Rekordowa kwota zebrana w Busku-Zdroju! (Zdjęcia i zapis Transmisji LIVE)

Dodał: Marta Data: 2024-01-29 16:10:07 (czytane: 10527)

W ostatnią niedzielę stycznia, Busko-Zdrój stało się areną wielkiego święta solidarności i dobrego serca: 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki Waszemu wsparciu, udało się zebrać niesamowitą kwotę – pobiliśmy rekord! Kwota deklarowana to aż 212 000 zł.

Zobacz

32. Finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowany przez lokalny sztab numer 973, zgromadził 180 wolontariuszy, którzy przez cały dzień, wspólnie z mieszkańcami, angażowali się w pomoc potrzebującym.

W programie tegorocznego finału znalazło się wiele atrakcji dla uczestników. Prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży, licytacje, przejażdżki oraz grill z udziałem Head Hunters MC Poland, to tylko niektóre z wydarzeń, które przyciągnęły liczne tłumy. Harcerska Grupa Ratownicza zaserwowała pokaz udzielania pierwszej pomocy, a strażacy  przygotowali widowiskowy pokaz cięcia samochodu.

Zobacz

Nie zabrakło również inicjatyw związanych ze zdrowiem. Klub HDK „Straż życia” zorganizował stację krwiodawstwa, gdzie mieszkańcy mieli okazję oddać krew.

Podczas 32. Finału WOŚP, głównym celem było zebranie funduszy na sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc. Hasło tegorocznego finału brzmiało "Tu wszystko gra! OK!", co stanowiło manifest solidarności i gotowości do pomocy potrzebującym.

Podczas licytacji, której przewodniczył sztab numer 973 zlokalizowany w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, udało się zebrać imponującą sumę – ponad 26 tysięcy złotych. To wyjątkowy sukces, który świadczy o ogromnym zaangażowaniu społeczności oraz o hojności darczyńców.

Zobacz

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom, którzy oddali swój czas i energię na rzecz tego pięknego przedsięwzięcia. Ich zaangażowanie i poświęcenie sprawiły, że finał stał się niezapomnianym wydarzeniem dla całej społeczności. Serdeczne słowa wdzięczności kierowane są również do wszystkich darczyńców, którzy hojnie wsparli akcję.

Dzięki Waszemu wsparciu, udało się zebrać niesamowitą kwotę i pobić rekord! Kwota deklarowana to aż 212 000zł.

Razem gramy do końca świata i jeden dzień dłużej! Siema!

Zobacz

Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z wydarzenia oraz do obejrzenia zapisu transmisji live.

Zdjęcia: Krzysztof Kuza

Reklama

Galeria

Zdjęć w galerii: 73

REKLAMA

Komentarze (27)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.116.201

Sebastian (2024-02-02 10:37:17)

Czy to prawda co ludzie na mieście mówią,że obecną Panią Dyrektor w BSCK ,która bardzo dobrze wykonuje swoje zadania i pracuje zgodnie ze swoim zakresem czynności ma zastąpić jakaś dziewuszyna, która na razie jest w stanie błogosławionym z trzecim dzieciaczkiem? Czy to prawda,że wydano jej polecenie do kiedy musi wrócić po urodzeniu tego 3 dziecka bo musi objąć stanowisko Dyrektora w BSCK jeszcze przed wyborami do Gminy ? Czy to Busko to naprawdę jest chore? Ja się pytam co tu się dzieje?

do poprzednika (2024-01-31 06:52:24)

zanim napiszesz coś głupiego to idź do szpitala w Busku Zdroju i zobacz ile sprzętu zakupiła Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A o kupnie helikoptera przez Owsiaka słyszałem; po zakupie Owsiak ma przywieźć tym helikopterem respiratory, za które PiS zapłacił handlarzowi bronią i których nikt nie oglądał, podobnie zresztą jak pieniędzy. Natomiast handlarz miał zejść z tego świata w Albanii i tam ponoć został skremowany, a znając życie pewnie spędza czas na Melediwach albo na Kiribati z jakąś młodą dupencją. Ot, takie PiS-owskie standardy i sposób na dostatnie życie.

