Wygrana juniorów w ostatnim meczu sezonu (foto)

Dodał: Milena Data: 2017-06-03 13:38:30 (czytane: 10941)

W ostatniej kolejce gier Świętokrzyskiej Ligi Juniorów, podopieczni trenera Lecha Malczewskiego pokonali na własnym boisku "Unię" Sędziszów 5:1.

Sobotni mecz rozpoczął się od ataków MKS-u. Już w 2 minucie Krystian Bracisiewicz strzałem z 18 metrów dał prowadzenie gospodarzom. Nasz zespół długo utrzymywał się przy piłce, cierpliwie budując akcje ofensywne. Goście w pierwszej połowie ograniczyli się do trzech kontrataków, które 30 metrów przed buską bramką rozbijała defensywa.

Druga bramka padła po strzale Alberta Lasi, który z 8 metrów ze stoickim spokojem ograł obrońcę i nie dał szans sędziszowskiemu bramkarzowi. W 33 minucie spotkania nasz zespół kapitalnie rozegrał rzut wolny a kończącym akcję był Michał Grzywa, który jednak trafienie to okupił kontuzją. Na przerwę MKS schodził więc z trzybramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry niewiele się zmienił. Nasi juniorzy długo utrzymywali sie przy piłce a goście próbowali kontrować.  W 77 minucie ładną akcję zespołową sfinalizował Kamil Czajor. W 85 minucie nasz zespół wykonywał rzut rożny. Goście przejęli piłkę i wyprowadzili kontrę, która zakończyli bramką. W doliczonym czasie gry piątą bramkę zdobył Albert Lasia i ustalił wynik meczu.

Po meczu cała drużyna została zaproszona przez prezesa klubu Jerzego Kobusa na obiad, na którym podsumowano rundę wiosenną. Prezes złożył podziękowania trenerowi i zawodnikom za zaangażowanie i dobrą grę. Po prezesie głos zabrał trener Lech Malczewski, który krótko podsumował rundę rewanżową oraz podziękował zawodnikom za grę, szczególnie tym, którzy kończą wiek juniora i przechodzą do seniorów.

Na spotkaniu obecny był również kierownik klubu Piotr Kowalczyk, któremu wszyscy odśpiewali gromkie "Sto lat" z okazji urodzin.

MKS "Zdrój"  -  "Unia" Sędziszów 5:1 (3:0)
Bramki dla MKS: 2' Krystian Bracisiewicz, 24', 92' Albert Lasia, 33' Michał Grzywa, 77' Kamil Czajor

Skład MKS: Pietrzyk (78' Kuza) - Malara (70' Sowula), Lachowski, Socha, Chłopecki - Piwowarski (70' Chmura), Bracisiewicz, Tokarz, Stefański (77' Bucki) - Lasia, Grzywa (35' Czajor)

W rundzie rewanżowej drużyna juniorów MKS rozegrała 7 spotkań, z których 5 wygrała i 2 przegrała, bilans bramkowy to 22:15 (na boisku, ponieważ 2 mecze zostały zweryfikowane jako walkowery na naszą korzyść-23:14). Ostatecznie juniorzy zajęli czwarte miejsce w ligowej tabeli.