Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szkolny Przegląd Teatrzyków w PSP Nr 3 w Busku - Zdroju (foto)

Dodał: Milena Data: 2019-06-14 10:27:01 (czytane: 1008)

28 maja 2019 roku, w BSCK odbył się Szkolny Przegląd Teatrzyków. Talenty aktorskie zaprezentowali uczniowie klas drugich i klasa trzecia Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Busku-Zdroju.

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka
www.inntax.pl,Biuro rachunkowe, busko księgowość, księgowe, rachunkowość, kadry, płace, rozliczenia, nfz, pit, vat,cit, usługi informatyczne, strony, www,

ul. Partyzantów 78. 28-100, Busko-Zdrój

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-ZdrójDzieci wystąpiły w pięknych, przygotowanych specjalnie na występy strojach, wcielając się w role bohaterów legend. W tym roku każda klasa prezentowała jedną wybraną polską legendę.


pp3_025.jpg

Uczniowie klasy II a przedstawili teatrzyk, oparty na motywach popularnej legendy "Pan Twardowski" Adama Mickiewicza. Opowiada ona o tytułowym bohaterze, który marząc o bogactwie i "lenistwie błogim" decyduje się sprzedać duszę diabłu. Niestety, w końcu musi wywiązać się z zapisów zawartych w cyrografie, co ze zrozumiałych względów nie budzi jego zachwytu. Biorąc pod uwagę fakt, że nie był "w ciemię bity" znalazł w cyrografie możliwość uniknięcia kary - trzy prace, które musiał wykonać demoniczny Mefistofeles. Pierwsze dwa zadania diabeł wykonał bez większego problemu, a trudność pojawiła się dopiero przy ostatnim, po słowach: "Niech przez ten rok Twardowska z tobą jak z mężem zostanie". Tego Mefistofeles podjąć się nie mógł  i "dotąd jak czmycha, tak czmycha". Do oryginalnej legendy, Pani Marzena Chodór - wychowawczyni klasy - wprowadziła zmiany, dzięki którym pojawiło się więcej humoru, tańca i śpiewu. Dziewczynki, aby zobrazować "tańce, hulanki i swawole" zaprezentowały żywiołowego kankana. Uczeń grający Pana Twardowskiego wraz z zespołem zaśpiewali "Gdybym był bogaczem", ponadto diabełki kusiły bohatera śpiewając "Money, money" Abby. Twardowski uciekał w rytm "Różowej Pantery", a Mefistofeles  Benny Hilla. Mama Twardowskiego pojawiła się z etopiryną, a głównym atrybutem pani Twardowskiej był okazały wałek, który wzbudził zrozumiały niepokój diabłów. Rozczarowane ich niemęską postawą dziewczynki podkreśliły śpiewając przebój Danuty Rinn "Gdzie te chłopy", a zdecydowana feministka Twardowska wraz z pozostałymi przedstawicielkami płci pięknej brawurowo zaśpiewały na zakończenie występu "O mnie się nie martw".

Klasa 2b zaprezentowała legendę pt."Wars i Sawa", która mówi o ubogim rybaku - Warsie, oraz jego żonie Sarze. Mężczyzna został obdarowany  przez króla ziemią nad Wisłą. Potem  założył w tym miejscu gród: Warszawę, która - rozrastając się - po kilku wiekach stała się stolicą Polski. Uczniów przygotowała do występu wychowawczyni pani Magdalena Styczeń. Występ uwieńczyła pieśń "Płynie Wisła płynie".

 Z kolei uczniowie klasy 2c pod opieką pani Moniki Wiktorowskiej - Śledź przedstawili inscenizację "Legendy o Bazyliszku". Przedstawienie było oparte na wybranych fragmentach znanej warszawskiej legendy, w której Bazyliszek zabijał wzrokiem swe ofiary. W końcu został pokonany własną bronią i zginął spoglądając na swoje lustrzane odbicie. W spektaklu zaprezentowano dwie piosenki, śpiewane przez następujące uczennice: Julię Bąk, Maję Moskal i Marcelinę Więckowską. Do pierwszej piosenki  - "Mam tę moc" -  w solowym tańcu wystąpiła Julia Matus. Do drugiej piosenki pt. "Ballada o Bazyliszku" układ taneczny   wykonała grupa dziewczynek w składzie: Laura Fabisiak - Rąpel (Bazyliszek), Maria Paluch(Magda), Ewa Szałas (Bożena).

Kolejna klasa 2d, pod opieką wychowawczyni pani Anny Żurek przedstawiła "Legendę o Smoku Wawelskim". Sztuka została przedstawiona w unowocześnionej wersji. Do inscenizacji wkradła się np. Magda Gessler, a w przedstawieniu wykorzystano podkłady muzyczne takie jak: :"Brunetki, blondynki", "Witaminki" czy melodia marszu Mendelsona. Uzdolnione wokalnie dziewczynki z klasy 2d zaprezentowały piękne piosenki. Mogliśmy podziwiać również klasowy taniec pt. "Smok Rock".

Historię smoka i dzielnego Szewczyka Dratewki przedstawili w pięknej, tradycyjnej wersji uczniowie klasy 3a. Wychowawczyni pani Anny Grzelec przygotowała swoich uczniów do inscenizacji legendy "O smoku wawelskim". Na szczególne uznanie zasługiwał układ taneczny wykonany przez dwie uczennice- Sarę Zdziebło oraz Julię Kubalę.

