarosław Kopałowie – ZWM Metal-Kop Młyny
- Dyrekcja Centrali Nasiennej w Kielcach o/ Busko-Zdrój
- Pan Dominik Kondek - MSTUDIO
- Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku-Zdroju
Dzięki Wam, nasza szkoła zyskała nowy element, który będzie witał uczniów i rodziców każdego dnia oraz przyczyni się do promowania szkoły w świadomości społeczności lokalnej. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazane wsparcie i życzymy wszystkiego najlepszego naszym sponsorom. Wasza pomoc nie tylko wzbogaciła naszą szkołę, ale także przyczyniła się do upiększania naszej małej ojczyzny. Dziękujemy!
Z poważaniem,
Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2
im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju
Reklama