Strona startowa

Wiadomości - Polityka

XXVII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju (video)

Dodał: Milena Data: 2017-03-28 16:04:23 (czytane: 16771)

W miniony czwartek, 23 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, odbyła się XXVII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko Zdrój

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój

Grupa COBRA - Agencja Ochrony
www.grupacobra.pl,ochrona obiektów, ochrona osób, elektroniczne systemy antywłamaniowe, przeciwpożarowe, systemy powiadamiające przywołujące Grupy Interwencyjne, systemy telewizji przemysłowej, kontroli dostępu, wideofony, radiofonizacja,  nagłośnienie, ochrona mienia

ul. Bohaterów Warszawy 114. 28-100, Busko-ZdrójPodczas obrad zebrani wysłuchali m.in. sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za okres międzysesyjny.

Radni podjęli następujące uchwały: w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko - Zdrój na lata 2017 -2034 (druk nr XXVII/378/17), w sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2017 rok (druk nr XXVII/379/17), w sprawie nadania nazwy ulicy w Busku-Zdroju (druk nr XXVII/380/17), w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (druk nr XXVII/381/17), w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy i najmu na okres do 3 lat (druk nr XXVII/382/17), w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Busko-Zdrój na 2017 rok” (druk nr XXVII/383/17), w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, zasad i trybu korzystania z miejsc postojowych, wprowadzenia i ustalenia wysokości stawek opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w tej strefie oraz sposobu ich pobierania (druk nr XXVII/384/17), w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Busko-Zdrój na lata 2015–2025 (druk nr XXVII/385/17), w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego (druk nr XXVII/386/17), w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Busko-Zdrój na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego (druk nr XXVII/387/17), W sprawie określenia kryteriów naboru do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Busko-Zdrój, mających zastosowanie do kandydatów zamieszkałych poza obwodami tych szkół oraz wskazania dokumentów niezbędnych do potwierdzenia spełniania tych kryteriów (druk nr XXVII/388/17).

W sesji uczestniczyli także sołtysi z poszczególnych sołectw naszej Gminy.

W sprawach różnych i wolnych wnioskach miała miejsce burzliwa dyskusja, pomiędzy przedstawicielami Stowarzyszenia "Młode Busko", a buskimi Radnymi i Burmistrzem Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Zapraszamy do obejrzenia relacji video.


Zobacz video: Gorąca dyskusja w punkcie sprawy rożne i wolne wnioski

Reklama.

 

Zobacz video: XXVII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - Cz. 1

27_sesja.jpg
kliknij i oglądajZobacz video: XXVII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - Cz. 2

Tagi: sesja   sesja rady miejskiej   rada miejska   rada

Zobacz także

XXXVIII Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju - transmisja w Ponidzie.TV

Dodane: 2018-06-14 09:54 - Komentarze  (18)  czytane (2540)

TAGI: sesja, seja rady powiatu, rada powiatu, radaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.158.24

Do poprzednika (2017-04-01 14:25:06 - host: ***9.caffe.biblioteka.busko.pl)

"umowa o pracę, na początek oferowane wynagrodzenie to 3500 zł brutto + premia kwartalna + trzynastka."

Jeśli mogę chociaż zapytać, na jakim stanowisku (w jakim zawodzie) można tyle zarobić? Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź.

i jeszcze jedno (2017-03-31 21:00:57 - host: ***-46-169-154-35.dynamic.gprs.plus.pl)

Dzisiejszy pracownik jest roszczeniowy, Często posiada braki w wykształceniu, wiedzy, żąda wysokich pensji nie dając pracodawcy nic w zamian.
Ostatnio szukałem pracownika przez CZTERY miesiące!! Znalazłem. Ale kosztowało mnie to wiele czasu. A dodam, że umowa o pracę, na początek oferowane wynagrodzenie to 3500 zł brutto + premia kwartalna + trzynastka.

I dodam jeszcze jedno.
Narzekacie na bezrobocie w Busku, miejscowości o najniższej w województwie stopie bezrobocia. W mieście uzdrowiskowym, w którym pieniądze praktycznie leżą na ulicy. W dobie środków unijnych (które nomen omen niebawem się skończą), w dobie powszechnego internetu narzekacie na brak pracy? Boże! Widzisz i nie grzmisz!

