Busko-Zdrój otrzymało duże dofinansowanie. Zmieni się pasaż uzdrowiskowy i Plac Zwycięstwa

Dodał: Marta Data: 2026-05-28 10:43:18 (czytane: 5711)

Busko-Zdrój otrzyma ponad 7,3 mln zł dofinansowania na realizację projektów rewitalizacyjnych. Środki pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 i mają zostać przeznaczone między innymi na przebudowę pasażu uzdrowiskowego oraz odnowienie zniszczonych nawierzchni w centrum miasta.

Informację o przyznanym wsparciu przekazał burmistrz Buska-Zdroju Jerzy Szydłowski.

Super. Mamy pieniążki na rewitalizację. Pasaż uzdrowiskowy zyska nowy kształt, a zniszczone i już niebezpieczne nawierzchnie m.in. na Placu Zwycięstwa będą odnowione - poinformował burmistrz.

Zobacz
/zdj. widok na Plac Zwycięstwa/

Decyzję o wyborze projektów do dofinansowania podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Gmina Busko-Zdrój otrzyma dokładnie 7 356 330,15 zł wsparcia, z czego 7 062 321,16 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 294 008,99 zł z budżetu państwa.

Planowane inwestycje mają poprawić estetykę oraz bezpieczeństwo przestrzeni publicznej w uzdrowiskowej części miasta. Szczególnie istotna ma być modernizacja nawierzchni na Placu Zwycięstwa, które - jak podkreślają samorządowcy - są obecnie w złym stanie technicznym i miejscami stwarzają zagrożenie dla mieszkańców oraz kuracjuszy.

Władze województwa podkreślają, że rewitalizacja miast powiatowych to nie tylko remonty ulic i budynków, ale również działania mające poprawić jakość życia mieszkańców oraz atrakcyjność regionu. 

Zobacz

- Wiele miast powiatowych wymaga dziś kompleksowych działań modernizacyjnych, zarówno w zakresie infrastruktury, przestrzeni publicznych, jak i poprawy dostępności usług społecznych, edukacyjnych czy transportowych - zaznaczyła marszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik.

Łącznie do dofinansowania wybrano cztery projekty rewitalizacyjne. Oprócz Buska-Zdroju wsparcie otrzymały także gminy Jędrzejów, Ostrowiec Świętokrzyski oraz Starachowice. Całkowita kwota przyznanego dofinansowania wyniosła ponad 41,9 mln zł.

Źródło: swietokrzyskie.pro 

REKLAMA

Komentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.14.85

Bęc v (2026-05-30 19:48:09)

Czytaj wincyj betonu, wincyj kostki brukowej.

Bob (2026-05-30 13:55:02)

do John wszystko się zgadza no może poza Radzanowem przecież tam co roku wymieniana jest słoma w parasolach za grube miliony Takimi sukcesami finansowymi niestety Andrzejówka nie może się pochwalić

John (2026-05-29 06:53:24)

A w Polsce dalej to samo zniszczyć miasto. Co roku jedno i to samo robią jak te miliony w te ławki które nie działają. Mając taki zbiornik jak Radzanów który mógł by pełnić rolę Tropikalnego punktu dla mieszkańców i kuracjuszy to jakieś niezdolności za miliony których nie widać , to nawet Andrzejówka to zrobiła z pomysłem , a tu co zrobią wytną drzewa w parku. Usuną trawę i wsadzą płytki chodnikowe i położą ławkę , okropieństwo za pieniądze Ludzi

Rex (2026-05-28 16:27:30)

Oczywiście głosowanie zrobić a może by tak parkingi do ścieżki rowerowej od szajievkiej i od langiewicza i hodniii tam porobić

Podatnik (2026-05-28 16:16:35)

Bo najlepiej wydaje się czyjeś pieniądze,zamiast zrobić oświetlenie gdzie nie ma ,kawałek drogi z chodnikiem żeby mieszkańcom żyło się bezpiecznie to co kilka lat poprawia się po poprzedniku.Raczej o tym co ma być robione w tym grajdole to mieszkańcy powinni decydować a nie bezradni.

Kazek (2026-05-28 14:28:59)

Standardowo co kilka lat te same inwestycje wymiana kostki w zdroju, dom zdrojowy, Radzanów, stary dworzec i teraz remont w żulu

Skeleton (2026-05-28 12:16:35)

ja nie rozumiem, park niedawno rewitalizowany, remontowany, i poprawki były robione, i teraz znowu trzeba poprawiać i poprawiać,

Tadeusz (2026-05-28 11:10:35)

Oby po zmianach dokonanych przez Buskich uczonych ,Plac Zwycięstwa nie zamieni się w betonoze tak jak Dworzec Autobusowy.
Powinno odbyć się głosowanie mieszkańców nad projektami.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro



Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

Busko-Zdrój, ul. Słoneczna 18

Pensjonat SANATO SPA

Busko-Zdrój, 1-go Maja 29

Konkursy



busko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2026-06-16 14:39:03

Zatrudnimy sprzedawcę

Dodano: 2026-06-16 14:17:26

Duży stół pokojowy

Dodano: 2026-06-16 14:17:13

Duży stół pokojowy

Dodano: 2026-06-16 13:41:19

Karta płatnicza

Dodano: 2026-06-16 13:38:25

Masaż przeciwbólowy

Dodano: 2026-06-16 13:00:18

Płyty ogrodzeniowe z demontażu 2.5m 25cm

Dodano: 2026-06-16 12:06:38

Świadczenie wspierające

Dodano: 2026-06-16 11:52:29

Toyota Avensis Verso

Dodano: 2026-06-16 09:20:03

PSZENŻYTO

Dodano: 2026-06-16 08:23:09

hydraulik

Dodano: 2026-06-16 08:04:48

Montaż anten naprawa komputerów laptopów przegr...

Dodano: 2026-06-15 22:30:47

Lokal do wynajęcia

Dodano: 2026-06-15 21:47:27

Szukam pracy

Dodano: 2026-06-15 21:47:19

Szukam pracy

Dodano: 2026-06-15 21:22:28

Lokal do wynajęcia