Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zgodnie z ustawą o transporcie drogowym - „wsiadanie i wysiadanie pasażerów odbywa się tylko na przystankach określonych w rozkładzie jazdy”

Dodał: admin Data: 2019-07-11 13:48:38 (czytane: 5776)

W związku z artykułem „Mieszkańcy Powiśla u posła Cieślaka z prośbą o wznowienie anulowanych połączeń busów” w sprawie rzekomej decyzji starosty buskiego Jerzego Kolarza pozbawiającej firmę MARKPOL możliwości świadczenia usług przewozowych na trasie Mielec-Kraków zobowiązani jesteśmy zaprotestować w sposób stanowczy wobec szeregu nieprawdziwych informacji zamieszczonych w przedmiotowym artykule.

Kruszywa Busko Marcin Korepta
http://kruszywabusko.pl/,kruszywo, kamień naturalny, grysy dekoracyjne, otoczaki greckie , żwiry, bryły ogrodowe, kamień ścieżkowy , kamień do gabionów, kora kamienna, bazalt, dolomit, granit, kamień budowlany i drogowy, piasek, transport

Siesławice 193. 28-100, Busko-ZdrójNieprawdą jest, że w przedmiotowej sprawie odmówiono przewoźnikowi możliwości korzystania z przystanków. Nieprawdą jest, że jakiekolwiek działania starosty buskiego są powodem likwidacji połączeń na trasie Mielec-Kraków.

Fakty związane z przedmiotową sprawą przedstawiają się w sposób następujący. Firma MARKPOL posiada ważne do dnia 31.12.2019r. zezwolenie na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym na linii Mielec-Szczucin-Kraków wydane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego. Na obszarze powiatu buskiego trasa przebiega drogą powiatową na odcinku Rataje – Grotniki Małe, na której obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 10 ton i właśnie ta i tylko ta kwestia jest przedmiotem analizy prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju. Przewoźnik, firma MARKPOL zwrócił się bowiem z wnioskiem o wydanie zezwolenia na przejazd pojazdami o masie większej niż przewidziana dla danej drogi.

Po analizie dokumentów ustalono, że na linii komunikacyjnej Mielec-Kraków przebiegającej przez obszar powiatu buskiego przewoźnik – firma MARKPOL posiada w zatwierdzonym rozkładzie jazdy jedynie 5 przystanków, tj. Mielec Dworzec Autobusowy – Czermin UG – Szczucin Rynek – Kraków Plac Centralny  - Kraków MDA. Rozkład jazdy jest dostępny na stronie internetowej podkarpackiego urzędu marszałkowskiego: www.bip.podkarpackie.pl/images/res/um/dt/skany2019/1796.pdf

Trudno więc znaleźć powody, dla których zgoda na przejazd drogą powiatową pojazdami cięższymi niż dopuszczają znaki drogowe na zasadzie jedynie „tranzytu” mogłaby zostać wydana. Ponieważ zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym wsiadanie i wysiadanie pasażerów odbywać się może tylko na przystankach określonych w rozkładzie jazdy, zaproponowaliśmy przewoźnikowi aktualizację rozkładu jazdy w taki sposób aby na obszarze powiatu buskiego zatwierdzone zostały minimum dwa przystanki, po jednym w gminie Pacanów i w gminie Nowy Korczyn.

Z niewiadomych jednak dla nas przyczyn przewoźnik nie podjął w tej kwestii żadnych działań, rozpoczął natomiast proces rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o rzekomych utrudnieniach w prowadzeniu przewozów, których jedynym winnym jest buskie starostwo.

Podczas  IX Sesji Rady Powiatu starosta Jerzy Kolarz odpowiedział na pytanie Radnego Stanisława Lolo w tej  kwestii:


zobacz videoPodkreślić należy, że przejazd drogą Grotniki Małe – Rataje busami o rzeczywistej masie całkowitej do 10 ton w ramach zezwolenia wydanego na linię Mielec-Kraków w dalszym ciągu jest możliwy, natomiast starosta jako organ administracji samorządowej ma przede wszystkim dbać o to, aby wszelkie działania na które ma wpływ zgodne były z obowiązującą literą prawa.   