Do poniżej (2017-03-31 20:48:45 - host: ***-46-169-154-35.dynamic.gprs.plus.pl)

Ludzie chcą pracować w budżetówce bo jawi im się jako ostoja spokoju. Jak już dostanie umowę o pracę myśli, że nic go nie ruszy i do emerytury spokojnie będzie sobie pracował. Otóż nic bardziej mylnego! Mamy takie czasy, że każdego, powtarzam, KAŻDEGO można zwolnić bez najmniejszego problemu. I małe znaczenie ma typ umowy.
PS. W budżetówce kokosów nie ma.

(2017-03-31 16:41:14 - host: ***.59.89.160)

Problem bezrobocia to szereg aspektów i związków przyczynowo-skutkowych. Oto one:

-NISKIE PŁACE-W ciągu 7-10 lat (lata 2007-2017) płace we Busku wzrosły nieznacznie. Ceny w sklepach i opłaty poszły w tym czasie w górę o wiele więcej. Wcześniej to jeszcze jako tako można było się utrzymać, zarabiając te 1000-1200 zł, ale jak teraz przeżyć za 1200-1500 zł? Osoba samotna jak wynajmie mieszkanie jednopokojowe, zapłaci odstępne, czynsz, rachunki takie jak prąd, gaz, telefon, internet, TV, do tego koszty jedzenia, ubrania, chemii gospodarczej, ewentualnie jeszcze dojazd do pracy, od czasu do czasu dentysta i jakieś leki, to żyje w ubóstwie lub w skrajnym ubóstwie. Nie mówię już o kupnie choćby starego samochodu i kosztach utrzymania go. Co jednak, jeśli nie ma czym dojechać do pracy i bez auta ani rusz? Wszyscy przecież wiemy jak wygląda transport publiczny. Tu mówimy o osobie samotnej, ale jak utrzymać rodzinę? Jak się mają dzieci rodzić i jak ma być odpowiedni przyrost naturalny? Dodać należy, że Polacy są na szarym końcu Europy, jak chodzi o wysokość zarobków w stosunku do PKB, a na dodatek są jednym z najbardziej zapracowanych narodów (wypracowują prawie DWA RAZY więcej godzin w ciągu roku, w stosunku do Niemców).

-ZATRUDNIANIE EMERYTÓW. To też wpływa na to, że młodzi ludzie mają do dyspozycji mniej wolnych miejsc pracy. Wiadomo dlaczego pracodawca pożąda pracownika emeryta.

-STOSOWANIE ELASTYCZNYCH FORM ZATRUDNIENIA: umowy "śmieciowe", samozatrudnienie, praca "na czarno", praca na pół etatu, na ćwierć etatu, a reszta pieniędzy "pod stołem" etc. Czy młodzi ludzie tego oczekują? Kiedy wypracują sobie lata składkowe do emerytury? Mają na starość głodem przymierać?

-"DOBRY PRACODAWCA"-Dobry i uczciwy pracodawca ma nadmiar chętnych do pracy. Pracodawca "dziad" ciągle narzeka, że mu rąk do pracy brakuje. Widać to jak na dłoni po ogłoszeniach w Urzędzie Pracy i na portalach internetowych. Są tacy delikwenci, którzy non stop się ogłaszają i non stop potrzebują pracowników. Jakoś inni pracodawcy się nie ogłaszają, pracowników mają, a dostać się do pracy do takiej firmy graniczy z cudem lub jest bardzo ciężko.

-KWESTIA "WOLNEGO RYNKU"-Wcześniej, zanim weszliśmy do UE, czy też w latach dziewięćdziesiątych, kiedy było bardzo duże bezrobocie i pracodawcy mieli multum chętnych do pracy, to mówili tak: "jak ci nie pasuje to ja mam dwudziestu, pięćdziesięciu chętnych na twoje miejsce". Jak teraz ilość bezrobotnych zmalała, to pracodawcy lamentują. Czyli moralność Kalego się kłania. Jak mieliście szanowni pracodawcy nadmiar chętnych, to wam było dobrze, ale jak teraz jest mniej chętnych i ludzie już pomału nie chcą pracować za "nędzne ochłapy", bo po prostu już nie można wyżyć za te grosze, to wielce narzekacie i jest wam źle. Teraz wam się wolny rynek i kapitalizm nie podoba? Jak ktoś otworzy sklep i ma najwyższe ceny w okolicy, to nie ma się co dziwić, że nie będzie miał klientów i będzie narzekał. Jak towar jest za drogi, to trzeba obniżyć cenę, żeby go ktoś kupił. Skoro macie mało chętnych do pracy, to podnieście pensje i poprawcie warunki pracy. Ot, prawa wolnego rynku.

