Wygrana Zdroju na inaugurację sezonu

Dodał: Milena Data: 2017-08-14 09:47:22 (czytane: 9387)

Piłkarze Zdroju od wygranej rozpoczęli nowy sezon w IV lidze świętokrzyskiej. Drużyna z Buska-Zdroju wygrała na własnym stadionie 2:0 (1:0) z Moravią Morawica. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Krystian Zaręba i Krzysztof Słaby.

Pierwszy mecz to zawsze wielka niewiadoma. Każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony. Przed sezonem w buskiej drużynie doszło do dużych zmian kadrowych. Po udanym poprzednim sezonie zespół opuściło kilku zawodników stanowiących o sile Zdroju. W ich miejsce przyszli nowi: Kacper Chudecki, Kamil Jasiak, Maciej Kolasa, Norbert Sinkiewicz, Krzysztof Słaby, Michał Stachura z Korony Kielce, Piotr Malec z Pogoni Staszów i Tomasz szmalec z Granatu Skarżysko.

Sobotni mecz z Moravia od początku nie należał do tych z kategorii „łatwe”. W początkowej fazie spotkania w szeregi buskiej drużyny wkradła się nerwowość i niedokładność. Kolejne fragmenty, to wymiana ciosów. Sytuacje mieli, jedni za chwilę drudzy, ale ciągle kibice nie mogli się doczekać gola. W 24 minucie Zdrój dopiął swego. Po rzucie rożnym Krystian Zaręba zdobył pierwszego gola. Do przerwy nic się już nie zmieniło.

W drugiej połowie piłkarze gości rzucili się do odrabiania strat lecz po jednej z akcji to gospodarze po wyprowadzeniu kontrataku cieszyli się z drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Krzysztof Slaby.

W kolejnych fragmentach drugiej połowy oba zespoły często atakowały i nie miały problemów, żeby gościć pod bramką rywali. Mieli jednak problemy z wykończeniem akcji. Za każdym razem czegoś brakowało. Centymetrów, żeby sięgnąć piłki, zimnej głowy, albo bardziej precyzyjnego podania. Ostatecznie nic się już nie zmieniło i Zdrój na swoim terenie zdobył trzy punkty wygrywając 2:0 (1:0).