Jerzy Służalski
Sekretarz Powiatu Buskiego

Reklama.

Zobacz także

Głosujmy bezpiecznie

Dodane: 2020-07-11 09:55 - Komentarze  (0)  czytane (1858)

TAGI:Komentarze (9)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.21.204

do "czego pan radny nie rozumie" (2019-09-05 11:01:19)

PSL powiatowy (Starosta) swoimi działaniami jak twierdzi przedsiębiorca , sam Starosta i mieszkańcy powiśla ZLIKWIDOWAŁ swoją decyzją ostatnią istniejącą tam linię autobusową do Krakowa , TO JEST FAKT. Zaraz potem ten sam PSL powiatowy (radni Gądek i Eliasz) oraz ich poseł K. Jarubas poparli mieszkańców i wystąpili do swojego kolegi partyjnego Starosty , o przywrócenie komunikacji na tej trasie.Należy to jednak zrozumieć niedawno PSL występował z środowiskami antykościelnymi przeciw wierze chrześcijańskiej popierającymi LGBT tzw. parady równości masturbacje dzieci itp . Dzisiaj już żeby nie wypaść całkowicie z Sejmu popierają kościół i są prawie że prawicą, co potwierdza że Hipokryzja to jedna z głównych ich cech.Podobnie zadziałali w kwestii tych przewozów, jak twierdzi powiatowy PSL jak umieli i mogli tak mieszkańcom pomogli , teraz mieszkańcy mają łatwiejszy dojazd do Krakowa i z powrotem bo tego połączenia niema . GRATULACJE dla PSL-u.

czego Pan radny nie rozumie? (2019-07-16 11:13:13)

Jedziesz po terenie powiatu, wyznacz sam sobie 2 przystanki. Proste.

reaktywować PKS! (2019-07-15 18:23:25)

to jedyna i niepowtarzalna okazja. Wtedy powoła się Prezesa z pensją 30 tysiaków miesięcznie namaszczanego przez polityków, Pan Prezes będzie faworyzował swoją koterię, do rady nadzorczej załapie się kilku polityków i związkowców, wszyscy oni + rodziny będą mieli prawo do bezpłatnych przejazdów, kierowcy będą kombinować na biletach i paliwie, pracownicy robić fuchy, a liczne grono pań z biura będzie robić zakupy w czasie pracy. Oczywiście na jednego szofera będzie przypadać 3 panie z biura, czy o czymś zapomniałem?, aha będą kwitły ploty i biurowe romanse, a zatrudnieni w PKS-ie będą jeździć oczywiście bezpłatnie kilka razy w roku na wszelkiego rodzaju wycieczki i pielgrzymki. I takie rządy doprowadziły do tego, że przed wyjazdem na Kraków kierowca za własne pieniądze kupował paliwo w MAGTRANSIE, po czym w tym samym dniu odbierał sobie należność ze sprzedanych biletów. Normalnie Nobel z ekonomii.

jeszcze do Jórka (2019-07-15 12:47:25)

Po głosy na Powiśle zieloni pojadą a o dojeździe dzieci do szkół i biedniejszych chorych do lekarzy to już nie pamiętają.Szczucin stał się także wielkim ośrodkiem handlowym,przyjeżdżają tu nawet handlowcy z zagranicy -tu możesz sprzedać i kupić prawie wszystko a ceny są rozsądne, nie zmonopolizowane.Dobra przeciwwagą dla Szczucina i korzystnymi z punktu widzenia dalszego rozwoju i zdrowej konkurencji mógłby się stać Pacanów ale pie przy tym ......mistrzu.