-"BRAK RĄK DO PRACY"-W Powiatowym Urzędzie Pracy w Busku Zdroju na koniec LUTEGO 2017 roku zarejestrowanych było 2167 bezrobotnych. Na dzień dzisiejszy (31.03.2017) jest 36 ofert pracy zawierających 59 wolnych miejsc pracy. Zatem na jedno miejsce pracy przypada 36 bezrobotnych. Choćby odjąć powiedzmy połowę bezrobotnych, którzy z jakichś powodów nie są chętni do podjęcia pracy (są zarejestrowani, żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne, albo występują jeszcze inne przyczyny), to i tak mamy 1083 osoby na 59 miejsc pracy, czyli po 18 osób na jedno miejsce.

-"DOWÓD W SPRAWIE"-Wszystkim, którzy nie zgadzają się z tym, co powyżej napisałem, niech odpowiedzą na takie pytanie: dlaczego nie brakuje chętnych do pracy w tak zwanej "budżetówce" i innych zakładach sektora publicznego? Dlatego, że są NORMALNE warunki pracy.

(2017-03-31 16:31:50 - host: ***.59.89.160)

Czemu w budżetówce i innych podobnych instytucjach nie brakuje rąk do pracy. Dlaczego? Ano dlatego, że są normalne warunki pracy.

(2017-03-31 16:17:39 - host: ***.59.89.160)

-"BRAK RĄK DO PRACY"-W Powiatowym Urzędzie Pracy w Busku Zdroju na koniec LUTEGO 2017 roku zarejestrowanych było 2167 bezrobotnych. Na dzień dzisiejszy (31.03.2017) jest 36 ofert pracy zawierających 59 wolnych miejsc pracy. Zatem na jedno miejsce pracy przypada 36 bezrobotnych. Choćby odjąć powiedzmy połowę bezrobotnych, którzy z jakichś powodów nie są chętni do podjęcia pracy (są zarejestrowani, żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne, albo występują jeszcze inne przyczyny), to i tak mamy 1083 osoby na 59 miejsc pracy, czyli po 18 osób na jedno miejsce.

(2017-03-31 16:16:53 - host: ***.59.89.160)

-KWESTIA "WOLNEGO RYNKU"-Wcześniej, zanim weszliśmy do UE, czy też w latach dziewięćdziesiątych, kiedy było bardzo duże bezrobocie i pracodawcy mieli multum chętnych do pracy, to mówili tak: "jak ci nie pasuje to ja mam dwudziestu, pięćdziesięciu chętnych na twoje miejsce". Jak teraz ilość bezrobotnych zmalała, to pracodawcy lamentują. Czyli moralność Kalego się kłania. Jak mieliście szanowni pracodawcy nadmiar chętnych, to wam było dobrze, ale jak teraz jest mniej chętnych i ludzie już pomału nie chcą pracować za "nędzne ochłapy", bo po prostu już nie można wyżyć za te grosze, to wielce narzekacie i jest wam źle. Teraz wam się wolny rynek i kapitalizm nie podoba? Jak ktoś otworzy sklep i ma najwyższe ceny w okolicy, to nie ma się co dziwić, że nie będzie miał klientów i będzie narzekał. Jak towar jest za drogi, to trzeba obniżyć cenę, żeby go ktoś kupił. Skoro macie mało chętnych do pracy, to podnieście pensje i poprawcie warunki pracy. Ot, prawa wolnego rynku.

(2017-03-31 16:15:39 - host: ***.59.89.160)

-"DOBRY PRACODAWCA"-Dobry i uczciwy pracodawca ma nadmiar chętnych do pracy. Pracodawca "dziad" ciągle narzeka, że mu rąk do pracy brakuje. Widać to jak na dłoni po ogłoszeniach w Urzędzie Pracy i na portalach internetowych. Są tacy delikwenci, którzy non stop się ogłaszają i non stop potrzebują pracowników. Jakoś inni pracodawcy się nie ogłaszają, pracowników mają, a dostać się do pracy do takiej firmy graniczy z cudem lub jest bardzo ciężko.