(2024-01-30 19:21:26)

No organizatorzy popisaliście się,pewnie będą za to awansiki,a czy to prawda że Pan Owsiak teraz planuje kupić sobie prywatnie do swojej dyspozycji helikopter?A nie lepiej żeby te wyżebrane pieniądze oddać na szpital w Busku-Zdroju niech lokalnie u nas coś dobrego za nie będzie zrobione ? Czy nasz szpital jest już tak luksusowy i tu na miejscu w naszym szpitalu nic nie brakuje? sprzętów,urządzeń itp?

(2024-01-30 19:12:58)

A ja z innej beczki? Dzieci nauczyciele i rodzice ze szkoły podstawowej w Siesławicach dużo czasu poświęcili na przygotowanie dzieci do występu w BSCK.Co zrobili organizatorzy? Ograniczyli występy tych dzieci dopuścili ich na scenę do wykonania jednej piosenki i jednego tańca.Bardzo przykro było dzieciom że tak źle ich organizatorzy potraktowali.Na domiar złego nie umieszczono nawet jednego zdjęcia nigdzie z występu tych dzieci.I to jest Busko właśnie nawet w takich sprawach nie ma normalności.Jeśli ktoś ma focha na coś czy na kogoś to nie kosztem uczuć dzieci.Zastanówcie się organizatorzy co zrobiliście.Te dzieci oddały serce w sprawie WOŚP a wy te małe oddane serduszka podeptaliście.Nooo Brawo Wy

Dominika (2024-01-30 00:19:00)

Brawo Buszczanie za okazanie wielkiego serca

Wrrr (2024-01-29 21:41:41)

Zakochałem się w tej kobiecie w czarnych spodenkach. Co to za bogini????

Wrrr (2024-01-29 21:40:34)

Zakocha

Do Pierwszej Brygady (2024-01-29 11:04:11)

Odjechany jesteś po całości, jak ten twój guru oszołom. Od kiedy kaczyński jest premierem że tak o nim piszesz?
Z Buska nie było nikogo bo buskowianie myślą.

Maciej (2024-01-29 09:29:07)

Każda fundacja ma w statucie ile przekazuje na cele charytatywne, a tych fundacji jest dużo ale mimo to że owsiak coś ma z tego czy dostanie suweniry od producenta sprzętu to zobaczmy ile zrobił ile kupił ile tego widać po szpitalach. Każdy lubi skubnąć na boku ale nikt z taka pompą i efektem nie zrobiła dla nas i naszych dzieci co on.

do My Pierwsza Brygada!!!!!!! (2024-01-28 20:00:31) (2024-01-29 06:25:00)

gdy prezydentem Warszawy został wybrany Lech Kaczyński to znajomi składali gratulacje ojcu braci Kaczyńskich. Na co odpowiadał, że jego synom Lechowi i Jarosławowi nie należy dawać żadnej władzy bo są to narwańcy i zniszczą każdego kto jest mądrzejszy od nich. Warszawiacy się już na nich poznali, tylko kielecki popańszczyźniany ciemnogród zagłosuje na powrót dziedzica, który potem wychędoży mu babę i córki.

To warto przypomnieć!!! Koła będą mogły prowadzić działalność zarobkową, w tym działalność gospodarczą. (2024-01-29 00:51:39)

Wszyscy pamiętamy niedawne wydarzenia dotyczące KGW Widuchowa. Pragnę przytoczyć artykuł z infobusko.pl z dnia 28.11.2018.

infobusko.pl/pr24-prezydent-andrzej-duda-podpisal-ustawe-o-kolach-gospodyn-wiejskich-kgw-beda-mogly-zarabiac/

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o kołach gospodyń wiejskich ? KGW będą mogły zarabiać.

Ustawa ma na celu nadanie osobowości prawnej kołom gospodyń wiejskich, zapewnienie możliwości szybkiej ich rejestracji oraz wsparcie ich działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich oraz kultywowania folkloru i polskiej tradycji.

