Boże Ciało 2026 w Busku-Zdroju. Trzy procesje spotkają się przy wspólnym ołtarzu
Dodał: Marta Data: 2026-06-03 15:37:05 (czytane: 6035)
Również z Sanktuarium św. Brata Alberta po Mszy Świętej o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Jej trasa będzie prowadzić przez kolejne ołtarze przygotowane m.in. przy ul. Waryńskiego oraz przy pomniku Leszka Czarnego na alei Mickiewicza. Ostatnim punktem będzie wspólny ołtarz przed Starostwem Powiatowym.
Trzecia procesja wyruszy z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny po Mszy Świętej odprawionej o godz. 9.30. Wierni przejdą ulicami Poprzeczną, Kilińskiego i Mickiewicza, zatrzymując się przy przygotowanych ołtarzach, by następnie dotrzeć na plac przed Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta i Gminy.
To właśnie tam około godziny 11.00 spotkają się uczestnicy wszystkich trzech procesji. Wspólnej modlitwie będzie przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta, który wygłosi homilię do zgromadzonych wiernych oraz udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
Powrót do wspólnego zakończenia procesji po rocznej przerwie ma podkreślić jedność wspólnot parafialnych oraz wspólne świadectwo wiary mieszkańców Buska-Zdroju. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich parafian, kuracjuszy i gości przebywających w mieście.
Zachęcamy również do przeczytania artykułu: Boże Ciało w tradycji
REKLAMA
Komentarze (1)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.14.85
Dejmien (2026-06-04 08:04:26)
Znowu zablokują miasto...





