(2019-07-14 17:58:15)

PRZECIEŻ ŻYJEMY W PAŃSTWIE TEORETYCZNYM TO O PRZYSTANKI WAM CHODZI ???

do gościa co ma problem z ortografią (2019-07-14 11:39:20)

Owszem, jak się chce to można ale też jak jest sens. Jaki jest sens puszczać duże autobusy w te serpentyny na drodze powiatowej, gdy obok krajówkami jest dużo bezpieczniej a tylko 5km więcej. Gdyby były przystanki to tak. Jeśli nie ma to nie bo puszczanie tam wsztstkich autobusów bez wyjątku byłoby tylko niepotrzebnym zwiększaniem ryzyka wypadków.

do piszących bzdurne komentarze: (2019-07-13 19:16:35)

dlaczego firma MARKPOL ma dostać zezwolenie na przejazd drogą powiatową gdzie obowiązuje ograniczenie tonażu do 10 ton skoro na drodze powiatowej relacji Grotniki - Rataje we wniosku w/w firma nie wyznaczyła przystanku na trasie. Teraz płaczą bo będą musieli jechać krajówkami około 20 kilometrów więcej. Brawo Panie Starosto.

do Jórka Kolarza (2019-07-13 07:43:50)

W Busku są w mieście zakazy dla 3,5 tony, ale autobusów nie dotyczą. Jak się chce, to można.

do Pana Jerzy (2019-07-11 17:48:42)

" Wszelkie działania na które ma Starosta wpływ by były zgodne listerą prawa" Panie Jerzy spryciarsko to ująłeś.tak jakby lokalnego prawa w powiecie nie tworzono i nie analizowano połączeń wykonywanych przez przewoźników. Dla przykładu to że dzieci z Grotnik,Błotno woli,Brzostkowa czy Rataj będą chciały dojechać do szkoły w Szczucinie to już Cię nie interesuje,bo do Buska za daleko,Ludność Buskiego powiśla ciąży do Szczucina do lekarzy na targi itp. Na Buskim Powiślu nie ma wielu usług jakimi dysponuje Szczucin i dzieje sie to od wielu lat W swych planach posłowie PSLi radni tego nie zauważają Nie słychać też Posła z Oblekonia.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Widuchowska 51, 28-100 Busko-Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Nieruchomości na wynajem

Lokal użytkowy, placówka bankowa - do wynajęcia, Kazimierza Wielka Do wynajęcia
Cena: 3000zl

Lokal 240m2 do wynajęcia, centrum Buska-Zdroju, ul. Partyzantów 19 Do wynajęcia
Cena: 3500zl

Do wynajęcia lokal o powierzchni około 240 m2 w ścisłym centrum Buska-Zdroju przy ulicy Partyzantów 19.Lokal nadaje się na każdy rodzaj działalności.

Lokal do wynajęcia 85m2 ul. Plac Targowy, Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 2300zl

Lokal do wynajęcia 200m2 ul. Plac Targowy, Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 3990zl

Do wynajęcia atrakcyjny lokal handlowo- usługowy w centrum Buska-Zdroju na ulicy Plac Targowy. Lokal o powierzchni użytkowej 200m2, wysokość pomieszczeń 3,20m.

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Sady - noclegi Busko-Zdrój

Ul. Korczyńska 4, 28-100 Busko-Zdrój

Agroturystyka Wełnianka w Solcu-Zdroju

Wełnin 136B, 28-131 Solec-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

busko.com.pl poleca

Zakupy utrudnione z powodu koronawirusa

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wprowadzają...

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...

Ogłoszenia

Dodano: 2020-07-11 18:48:22

Młoda Pozna Faceta

Dodano: 2020-07-11 13:23:11

Szybka oferta pożyczki bez protokołu

Dodano: 2020-07-11 13:13:50

Młoda Pozna Faceta

Dodano: 2020-07-11 13:08:01

ELEKTRYK

Dodano: 2020-07-11 12:52:58

Tymczasowa opieka

Dodano: 2020-07-11 12:52:44

dla jadzi

Dodano: 2020-07-11 12:50:05

Mariola Stopnica

Dodano: 2020-07-11 12:40:20

Sprzątanie

Dodano: 2020-07-11 12:33:54

Sprzątanie w pensjonacie

Dodano: 2020-07-11 12:29:07

Ocieplenia docieplenia elewacje