(2017-03-31 16:14:12 - host: ***.59.89.160)

-ZATRUDNIANIE EMERYTÓW. To też wpływa na to, że młodzi ludzie mają do dyspozycji mniej wolnych miejsc pracy. Wiadomo dlaczego pracodawca pożąda pracownika emeryta.

-STOSOWANIE ELASTYCZNYCH FORM ZATRUDNIENIA: umowy "śmieciowe", samozatrudnienie, praca "na czarno", praca na pół etatu, na ćwierć etatu, a reszta pieniędzy "pod stołem" etc. Czy młodzi ludzie tego oczekują? Kiedy wypracują sobie lata składkowe do emerytury? Mają na starość głodem przymierać?

(2017-03-31 16:13:22 - host: ***.59.89.160)

Problem bezrobocia to szereg aspektów i związków przyczynowo-skutkowych. Oto one:

-NISKIE PŁACE-W ciągu 7-10 lat (lata 2007-2017) płace we Busku wzrosły nieznacznie. Ceny w sklepach i opłaty poszły w tym czasie w górę o wiele więcej. Wcześniej to jeszcze jako tako można było się utrzymać, zarabiając te 1000-1200 zł, ale jak teraz przeżyć za 1200-1500 zł? Osoba samotna jak wynajmie mieszkanie jednopokojowe, zapłaci odstępne, czynsz, rachunki takie jak prąd, gaz, telefon, internet, TV, do tego koszty jedzenia, ubrania, chemii gospodarczej, ewentualnie jeszcze dojazd do pracy, od czasu do czasu dentysta i jakieś leki, to żyje w ubóstwie lub w skrajnym ubóstwie. Nie mówię już o kupnie choćby starego samochodu i kosztach utrzymania go. Co jednak, jeśli nie ma czym dojechać do pracy i bez auta ani rusz? Wszyscy przecież wiemy jak wygląda transport publiczny. Tu mówimy o osobie samotnej, ale jak utrzymać rodzinę? Jak się mają dzieci rodzić i jak ma być odpowiedni przyrost naturalny? Dodać należy, że Polacy są na szarym końcu Europy, jak chodzi o wysokość zarobków w stosunku do PKB, a na dodatek są jednym z najbardziej zapracowanych narodów (wypracowują prawie DWA RAZY więcej godzin w ciągu roku, w stosunku do Niemców).

(2017-03-31 16:12:08 - host: ***.59.89.160)

AAAAAAAAAAAAAA

Mieszkaniec Buska (2017-03-31 11:29:34 - host: ***u171.neoplus.adsl.tpnet.pl)

Szanowni Państwo Radni zniżyli się do poziomu, który w dawnych czasach stanowił część chodnika i nie pachniał zbyt ładnie. Trzeba jednak zrozumieć tych jakże biednych w intelekt ludzi. Samochody mają czyste, rachunki opłacone, jedzenie jest, słońce świeci, w "łekend" "byznesmeny" mają i za co wypić... czegóż więcej im potrzeba? Trzeba, żeby ktoś zakłócał im swobodne zasiadanie na stołkach? A nuż im się stołek zachwieje? Trzeba, żeby ktoś im zadawał trudne pytania? Przecież nie znają na nie odpowiedzi, kłania się intelekt. Denerwują się przez to biedaczki, że jeszcze muszą siedzieć i słuchać pytań, a mogliby spokojnie pójść do domu po jakże w ich mniemaniu dobrze wykonanej pracy. Niestety, te czasy już się skończyły, ludzie będą przychodzić i zadawać pytania; te niewygodne też. Pani Radna L.W stwierdza (sic!) że młodzi ludzie uciekają, chyba przed nią. Wygodnie się siedzi na dwóch stołkach i "stwierdza". Pora już na to, aby dziadeczki, którzy dawno powinni siedzieć w bujanym fotelu przed kominkiem, przestali "radzić". Nie mam im za złe, że jeszcze chcą coś zrobić, ale muszą sobie zdać sprawę, że to nie jest praca na dzisiejsze czasy. Ich myślenie już dawno temu uległo przeterminowaniu. Oni już spełnili swoją rolę, z gorszym bądź lepszym skutkiem. Olbrzymim jednak nietaktem, jest jakiekolwiek wyśmiewanie się, chociażby pod nosem z czyjegoś zaangażowania w sprawy społeczne. Nie wiem jakie pobudki kierują ich (Radnych) zachowaniem, aczkolwiek nie licują z dobrym wychowaniem ani sprawowaną funkcją. My młodzi ludzie nie możemy, nie mamy prawa, zniżać się do ich poziomu, bo poziom ten jest tak niski, że łatwo tam o coś nieładnego. Należy stać wysoko nad nimi, tak wysoko, aby nawet stojąc na palcach nie mogli dosięgąć nam pięt. Stać wysoko i patrzyć się, jak powoli zakańczają swój byt, w tym co leży tak nisko, co sami reprezentują, tak na samym dole.