Dzięki nowej ustawie KGW uzyskają osobowość prawną, będą mogły prowadzić działalność zarobkową i wnioskować o dotację. W 2018 roku w budżecie na ten cel przeznaczono 90 mln zł.

KGW to według ustawy dobrowolna, niezależna od administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego, samorządna społeczna organizacja mieszkańców wsi, wspierająca rozwój przedsiębiorczości na wsi i aktywnie działająca na rzecz środowisk wiejskich.

Koła będą mogły prowadzić działalność zarobkową, w tym działalność gospodarczą. Jednocześnie będą mogły prowadzić uproszczoną ewidencję przychodów i kosztów.

(2024-01-28 23:15:38)

Kłóćcie się dalej Polacy między sobą... Jakże łatwo was podpuszczać i wami manipulować ale wy tego nie widzicie. Nie dostrzegacie co nadchodzi, nie widzicie, że ktoś stopniowo podgrzewa atmosferę i prowadzi Polskę wprost do konfliktu, albo międzynarodowego albo do wewnętrznego a potem międzynarodowego. Jak myślicie, czy wiele trzeba by wywołać tragedię? Kłóćcie się dalej, nawalajcie się wzajemnie, opluwajcie, a zobaczycie do czego to zaprowadzi ten kraj i ten naród. Wyma***cie dalej szabelką w swojej bucie, pysze, arogancji, głupocie oraz we wzajemnej zawiści jedni do drugich, to skończy się to wielką tragedią, bo komuś bardzo zależy aby tak się stało i scenariusz jest realizowany powolutku, lecz sukcesywnie i krok po kroku. Czy Polacy są na tyle ślepi, że nie widzą w jakim kierunku to wszystko zmierza? Czy obudzą się dopiero, jak się piekło się rozpęta? Czas pokaże....

Do Pierwszej Brygady (2024-01-28 22:05:10)

Twój olbrzym się zes.... i gó...... z tego będzie

My Pierwsza Brygada!!!!!!! (2024-01-28 20:00:31)

Ponad 1000 osób na spotkaniu w WDK w Kielcach z Panem Premierem Jarosławem Kaczyńskim! Olbrzym się obudził! Jak Bóg da to żniwa będą już pod prawowitą Polską władzą!
Kto był z Buską?

do: Zmiana lidera (2024-01-28 09:29:17) (2024-01-28 16:52:16)

jeżeli ktoś pamięta to europoseł Tarczyński w TV wyzywał na solo prawie 80-letniego dziadka tj. byłego prezydenta Lecha Wałęsę. Akurat w jakiś czas później Tarczyński w trakcie pobytu w kieleckiej galerii handlowej został rozpoznany i jego rówieśnik zaproponował mu walkę na solo w zastępstwie prezydenta Wałęsy. A cóż na to Tarczyński, dał w długą i dzwonił na policję, ot taki pisowski wyklęty.

Beatko (2024-01-28 16:45:43)

zrób składkę na pisowskich aparatczyków, którzy zakupili respiratory od handlarza bronią, który potem miał umrzeć w Albanii i tam ponoć go skremowano. Akurat sąd kazał w tej sprawie podjąć na nowo dochodzenie. Jeżeli Owsiak zbiera pieniądze to rozliczy je co do grosza.

Beatka (2024-01-28 16:18:34)

Składka dla ubeka owsiaka????
Ludzie, obudzcie sie!
Pozadrawiam

Mieszkaniec (2024-01-28 15:24:47)

Oj ludzie, a co wam przeszkadza czym kto jeździe, jeden tym drugi tym i co komu do tego.
Ale marudzić trzeba.

