Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Zjazd sprawozdawczo - wyborczy organizacji PSL w Busku-Zdroju (foto)

Dodał: Milena Data: 2016-06-17 16:21:19 (czytane: 22695)

12.06.2016r. w Busku-Zdroju odbył się zjazd sprawozdawczo - wyborczy organizacji Polskiego Stronnictwa Ludowego. Gośćmi byli marszałek województwa Adam Jarubas, poseł na sejm RP Krystian Jarubas, starosta buski Jerzy Kolarz, przybył również europoseł Czesław Siekierski.

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A
www.szkolajazdylibuda.pl/,prawo jazdy,nauka jazdy,ośrodek szkoleniowy,kurs jazdy,kursant,egzamin na prawo jazdy,plac manewrowy,prawko,doszkalanie,kategoria a,kategoria b, doskonalenie jazdy,prawa,testy egzaminacyjne,szkolenie, strefa egzaminacyjna,instruktorzy

ul. Bohaterów Warszawy 7. 28-100, Busko-Zdrój

GABINET FIZJOTERAPII mgr Adam Wolański
http://wolanskirehabilitacja.pl/,rehabilitacja, fizykoterapia, balneologia, taping, opieka pielęgniarska, masaż, fizjoterapeuta,zabiegi rehabilitacyjne,leczenie kontuzji, masaż, terapia manualna, terapia, terapia odchudzania, kontuzje, rehabilitacja neurologiczna, dzieci, pooperacyjna

ul. Kusocińskiego 2A I-piętro. 28-100, Busko-Zdrój

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-ZdrójSpotkanie miało na celu podsumowanie funkcjonowania organizacji w kontekście wyborczym, oraz wybór nowego prezesa organizacji w Busku-Zdroju. Spotkanie otworzył dotychczasowy prezes, dyrektor buskiego szpitala Grzegorz Lasak. Następnie dokonał podsumowania działalności PSL w Busku-Zdroju.

artykul_PSL2.jpg

artykul_PSL_1.jpg

W okresie sprawozdawanym z 224 osób, liczba członków zwiększyła się do 302, wg posła Krystiana Jarubasa jest to największa organizacja w województwie. Ustępujący prezes zwrócił uwagę na wewnętrzne podziały w partii, które miały wyraźny, negatywny wpływ na kampanię poselską i prezydencką. Wskazał różnorodność osób startujących na listach w wyborach samorządowych, które nawet pomimo pierwszego miejsca na książeczce do głosowania okazały się znacznym sukcesem. Na koniec stwierdził, że wykorzystał już swoją polityczną szansę i nie będzie ubiegał się o reelekcję.


Głos zabrał obecny parlamentarzysta. W kilku zdaniach przybliżył obywatelski projekt emerytalny sformułowany przez PSL. Stwierdził, że w ostatnich latach zabrakło w działaniach ugrupowania, tego „chłopskiego uporu” reprezentowanego przez prezesa Pawlaka, w miejsce niekonsekwencji prezesa Piechocińskiego. Na koniec zaprosił do odwiedzania swojego biura poselskiego, gdzie porad prawnych udzielają Karol Kliś i Łukasz Palmowski.

artykul_PSL3.jpg

Następnie dokonano wyboru nowego prezesa buskich struktur PSL – starosta buski zaproponował kandydaturę Anety Tompf –Sarny. Była to jedyna kandydatka, została jednogłośnie zaakceptowana przez zebranych. Nowa pani prezes w kilku słowach zapewniła, że nie zawiedzie pokładanych w niej oczekiwań.

artykul_PSL4.jpg

Marszałek województwa Adam Jarubas pogratulował serdecznie wyboru, po czym przeszedł do obszernego wystąpienia. Pierwsze zdania skierowane do starosty buskiego – gratulacje, że w trudnych czasach jest wstanie tak dobrze prowadzić powiat i nim zarządzać. Następnie podkreślał znaczenie 120 lat tradycji ruchu ludowego w historii województwa. Pochwalił struktury lokalne za posiadanie sztandaru. Odniósł się do wypowiedzi byłego już prezesa Grzegorza Lasaka o wewnętrznych podziałach, w konsekwencji których partia osiąga niezadowalające wyniki. Lekiem na tą sytuację ma być nowe pokolenie działaczy – tu wskazał na Karola Klisia – Prezesa Świętokrzyskiego Związku Młodzieży Wiejskiej.