bud (2017-03-31 08:34:12 - host: ***r-94-254-131-31.play-internet.pl)

Jak przyznała Lucyna Wojnowska, buska
młodzież nawet nie czeka do matury lub
egzaminu, tylko ucieka z Buska za pracą.

Justyna (2017-03-30 11:46:24 - host: ***205-146-159.adsl.inetia.pl)

"A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga. [Ap 21,8]
Prawda boli, kłamców, i obnaża ich hipokryzje. Rada Miejska powinna dawać przykład i wyznaczać standardy moralne, a nie śmiać się z sytuacji mieszkańców Buska :P Bieda, ubóstwo, aż razi po oczach. Jednak Pan Burmistrz i Paniska z Rady Miejskiej odwracają twarz od mieszkańców ze swoich Mercedesów :)

.. (2017-03-30 10:17:10 - host: ***.59.16.76.bajtnetbusko.pl)

Za chwilę wybory, miejmy nadzieję, że ludzie oprzytomnieją i już nie wybiorą ponownie najgorszego burmistrza na kolejną kadencję !!!!

(2017-03-30 07:44:33 - host: ***r-94-254-130-138.play-internet.pl)

Na nagraniu z Rady Miejskiej z 23 marca na stronie umig.busko.pl w dziale aktualności rozbawił mnie fragment od 1:49:50 , gdy Sik... mówi do radnych:
"Przypominam, że mogą państwo poprzeć
projekt rewitalizacji głosując za lub przeciw"
Brzmi to jak przypomnienie radnym, że
projekt nieomylnego Burmistrza i jego
zauszników MOGĄ JEDYNIE PRZYJĄĆ!
A swoją drogą: jak można coś przyjąć
głosując przeciw?

Kopernik (2017-03-30 07:42:59 - host: ***r-94-254-130-138.play-internet.pl)

Może ktoś zacytować wypowiedź Walaska, w której zaprezentował nowe prawa ekonomiczne? Tego pana trzeba zgłosić do nagrody Nobla!

Czym ten Walasek sie zajmuje zawodowo?

młodzi gniewni (2017-03-29 21:58:49 - host: ***r178.neoplus.adsl.tpnet.pl)

brawo Panie Łukaszu ktoś tym leśnym dziadkom zaczyna mówić prawdę a niestety prawda boli i wzbudza agresję .ODWAGI my młodzi za Panem .A co do J.Ozgowicza to niestety facet oderwał się od rzeczywistości i zajmuje się urojonymi problemami ale co najgorsze to te urojenia zupełnie go przerosły.Zarzucają Panu chaos w wypowiedziach ale myślę że z czasem i ta trema przejdzie ale jeden warunek nie zbaczaj pan z kursu bo już po dniu dzisiejszym widać było że prawda walona przez Pan zaślepła im logiczne myślenie

Znikające Komentarz (2017-03-29 18:42:17 - host: ***-238-67-243.adsl.inetia.pl)

Wczoraj 58 dziś 53. Co się w tym Busku dzieje? Klątwa zieleni prześladuje zwykłych ludzi :(

Rozmowy Kontrolowane (2017-03-29 18:39:34 - host: ***-238-67-243.adsl.inetia.pl)

