Zdrój lepszy od Nidzianki Bieliny w sparingu

Dodał: Milena Data: 2015-02-27 09:40:11 (czytane: 4705)

W środowy wieczór na boisku ze sztuczna nawierzchnią w Kielcach, MKS Busko rozegrał kolejny mecz sparingowy. Rywalem podopiecznych Artura Jagodzińskiego była drużyna Nidzianki Bieliny. Lepsi okazali się piłkarze z Buska którzy wygrali 4:2 (1:1).
Pierwszą bramkę busczanie stracili już w piątej minucie spotkania po katastrofalnym błędzie Kamila Kolanowskiego. Wyrównał przepięknym strzałem z około dwudziestu metrów Kamil Kosela. Tuż po przerwie błąd w opanowaniu piłki tuż przed polem karnym Jakuba Sadego wykorzystali zawodnicy Nidzianki i w sytuacji na sam z testowanym Kubatem ponownie objęli prowadzenie. Wyrównującą bramkę na 2:2, po prostopadłym zagraniu Karola Armaty zdobył Jakub Dytkowski. Na 3:2 podwyższył Karol Armata sprytnie przerzucając piłkę nad interweniującym bramkarzem przeciwnika. Wynik spotkania ustalił Arkadiusz Charyga pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Pawle Bandurze.

W buskiej drużynie pojawili się testowani zawodnicy; bramkarze: Robert Biało (wychowanek Siarki Tarnobrzeg, poprzednio ŁKS Łagów i Nida Pińczów) i Wojciech Kubat z Zorzy Tempo Pacanów oraz Mateusz Osman z Moravii Morawica. Obaj bramkarze wystąpili w spotkaniu w 45 minutowym wymiarze czasu wpuszczając po jednym golu, ale żaden z nich nie obciąża ich konta. W przypadku Osmana widać było olbrzymie zaległości w przygotowaniu motorycznym i jest mało prawdopodobne by zyskał uznanie trenera.

MKS Busko: Biało (46' Kubat) - A.Charyga, Kolanowski, Łękawski, Pedrycz- Osman (50 ' P.Bandura), Kosela (62' Mila), Krupa, Dytkowski (60' Sikorski) - Armata, Sady (52' Sztuk)

27 lutego 2015 r. MKS Busko-Zdrój rozegra kolejny mecz sparingowy. W Krakowie przy ulicy Wielickiej zmierzą się z juniorami Cracovii Kraków. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.