Zmiana lidera (2024-01-28 09:29:17)

Zamiast Owsiaka proponuję Tarczyńskiego albo Janusza Kowalskiego. Ewentualnie błogosławionych Wąsika i Kamińskiego.
Wszystkim bardzo dobrze z oczu patrzy.

muzyk (2024-01-25 07:17:02)

WOŚP jest fantastycznym przedsięwzięciem ale niestety lider tej orkiestry zrobił się krzyczącym bucem i atakujący każdego kto źle się wypowiada o nim i Wośp. Potrzeba tu jest zmiany lidera a wszystko się wyciszy i znormalnieje.

tsi i dci (2024-01-24 16:31:38)

Kto głupi to głupi nie długo stare samochody będą na wagę złota. BOLEŚNIE przekonał się na tym pewien wysokiej rangi urzędnik buski. Ta cała ekologia opiera się tylko na tym, że trzeba kupować drogie części samochodowe lub je regenerować . Na internecie pełno jest filmików z auto EKG i tym podobne.

Szwagier do NGW (2024-01-18 20:02:07)

Aleś ty głupi! Niech jeździ nawet za dwa miliony, w szpitalach co drugi sprzęt jest oklejony serduszkiem Owsiaka, myślenie jak w średniowieczu.

Do poniżej (2024-01-18 14:37:51)

To starym gratem jeździsz. Wstyd nawet się chwalić. 10 letnim autem jeździć hahaha. Spełnia to w ogóle jeszcze normy emisji spalin?? Musisz się postarać na zbiórce to Owsiak kupi sobie z 2024 to ci starego odsprzeda. Weźmiesz kredyt i będziesz cwaniakowal na forach xd

brawo Wyborcy (2024-01-18 08:32:40)

rządząca przez ostatnie 8 lat sitwa kradła z budżetu w majestacie prawa za pomocą szemranych fundacji w zarządach których zasiadały PiS-iorki, ich rodziny i poplecznicy. A hitem było przekazanie przez ministra Ziobrę w latach 2021-2023 kwoty 64 milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwości fundacji Profeto (Nowa Ewangelizacja) dowodzona przez wielebnego księdza Sercana, który zasłynął tym, że za pomocą salcesonu wyganiał demony z dusz wegetarianek. W tym czasie rodzice dzieci chorujących na rzadkie choroby błagali o SMS-y w programie p. Jaworowicz. Brawo Wy !!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

Bristol Art & Medical SPA

Busko-Zdrój, 1 Maja 1

Restauracja - Kawiarnia CYNAMONOWA

Busko-Zdrój, al. Mickiewicza 22

Restauracja VICTORIA w Busku-Zdroju

Busko-Zdrój, Park Zdrojowy

Pensjonat SANATO SPA

Busko-Zdrój, 1-go Maja 29

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

KonkursyOferty sponsorowane

Ogłoszenia

Dodano: 2024-07-13 12:07:02

Kierowca kat.C

Dodano: 2024-07-13 11:45:51

Gładzie gipsowe i inne

Dodano: 2024-07-13 11:14:04

Jak to jest?

Dodano: 2024-07-13 11:13:35

Mieszkanie 57m2, parter, Busko os. gen. Andersa

Dodano: 2024-07-13 10:56:10

Uległa jestem i mi to pasuje...

Dodano: 2024-07-13 10:40:12

Domina szuka pieska!

Dodano: 2024-07-13 10:36:45

Zadłużoną Spółkę Pomoc z 299/586 K.s.h. ZUS/...

Dodano: 2024-07-13 10:24:47

Lubię Ostro Zaszaleć - Szukam Faceta

Dodano: 2024-07-13 09:57:55

Zadłużoną Spółkę Pomoc z 299/586 K.s.h. ZUS/...

Dodano: 2024-07-13 08:29:53

Kawalerka na sprzedaż

Dodano: 2024-07-13 07:19:58

Poznam sympatyczna dziewczynę

Dodano: 2024-07-13 05:26:46

Sprzedam zestaw mebli Kent

Dodano: 2024-07-12 22:34:10

ZBIÓR OGÓRKÓW

Dodano: 2024-07-12 18:36:55

Szukam pracy na wakacje

Dodano: 2024-07-12 17:11:46

Szukam pracy