Cenzura PRL to styl prowadzenia portalu :) Prawda w Busku jest niewygodna, i nie do zaakceptowania przez aparatczyków partyjnych ;) Pan Sikora skompromitował się tak mocno, że powinien się schować w Widuchowej i ani widu ani słuchu po nim :P

Tomek (2017-03-29 16:40:41 - host: ***r-94-254-131-127.play-internet.pl)

W Busku problemy mieszkańców to slogany, rozmowa o problemach oznacza fantazję i nie dojrzałość. Smogo to mgła, bezrobocie i brak mieszkań to nieprawda, niskie pensje to slogany bo nasi władcy tematu nie znają. Nowe prawa ekonomii powstają z ust reliktów PRL którzy wiedzą tyle o zarządzaniu miastem ile o hydroaferze. Wnioski 500-600 mieszkańców są lekcewazone i znikają z dokumentacji urzędu. Kostka brukowa jest święta a Masz cesarz jest nieomylny. Minęło 6,5 roku Pana działalności może pochwalić się Pan co zrobił dla ludzi,wśród swoich ludzi, dla swoich ludzi? Panie Sikora zdradził Pan mieszkańców miasta, oraz swój plan wyborczy. Jest Pan człowiekiem niekulturalnym, oraz wyjątkowo zrozumiałym. Jak Pan może z taką agresją i prostactwem atakować młodych ludzi, którzy przyszli do Pana odważnie porozmawiać o problemach nekajacych miasto. Każda zapytania osoba na ulicy potwierdzi to co mówili Ci młodzi ludzie. Ten teatrzyk udawania że jest super z klakierami z rady miejskiej oj niebawem się skończy. Pana kłamstwa i szczyt hipokryzji osiągnęły apogeum. Już bardziej nie da się upodlic.... upadł Pan na samo dno. Obiecywał Pan zmiany a jest Pan konserwatorem PRL i układów. Zabawne było jak Starosta Jerzy Kolarz uciekał z dzisiejszej sesji w obawie przed trudnymi pytaniami. Nepotyzm, układy, oraz brak jakiegokolwiek planu i strategi działania to Pana synonimy Panie Sikora. Nie wiem jak Pan może patrzeć rano w lustro. Współczuję panu samotności i pustki Pana porażki... To bardzo smutny czas zmarnował Pan swoje kadencje i nic nie zrobił aby zatrzymać upadek miasta. 8 lat stagnacji i niszczenia zwykłych mieszkańców.... wstyd niegospodarnosc w zarządzaniu miastem i wyjątkowa dbałość o interesy żon (burmistrza, prezesa MPGK). Syty głównego nie zrozumie a Pana egoizm oraz buta są wyjątkowej klasy rodem z okupacji gabinetu w PSS SPOŁEM.

Ciekawa sprawa. Kto zwrócił na to uwagę? (2017-03-29 16:12:26 - host: ***9.caffe.biblioteka.busko.pl)

Pan Jerzy Szydłowski odszedł z Porozumienia Samorządowego. Jego wypowiedzi na Sesji były takie, jakby Pan Szydłowski był w pewnym sensie w opozycji do rządzącej koalicji. Takie wrażenie odniosłem. Jakie plany polityczne ma Pan Szydłowski? Czas pokaże. Może będzie kandydował na fotel burmistrza w 2018 roku?

Druga ciekawa sprawa. Pan Szydłowski nie pracuje już w "Gazowni" w Kielcach. Jakie plany zawodowe ma Pan Szydłowski i gdzie będzie teraz pracował? Oto dochody które osiągnął w 2015 roku (oświadczenia majątkowe według stanu na dzień 31.12.2015 dostępne na stronie umig.busko.pl)
-wynagrodzenie ze stosunku pracy (Gazownia) 216 828, 90 zł (za 2015 rok)
-dieta radnego 18 759, 76 zł (za 2015 rok)

(2017-03-28 16:50:04 - host: ***9.caffe.biblioteka.busko.pl)

Co niektórzy zanim się wypowiedzą, powinni wziąć sobie do serca następujące mądrości:

Mark Twain-"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

Konfucjusz "Milczenie – przyjaciel, który nigdy nie zdradza"