Marszałek podkreślił rolę samorządu, jako bardzo istotnego organu państwa. Zachęcał do odważnego kroczenia z sztandarem PSL w najbliższych wyborach, by Stronnictwo wystawiało swoje listy do miast i powiatów. Wspomniał również rolę europosła Siekierskiego w pracy komisji rolniczej w Brukseli. Podobnie jak młodszy brat, porównał program rządu Prawa i Sprawiedliwości 500+ do, "kosiniakowego”, oraz karty dużej rodziny. Wyraził żal, że Polskie Stronnictwo Ludowe nie było w stanie przekazać społeczeństwu pełnej wiedzy na temat działań ugrupowania. Wyraźnie martwi go obecny problem demograficzny – postępujące starzenie się społeczeństwa – tu nawiązał do ustawy PiS o mieszkaniach, jak stwierdził nie jest w stanie znaleźć tam błędów, całe ugrupowanie jest ciekawe szczegółów tego interesującego rozwiązania systemowego.

artykul_PSL.jpg

Zaraz po tym skrytykował planowany sposób pobierania opłat za abonament na media publiczne o opłaty deszczowe oraz ustawę rolną. Zaznaczył że PSL wychodzi z propozycjami do PiS, nie betonuje się z totalną opozycją w postaci PO, KOD i Nowoczesnej. Zarzucił PiS, że spogląda na Stronnictwo w barwach czarnych i białych najczęściej tych gorszych. Wyraził żal, z powodu tego, że księża nie wspierają tak jak wcześniej ugrupowania pomimo że „od zawsze ruch ludowy wspierał inwestycje i działania proboszczów i parafii, często księża byli obecni na zebraniach PSL”. Żywiołowo wypowiedział się o łączeniu stanowisk przez Ministra Zbigniewa Ziobrę, obawia się, że skutkiem tego mogą być publiczne oskarżenia mogące wpłynąć na zepsucie opinii polityków i samorządowców.

Marszałek Adam Jarubas na zakończenie głośno mówił o obronie samorządności, nie zgadza się z tym, że samorządy będą musiały dokładać środki finansowe do szpitali powiatowych i wojewódzkich, których są organami zarządczymi w momencie braku pieniędzy w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Do głosu został wezwany Karol Kliś, który oparł swoją wypowiedź na trzech słowach: Demokracja, Drzewo, Witos. Mówił ogólnie odnosząc się do przedmówców o konieczności zmian w PSL i przyszłych wyzwaniach.

Następnie Marszałek pożegnał się, śpiesząc do Kielc na występ taneczny syna. Przybył europoseł Siekierski. Delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem Wincentego Witosa w Busku-Zdroju.Reklama

Zdjęć w galerii: 18

Tagi: PSL   Polskie Stronnictwo Ludowe    

Zobacz także

XLVII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - Transmisja LIVE

Dodane: 2022-05-17 09:24 - Komentarze  (0)  czytane (708)

TAGI: sesja Rady Miejskiej, Rada Miejska, Urząd Masta, Busko-ZdrójKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.129.91

-kur (2016-09-21 10:57:01)

Tak się porobieło bardzo rodzinnie no nie? Jarubasy.Lasaki.Pałysy ale juz nie rodzinnie Misiewicze no nie?.Kto da jeszcze kilka przykładów np Kolarze no nie ?Dobrze mieć wsparcie rodziny ale czy zawsze?

(2016-09-20 21:10:22)

Przepraszam, a Pan Skarbnik Powiatu to jest na tym spotkaniu apolityczny:)?

do admina (2016-06-20 15:51:48)

Nowa przewodnicząca nazywa się Anna Tomf-Sarna.

- (2016-06-20 14:52:55)

nie wszystkie przetargi sprawdzone. CBA nie ma , aż takich możliwości kadrowych, by skontrolować kilka lat spokojnego życia zielonych pachołków . ale spokojnie

- (2016-06-19 16:06:47)

a czy ten mały karakan to aśmok czy inna bestyja. czy aśmok zajmał sie likwidacyją pomnika spod domu?

Obserwator (2016-06-18 21:47:26)

Nie narzekajcie ludowcy na Piechocińskiego, bo to były złote czasy.. Przecież to za Jego prezesowania zdarzył się ten cud na urną, kiedy to PSL " osiągnął" rekordowy wynik prawie 25 %. To z tych wyborów mamy w radach naszego powiatu, to co mamy.
Potem było już tylko gorzej. Kandydat na Prezydenta Adam Jarubas zaliczył ledwie 1.6 % a partia w jesiennych wyborach cudem przeczołgała się przez próg wyborczy.
Krystian Jarubas dostał się do Sejmu z najgorszym wynikiem (ponad 3 tys.) wśród wszystkich posłów.