 29 maja w PSP nr 3 inscenizacje polskich legend przedstawiły także klasy pierwsze.
Klasa 1a pod opieką pani Eweliny Cmoch wystąpiła w przedstawieniu pt. "Smok ze smoczej jamy".

Klasa 1b zaprezentowała legendę "Wars i Sawa", a uczniów przygotowywała pani Alicja Michalska.

pp3_029.jpg

Z kolei klasa 1c przedstawiła legendę "Jak Pan Bóg górala stworzył". Uczniowie pracowali pod nadzorem pani Krystyny Nowak.

Wychowankowie pani Beaty Żelazko - klasa 1d - wystąpili w przedstawieniu " O smoku wawelskim".

Należy podkreślić, że nasi najmłodsi aktorzy zaprezentowali się znakomicie w czasie przedstawień, co zostało zauważone przez obecnych na występach władzach miasta: p. burmistrza Waldemara Sikorę oraz jego zastępcę p. Michała Marońskiego. Dziękujemy wychowawcom, rodzicom i uczniom za zaangażowanie. Występy były piękne, a nasi uczniowie dzięki nim pokochali występy, stali się jeszcze bardziej odważni i śmiali. Za rok widzimy się po raz kolejny na XX Szkolnym Przeglądzie Teatrzyków.

Opracowały: Anna Wesołowska, Marzena Chodór

Zdjęć w galerii: 96

Zobacz także

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 (foto)

Dodane: 2019-06-19 17:18 - Komentarze  (0)  czytane (1190)

TAGI:Komentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.145.45.143

(2019-06-15 13:49:51)

Najlepsza zdecydowanie II a !!!

(2019-06-13 21:45:56)

SUPER!!!!

WM (2019-06-13 21:45:40)

No cóż... To były fantastyczne przedstawienia! Dzieci prezentowały się jak prawdziwi aktorzy. Nie będę pewnie niesamowicie obiektywna jak napiszę, że najbardziej zauroczył mnie teatrzyk klasy IIa. Co ich Pani namęczyła, to namęczyła :) Ale efekt końcowy był imponujący! Co ważne, każde dziecko miało swoje "pięć minut", nie był to teatrzyk jednego aktora. Dzieci pięknie recytowały, śpiewały i tańczyły. Pani Marzenko - SZACUNEK! Mój szczególny ulubieniec, to ten diabełek ze zdjęcia nr 20 :)))) Brawa dla wszystkich klas!

(2019-06-13 21:05:55)

Teatrzyki były przepiękne, moim zdaniem najlepiej zaprezrntwała się klasa II aKażda klasa była oryginalna. Podobała mi się teatrzyk klasy II c

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Działka inwestycyjna 1751m2, Busko-Zdrój, centrum, ul. Batorego Na sprzedaż
Cena: 1240000zl

Do sprzedania działka inwestycyjna o pow.1751m2 w ścisłym centrum Buska-Zdroju przy ul Batorego. Działka bezpośrednio przy bardzo uczęszczanym ciągu komunikacyjnym

Dom 90m2 Kostrzeszyn, gm. Złota Na sprzedaż
Cena: 119000zl

Mieszkanie 55,10m2, 3pokoje, Kazimierza Wielka, ul. Kolejowa Na sprzedaż
Cena: 169000zl

Nowe mieszkanie/apartament 53,04 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (30) Na sprzedaż
Cena: 259896zl

Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 53.04m2. Przedpokój, łazienka, sypialnia, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Nowe mieszkanie/apartament 69,77 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (34) Na sprzedaż
Cena: 333501zl

Mieszkanie bezczynszowe 69,77 m2 w Busku-Zdroju. Przedpokój, łazienka, sypialnia, sypialnia, salon z aneksem kuchennym, spiżarnia. Obok tereny zielone i piękny plac

Nowe mieszkanie/apartament 32,05 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (06) Na sprzedaż
Cena: 163455zl

Nowe Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 32,05 m2. Przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Lokal do wynajęcia 200m2 ul. Plac Targowy, Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 3990zl

Do wynajęcia atrakcyjny lokal handlowo- usługowy w centrum Buska-Zdroju na ulicy Plac Targowy. Lokal o powierzchni użytkowej 200m2, wysokość pomieszczeń 3,20m.

Nowe mieszkanie/apartament 54.66 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (28) Na sprzedaż
Cena: 261275zl

Lokal do wynajęcia 50m2 w centrum Buska-Zdroju, ul. Kościuszki Do wynajęcia
Cena: 1600zl

Do wynajęcia atrakcyjny lokal handlowo-usługowy 50m2 w centrum Buska-Zdroju przy ulicy Kościuszki 38, na parterze naprzeciwko Sądu Rejonowego. Lokal bardzo dobrym

Działka inwestycyjna pod pensjonaty 7300m2, Solec-Zdrój. OKAZJA! Na sprzedaż
Cena: 599000zl

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Memoriał Bokserski im. Józefa Grudnia w Busku-Zdroju (foto/zapis transmisji LIVE)

W minioną niedzielę, 16 czerwca 2019 r. na hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, odbył się II Memoriał Bokserski im. Józefa...