Jean Cocteau-"Dramatem naszych czasów jest to, że głupota zabrała się do myślenia"

luzak (2017-03-27 20:27:55 - host: ***k124.neoplus.adsl.tpnet.pl)

do jak to jest w tym Busku .byś bardziej zrozumiał -ła jak jest spróbuj się zalogować na ten post admin widzi że na waldusia się ludzie wypinają i coraz częściej wytykają jego nachalność butę i tzw nieomylność zwłaszcza wtykanie soich trzech groszy w firmy i zakłady na terenie gminy które tylko prowadzą do destrukcji danej firmy .Co robi admin blokuje i spowalnia otwarcie tej relacji że większość rezygnuje z oczekiwania na otwarcie i dzięki temu mniejsza ilość mieszkańców może przeczytać pochwały zamieszczane na temat geniuszu sprawującego władzę .proste i zarazem prymitywne jak obecnie zarządzający .Czas skończyś panowie i wstydu oszczędzić

Jak to jest w tym Busku??? (2017-03-27 15:56:11 - host: ***9.caffe.biblioteka.busko.pl)

Bardzo proszę mi coś wytłumaczyć, bo nie rozumiem. Odsłuchałem Sesję i słyszałem, że ogólnie rzecz biorąc, w Busku jest dobrze a takie problemy jak bezrobocie, wypływ młodych ludzi z Buska, starzenie się społeczeństwa, etc.to slogany i fantazja. To skoro jest tak dobrze, to dlaczego widnieją w poniższym Programie takie a nie inne informacje? Jeśli jednak jest "nie najlepiej", to po co temu zaprzeczać i mówić rzeczy rozmijające się z tym, co zawiera Program Rewitalizacji?

Gminny Program Rewitalizacji Gminy Busko-Zdrój na lata 2015–2025

str 66 Programu Rewitalizacji

1. Niekorzystna struktura demograficzna z wysokim
udziałem ludności w wieku poprodukcyjnym
(postępujący proces starzenia się społeczeństwa).
2. Rosnący poziom bezrobocia (w tym wysoki udział
osób długotrwale bezrobotnych).
4. Wzrost zagrożenia patologiami społecznymi
(najczęstsze powody korzystania ze świadczeń
pomocy społecznej to: ubóstwo, bezrobocie,
długotrwała i ciężka choroba).
5. Kumulacja osób wykluczonych społecznie
w tzw. enklawach biedy w postaci zabudowy
socjalnej w reprezentacyjnych częściach obszaru.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

ul. Partyzantów 78, 28-100 Busko-Zdrój

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Adam Pankowski

Królowej Jadwigi 6, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe, obsługa kadrowo-płacowa

Widuchowska 51, 28-100 Busko-Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Spokojna - komfortowe pokoje do wynajęcia, kwatery, noclegi

Spokojna 3, 28-100 Busko-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa MARCEL - noclegi, komfortowe pokoje gościnne

ul. Słoneczna 23, 28 -100 Busko-Zdrój

Konkursy

Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju

busko.com.pl poleca

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 (foto)

W piątek, 22 czerwca 2018 roku w szkołach na terenie naszego...

Beata Kozidrak & Bajm na kieleckiej Kadzielni. Wkrótce KONKURS: Do wygrania podwójne zaproszenia!

Beata Kozidrak & Bajm z okazji 40-lecia zespołu wystąpią w sobotę,...

Wielka wyprzedaż w Salonie HOUSE!

Startuje wielka wyprzedaż w SALONIE HOUSE! Na odwiedzających...

Zjazd Absolwentów I LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju (nowe foto/video)

W miniony weekend w Busku-Zdroju odbyła się jubileuszowa IX edycja...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Ogłoszenia

Dodano: 2018-06-25 08:54:16

Lokal do wynajecia !!!

Dodano: 2018-06-25 08:48:33

sprzedawca

Dodano: 2018-06-25 08:46:40

sprzedam porzeczkę czarną

Dodano: 2018-06-25 08:46:09

Doradca zawodowy

Dodano: 2018-06-25 08:45:37

Opieka nad chorymi i niepełnosprawnymi

Dodano: 2018-06-25 08:45:04

Działka BUDOWLANA

Dodano: 2018-06-25 08:41:32

pomocnik

Dodano: 2018-06-25 08:37:20

Zatrudnię

Dodano: 2018-06-25 08:29:32

Pomoc dla osób chorych i niepełnosprawnych

Dodano: 2018-06-25 07:45:30

Pranie dywanów