Chopie, co ty wygadujesz? (2016-06-18 21:24:08)

ksiundze mają was popierać?, Kino-Bambino.

Co z Gajkiem ?. (2016-06-18 21:07:24)

Nie zauważyłem na sali jednego z Liderów Partii Swoich Ludzi ?.
A jeszcze niedawno jego nazwisko widniało na kartkach Świątecznych obok Zagaii i Jarubasa, jaką otrzymali mieszkańcy gminy Nowy Korczyn.

__ (2016-06-18 21:00:49)

:))) a cóż to bieda na stołach? tylko sama woda? a koniec spotkania gdzie nastąpił?

(2016-06-18 20:57:53)

Panie Trzeszczyk. Założyłeś Pan krawat otrzymany z ZMW?

__ (2016-06-18 20:54:55)

jak to? nie dołożyć z środków samorządowych do szpitala zadłużonego prze kumpla?

nieprzyjemne to już (2016-06-18 20:51:49)

Brat, braciszek i psubraty

do GL (Gwardia Ludowa) (2016-06-18 20:50:22)

zaśpiewaj ładnie: "Zielono mi.."

witek (2016-06-18 19:07:33)

widze na zdjeciu ze sztandar wyprowadzaja dokladnie jak nieboszczka pzpr za mietka rakowskiego tak mialo byc

KSIĄDZ DARMOZJAD (2016-06-18 15:04:25)

RZĄD RZĄDEM ALE KASA NA TACY MUSI SIE ZGADZAĆ.

(2016-06-18 14:39:23)

Wszytko jedno kto będzie przy władzy. Aby zachować wolność nie można pozwolić na rządy czarnej mafii w sutannach i wyznawców małego karakana. Całe szczęście że został już tylko jeden.

(2016-06-18 14:32:04)

Pisiorki będą powiększać więzienia zaglądać w przeszłość stawiać pomniki pierzastym wałkować smoleńsk wojować z ruskimi i europą zamiast budować przyszłość. Wielu niepokoi możliwość breksitu i problem uchodźców bo to oznacza powrót w rodzime strony, ale tym razem o 50 lat wstecz do kaczyzmu.

(2016-06-18 14:17:26)

KONIEC rządów psl-u w Busku-Zdroju!!!

kuba (2016-06-18 12:27:49)

tym panom juz dziekujemy zdmuchnie ich za chwile wiatr historii

(2016-06-18 12:22:20)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w czwartek, 16 czerwca, wkroczyli Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Sprawdzają, jak wydano pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Kontrola jest przeprowadzana we wszystkich 16 urzędach marszałkowskich w Polsce.

(2016-06-18 09:50:26)

Teraz się buduje pomniki drobiu albo katastrofy smoleńskiej.

(2016-06-18 07:52:58)

Gdzie jest pomnik Witosa w Busku?

koryciarz (2016-06-18 07:52:42)

Lipiec - sierpień 2012 r. na działania Agencji Rynku Rolnego (PSL) skarżyli się rolnicy, którzy nie otrzymali odszkodowań za straty poniesione w wyniku epidemii bakterii Escherichia coli z 2011 r. Przy przyznawaniu odszkodowań miało dochodzić do wielu nieprawidłowości. Słynne ogórki, czas najwyższy to sprawdzić, kto z obecnych na sali takie środki otrzymał a komu się nie należały.

(2016-06-18 01:46:16)

Jak by nie patrzeć cos zrobili dla wojewodztwa i regionu. I miejmy nadzieje że Cieślak z poseł nie przeszkodą w budowie mostu omamiając koleją bo jest to temat nie do zrealizowania. Nawet go w sejmie nie słuchają

obserwator (2016-06-17 21:51:56)

Po koniec tekstu jest zdjęcie przemawiającego Marszałka Jarubasa i wpatrzonego w Niego jak w obraz Jerzego Kolarza.
Na głową Starosty aż się prosi taka chmurka: " Ty Panie masz zawsze rację, bo trzymasz worek z kasą".........................

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Ubezpieczenia

Nieruchomości na wynajem

Lokal do wynajęcia 30m2, 2 pokoje, Vis a vis Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju Do wynajęcia
Cena: 1000zl

Lokal użytkowy 42m2, parter, ul. Kopernika Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 1000zl

Zarezerwuj nocleg

busko.com.pl poleca

Ogłoszenia